Blok huiverig voor veto huurders Fietsvakanties 44 We moeten 44 We willen de 429 459 499 499 529 569 679 699 N BINNENLAND 7 Kras.nl/Fietsvakanties oF 0900-9697 patiënten en hun naasten beter voorlichten en voorbereiden mantelzorger helpen een betere balans te vinden na de periode van het verblijf in het ziekenhuis. Voor Eugenie Haasen uit Nijmegen is dat een uitkomst. Zodra haar ]an (85) uit het ziekenhuis komt, waar hij her stelt van een delier (acute, ernsti ge verwardheid), wacht Haasen een zware taak. „Ik heb al veel op gestoken van de fysiotherapeut van het ziekenhuis. Hij leerde me welke houding het beste voor me is als ik Jan help met opstaan of met het naar de wc gaan. Maar bij Jan is nu ook Parkinson vastge steld. Daar zal ik het extra druk mee krijgen." Haasen hoopt dat de contacten die ze via de mantel zorgacademie heeft opgebouwd haar verder kunnen voorzien van tips, want ze wil zo lang mogelijk met Jan thuis blijven wonen. Cathy van Beek van Radboudumc voorziet dat de nauwe contacten tussen het ziekenhuis en de pa tiënten met hun mantelzorgers tot veel nieuwe inzichten kunnen leiden. „Het gaat verder dan het op tijd innemen van medicijnen. Denk ook aan het bezoeken van controles bij de behandelend spe cialist. Daarbij kan de mantelzor ger ook een rol spelen. In welke mate, daarover hebben we het op de academie. We willen de man telzorger helpen een betere ba lans te vinden. We zien dat velen daarmee worstelen." „Ik kan straks hooguit even een boodschapje doen als mijn man een middagdutje doet", zegt Euge nie Haasen. Een enkele keer krijgt ze steun van een vriendin, waar door ze heel even op adem kan ko men. Ze vertelt verder dat haar kinderen en hun partners alle maal drukke banen hebben en niet naast de deur wonen. Dat is voor veel mantelzorgers een be kend beeld. „Ze doen wat ze kun nen hoor!" Het samengaan van twee corpora ties is vaak financiële noodzaak, stelt Blok. „Als huurders zo'n fu sie verwerpen, loop je het risico dat de corporatie twee jaar later alsnog in de sanering belandt, ter wijl de schade dan alleen maar groter is geworden", zei hij giste ren bij de behandeling van zijn nieuwe Woningwet. Ook vindt Blok het geen goed idee huurders instemmingsrecht te geven bij de verkoop van socia le huurwoningen of groot onder houd. Want hoewel hij de stem van huurders belangrijk acht, moet hij er ook voor zorgen dat mensen die op de wachtlijst staan worden bediend. Daarnaast be staat er volgens hem ook nog zo iets als het 'volkshuisvestelijk be lang': ofwel dat de vraag en het aanbod van sociale huurwonin gen goed op elkaar aansluiten. Dat is niet per se in het belang van zittende huurders. Blok riskeert met zijn opstelling een confrontatie met de Tweede Kamer. Zo willen PvdA, SP, D66 en PVV juist dat huurders meer te zeggen krijgen. Zij kondigden voor vandaag voorstellen aan waarmee ze Blok tot andere ge dachten kunnen dwingen. Blok verdedigde in de Kamer ook zijn plan om vast te houden aan twee toezichthouders voor de cor poratiesector. Een Kamermeerder heid dringt echter aan op een en kele Woonautoriteit, die op af stand van de overheid wordt ge plaatst. Volgens Blok geeft de poli tiek dan zeggenschap uit handen en is hij als minister niet meer aanspreekbaar. Mansveld niet naar klimaattop Peru Staatssecretaris Wilma Mans veld (Milieu) moet de belangrij ke klimaatconferentie in Lima laten schieten. Haar partner is ernstig ziek. Klimaatgezant Mi chel Rentenaar neemt haar plaats in. Mansveld zegde afge lopen weken om dezelfde re den diverse verplichtingen af. Rutte bezoekt militairen in Mali Premier Mark Rutte heeft sa men met minister Ploumen een bezoek gebracht