V* t W Inspectie voor de Gezondheidszorg zoekt naar advertenties waarin organen worden aangeboden. Twee zaken zijn al getraceerd. Delta wil Paardenmishandeling windmolens verkopen 25 4 en 5 Jan van Zon maakte bouwvakkers warm voor restauratie "35 en 33 Storm en regen Politie zoekt na maanden nog altijd tevergeefs naar paardenmishandelaar. VRIJDAG 12 december 2014 UTRECHT - De Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) is een on derzoek begonnen naar twee per sonen die via advertenties illegaal een orgaan te koop aanboden. Het duo kwam bovendrijven bij con troles. De adverteerders zijn ver hoord. De Inspectie maakte pro- ces-verbaal op en stuurt die bin nenkort naar naar het Openbaar Ministerie. Dat staat in het rapport Orgaan- handel en mensenhandel met het oog merk van orgaanverwijdering, dat vandaag gepubliceerd wordt. IGZ bevestigt tegenover deze krant dat er twee onderzoeken lopen. Het OM moet beslissen of de or gaanaanbieders vervolgd worden. De inspectie heeft de bevoegd heid om overtreders van de Wet op orgaandonatie op te sporen en te verhoren. De wet is bedoeld om orgaanhandel tegen te gaan en verbiedt commerciële trans plantaties waarbij de donor geld of een wederdienst krijgt. Sinds deze zomer speuren mede werkers van IGZ permanent naar aanbieders die hun eigen orgaan of dat van een andere persoon wil len verkopen. „We zoeken in alle openbare bronnen met zoekma chines en in twee talen", laat een woordvoerster van IGZ weten. De inspectie wil geen details ge ven over de illegale aanbieders. De aanleiding tot de verscherpte controle zijn onder meer de con clusies uit een grootschalig onder zoek naar orgaanhandel in Neder land onder leiding van het Eras mus Medisch Centrum. Uit een anonieme enquête bleek dat er meer gevallen van commerciële orgaandonaties bij artsen bekend zijn dan gedacht. Afgelopen jaren verschenen wel vaker tijdelijke ad vertenties op websites als Markt plaats, waarin iemand tegen beta ling aanbood donor te worden. Er is in Nederland nog niemand ver volgd voor orgaanhandel. In 2012 werd de politie ingeschakeld door het hoofdkantoor van Marktplaats in Amsterdam, waar een Duitse vrouw met geldproblemen haar nier te koop aanbood. De politie verzocht haar te vertrekken. Pagina 28 en 29 - Boer Jan komt één seconde te kort Politie ontmaskert nepgehandicapten De politie van Napels heeft 24 'valse gehandicapten' ontmas kerd die allemaal waren afge keurd, veelal voor 100 procent, een uitkering ontvingen en des ondanks werkten. Zo is een voor 100 procent afgekeurde vrouw betrapt op het aanbieden van 'amoureuze diensten' via in ternet, zo meldde het Italiaanse persbureau Ansa gisteren. Schipbreukeling vraagt om sigaret De kustwacht had de zoektocht al gestaakt naar Ron Ingraham, maar na twaalf dagen op een klein bootje werd hij woensdag toch gered. Zijn eerste vraag: „Heeft iemand een sigaret voor me?", aldus Amerikaanse media. De 67-jarige man overleefde twaalf dagen op rauwe vis, ter wijl hij op zee dobberde in de buurt van Hawaii. Pubers beroven bank met nepgeweren Twee pubers hebben in Israël ge probeerd een bank te beroven met nepwapens. Met twee nepge weren van het type M-16 liepen de twee jongens van twaalf en dertien het filiaal in een voorstad van Tel Aviv binnen en riepen dat het om een overval ging. Ze joe gen enkele klanten en het perso neel de stuipen op het lijf. De jon gens renden weg zonder buit. Strengere controle afgesloten rijbaan De politie zal strenger controle ren op het negeren van een rood kruis boven de weg. Op meerdere van zulke overtredin gen kan een rijverbod of zelfs een celstraf staan. Op sommige snelwegen plaatst Rijkswater staat waarschuwingsborden. it 256e jaargang nr. 293 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Illegale donoren opgespoord door Niki van der Naald pagina 9: Donatie onder dwang: wel signalen geen zaken NAPELS HONOLULU JERUZALEM DEN HAAG pagina 8: Negeren rood kruis zwaarder bestraft DE STELLING Reageeroppzc.nl Rijstroken zijn vaak voor niets afgesloten UW MENING 340 reacties Makelaardij is wildwest EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1