i En de winnaar is Grote cocaïnevangst in de Westerschelde Tweede Kamerlid Gerard Schouw (D66) heeft vragen gesteld aan de minister over drie weigerambtenaren. k Pim Bouwma voetbalt op 38 en 39 Kerst als jaarlijkse deadline 8 en 9 Slachtoffer! bru overval wil dage in de ogen kijkv 'Aboutaleb Nederlander van het jaar9 D66-parlementariër Vera Bergkamp krijgt de eretitel Tweede Kamerlid van het Jaar O WOENSDAG 10 december 2014 26 en 27 DEN HAAG - 'Niet fraai en teleur stellend'. Zo oordeelde minister van Binnenlandse Zaken en Ko ninkrijksrelaties Ronald Plasterk gisteren het op de valreep benoe men van drie weigerambtenaren door de gemeente Tholen; ambte naren die geen huwelijken willen sluiten tussen mensen van het zelfde geslacht. Dat gebeurde vlak vóór op r november een nieuwe wet in werking trad die het ge meenten verbiedt gewetensbe zwaarde trouwambtenaren te be noemen. „Niet één weigerambte- naar, niet twee weigerambtena ren, maar drie. Op de valreep. En er wonen slechts 8ooo mensen op Tholen", kaartte Kamerlid Ge rard Schouw (D66) de kwestie tij dens het vragenuur van de Twee de Kamer aan naar aanleiding van een publicatie in deze krant. Onwettig is deze 'bestuurlijke on deugendheid' van de gemeente Tholen weliswaar niet, maar maat schappelijk kan het niet - vindt Schouw. „Het heeft een pikant randje, want het gaat in tegen de geest van de wet." Plasterk is het met Schouw eens: „Het is, je zou kunnen zeggen, een beetje een lange neus naar de Staat en dat zijn we vanuit Tholen niet ge wend." Vanwege de leeftijd van de nieuw benoemde gewetensbe zwaarde ambtenaren zou het ook zomaar eens kunnen dat Tholen nu nog enkele decennia weiger ambtenaren in dienst heeft. Het is volgens Plasterk aan het ge meentebestuur zelf hoe daar mee om te gaan. „Inclusief de mogelijk heid om op enig moment te be sluiten dat men afscheid wil ne men van die personen." De minister heeft gisteren met een contact opgenomen met bur gemeester Ger van de Velde, die overigens ten tijde van de benoe ming nog geen Thools burgemees ter was. Het college van B en W heeft gisteren een persverklaring uitgestuurd waarin de gevolgde procedure bij de benoeming van de ambtenaren wordt beschreven inclusief een verklaring dat er vol gens de wet is gehandeld. Tweede Kamerlid Roelof Bis schop (SGP) noemde het iets 'bui tengewoon vreemds' dat D66 en de minister 'een gemeente in het verdachtenbankje zetten die zich keurig aan de wet houdt'. Er is ge solliciteerd volgens een open pro cedure en daarbij is volgens Bis schop niet gevraagd naar de gewe tensvraag of ze bereid waren hu welijken tussen personen van het zelfde geslacht te voltrekken. ROTTERDAM - Weekblad Elsevier heeft de Rotterdamse burgemees ter Ahmed Aboutaleb (53) uitge roepen tot Nederlander van het jaar 20t4. Dat heeft het tijdschrift dinsdagmiddag op het stadhuis in Rotterdam bekendgemaakt. Elsevier roemt de burgemeester Pagina 12 en 13: - 'Dit is verdomd hard werken' - Kamerleden van de kleine lettertjes - Top tien Kamerleden Uil omdat hij het gezicht is van de stad die afgelopen jaar met onder meer architectonische hoogstand jes opvallend positief in het nieuws was. „De stad die jaren vooral op 'foute' lijstjes figureer de, staat opeens op allemaal 'goe de' lijstjes", aldus Elsevier. De drugs hebben een straatwaar de van enkele tientallen miljoe nen euro's. De politie ging het water op na een melding over een lampje op de Westerschelde dat vanaf de kant te zien was. Het licht bleek van een grote zelfgemaakte boei te komen. Aan de boei was een lint van tientallen sporttassen be vestigd, met pakketten harddrugs erin. De politie heeft de drugs uit het water gehaald en in beslag ge nomen. Volgens een woordvoer der gaat het om een 'uitzonderlij ke vangst'. De zaak wordt onder zocht. 67% 33% Editie: Bevelanden/Tholen Vanmiddag droger Veel mensen lijden aan decemberstress door wat er allemaal nog afgehandeld moet worden 256e jaargang nr. 291 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Plasterk: Niet fraai van Tholen door Esme Soesman pagina 28 en 29: Thoolse BABS doet stof opwaaien DE STELLING Reageeroppzc.nl De bekendste Kamerleden zijn niet de invloedrijksten UW MENING 479 reacties Tholen geeft verkeerd voorbeeld met nieuwe weigerambtenaren vlissingen - De politie heeft maan dagavond dertienhonderd kilogram cocaïne onderschept in de Wester schelde, ter hoogte van Vlissingen. EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1