aan Mali. In Gao bezochten zij Kamp Cas tor, waar de meeste van de 450 Nederlandse militairen zijn ge legerd. De blauwhelmen verza melen en analyseren inlichtin gen voor VN-missie Minusma. Autokrakers van veerpont gehaald De veerpont over het Panner- densch Kanaal heeft gisteren stil gelegen, zodat de politie twee au to-inbrekers van boord kon halen. Een getuige zag dat de Nijmegena- ren op de pont naar Doornenburg waren gevlucht. De schipper leg de de pont midden op het water stil, zodat de mannen vastzaten. Taxi-app UberPOP illegaal verklaard De taxi-app UberPOP is door het College van Beroep voor het bedrijfsleven illegaal ver klaard. Chauffeurs die met UberPOP tegen betaling taxi vervoer aanbieden in hun ei gen auto, zijn in overtreding als ze niet beschikken over een taxivergunning. Het College van Beroep heeft dat gisteren bepaald naar aanleiding van een geschil dat was aangekaart door de omstreden taxidienst Uber. De taxidienst had onder meer bezwaar gemaakt tegen boetes die werden opgelegd door de Inspectie Leefomge ving en Transport De inspec tie deelde in oktober samen metnbaar Ministerie en de poli tie boetes uit aan Uber-chauf- feurs in Amsterdam. Uber kon digde na de uitspraak aan in be roep te gaan. Dresden Elbe Radweg Zwarte Woud Rijndal Berlijn Omgeving Het Beierse Woud Loiredal Rondje om de Bodensee Tirol Denemarken Actieve vakanties Boek vóór 16/12 en profiteer van vroegboekkorting! DINSDAG 9 DECEMBER 2014 Noortje Schlattmann, neurologieverpleegkundige Cathy van Beek, Radboudumc I Een naaste krijgt uitleg van een op leider van de Mantelzorgacademie van het Radboudumc. foto Bert Beelen/HH ziekenhuis door Laurens Kok DEN HAAG - Minister Stef Blok (Wo nen, WD) waarschuwt dat meer zeggenschap voor huurders bij hun woningcorporatie kan leiden tot on wenselijke veto's. Zo is hij huiverig voor een instemmingsrecht bij fu sies. DEN HAAG GAO PANNERDEN I Mark Rutte in Mali. foto Defensie DEN HAAG Inclusief Comfort Class busreis, ontbijt, diner en Nederlandse reisleiding. Neem gratis uw eigen fiets mee op reis óf huur voordelig een Gazelle toerfiets of het nieuwste model E-Bike. Nu al vele reizen met 100% vertrekgarantie! Klantbeoordeling 7,7. Afwisselende reis met o.a. een fietstour door Dresden en tochten over de Saksische Weinstrasse. Zie: Kras.nl/46018 7 dagen v.a. Klantbeoordeling 7,9. Vernieuwde fietstochten door het groene heuvellandschap, langs hofboerderijen en naar o.a. Straatsburg. Zie: Kras.nl/46029 7 dagen v.a. Klantbeoordeling 8,0. Heerlijke combinatie van stad, natuur en sportiviteit! Met fietstour door Berlijn en door o.a. het Spreewald. Zie: Kras.nl/46027 7 dagen v.a. Natuur gezelligheid! Met tochten door o.a. het Nationaal Park Beierse Woud en naar Passau met volop cultuur en terrassen. Zie: Kras.nl/46216 7 dagen v.a. Geniet in de 'Tuin van Frankrijk' van fantastische kastelen, schattige dorpen en wijngaarden. Hotel in centrum van Orléans. Zie: Kras.nl/46196 7 dagen v.a. Klantbeoordeling 7,6. Zeer populaire bestemming dankzij het aangename klimaat, pastelkleurige stadjes en bloemenpracht. Zie: Kras.nl/46010 7 dagen v.a. Nieuwe reis waarbij we fietsen door dalen met zicht op de altijd aanwezig bergen. Naar o.a. Mariastein, Innsbruck en Kufstein. Zie: Kras.nl/46218 10 dagen v.a. Denemarken is een paradijs voor fietsers! Ontdek o.a. het 'tuin- eiland' Funen en oude Vikingstadjes. Verblijf in 4-sterren hotel. Zie: Kras.nl/46222 7 dagen v.a. Bestel nu snel, eenvoudig én gratis de nieuwste brochure Fiets- wandelvakanties 2015 op kras.nl/brochures Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. 7 dagen v.a.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 9