Provocatie Beste Mark Gereformeerde leider krijgt zwaardere straf commentaar ZEELAND 23 Containerreus op de Westerschelde pullovers kolberts shirts casual pantalons shirts dress 2 voor v.a.i1[ff8fg jack's inkorting kostuums De wet bepaalt sinds kort dat nieuwe ambtenaren van de burgerlijke stand ge woon al hun werk moeten doen, dus inclusief het trou wen van homostellen. In Tho- len denken ze daar echter an ders over. Daar zijn zeer re cent, nog juist voor de ingangs datum van de nieuwe wet, drie 'weigerambtenaren' aange steld. Formeel valt de gemeente Tho- len niets te verwijten. En prak tisch zijn er ook geen proble men, want Tholen heeft geluk kig ook een paar 'normale' amb tenaren in dienst. Maar Tholen laat zich wel kennen. Nu de volksvertegenwoordiging te recht heeft bepaald dat het bur gerlijk huwelijk een neutrale handeling is, zonder godsdien stige overwegingen, en dat ambtenaren bij de uitvoering van hun taak niet mogen discri mineren, trekt Tholen toch nog snel even een lange neus. Dit is een domme provocatie van de wetgever en van alle ho moseksuelen. VLISSINGEN - Als de reis volgens planning is verlopen, is afgelopen nacht een van de grootste contai nerschepen ter wereld de Wester schelde gepasseerd. De MSC New York, die maandag in Zeebrugge arriveerde, zou rond half drie de rede van Vlissingen bereiken. Vanochtend om vijf uur werd het in de Berendrechtsluis bij Antwerpen verwacht. De MSC New York is met 399 me ter één meter langer maar vier me ter minder breed (54 meter) dan de Mary Maersk die vorig jaar ok tober op de Westerschelde was te zien. Het grootste containerschip van dit moment, de CSCL Globe, heeft een lengte van 400 meter en een breedte van 58,6 meter. (Uit de open brief aan minister-presi dent Mark Rutte) Mark, Mark, Mark, wat ben je toch aan het doen! Participatiesamen leving?! Durf je dat zo te noemen? Ik ben een alleenstaande moe der van 2 kinderen, 10 en 13 jaar oud. Voor nu nog dan, want vanaf januari ben ik voor de wet alleen alleenstaand. Ie pikt daarom 20% van mijn inkomen in. Ik ben chro nisch ziek. Ie begrijpt het al, ik krijg thuiszorg, maar niet meer voor lang, want je hebt besloten dat mensen om mij heen de zorg maar over moeten nemen. Nu heb je besloten dat de alimentatie niet meer aftrekbaar gaat zijn, waardoor vader straks zegt, sorry maar ik kan niet meer bijdragen. Maar wacht, we zijn er nog niet! Ik heb nog een dochter met autisme. Ze heeft altijd bege leiding nodig. Maar nu heb jij besloten de jeugdzorg over te he velen naar de gemeenten. De hulp voor mijn dochter komt op losse schroeven te staan want de gemeente heeft niet genoeg geld! Ik weet het, zorgen waar jij nooit mee te maken hebt. Maar we zijn er nog steeds niet. Naast dat je mij al pakt op al deze gebieden heb je ook besloten dat ziek zijn een straf verdiend. De regeling wtcg vervalt waardoor rekenin gen voor mij met 33% omhoog gaan. De regeling compensatie ei gen risico, heb je ook afgeschaft, waardoor ik in januari mag zien hoe ik de volle 360 euro al op hoest. De regeling om de extreem hoge zorgkosten te compenseren is ook afgeschaft. En, als klap op de vuurpijl, heb je ook nog beslo ten dat iedereen in mijn situatie voor 2018 opnieuw beoordeeld wordt en wellicht zijn uitkering verliest als iemand achter een bu reau besluit dat ik wel kan wer ken!!! Ik vraag je nu beste Mark, waarom jij vindt dat dit gerecht vaardigd is. Het meest van al les Mark, hoop ik dat jij eens een maandje mag leven zoals ik. Elke dag met afschuwelijk veel pijn. El ke dag met veel zorgen voor de dag van morgen. Niet omdat ik je dat gun, nee juist niet, maar zodat je eens oprecht kunt zeggen dat je weet waar je het over hebt! En dan ben ik benieuwd, of je dit nog zo rechtvaardig vindt!" Plein 1940 nr. 20 - Middelburg - Tel. 0118 - 612508 Twee weken geleden vroeg de offi cier van justitie aan de rechters om de voormalige jeugdleider van de Gereformeerde Gemeente te bestraffen met 18 maanden waar van 6 voorwaardelijk omdat hij een minderjarig meisje zou heb ben misbruikt. Dat meisje kwam bij hem omdat ze gepest werd. Tijdens de zitting ontkende de man dat hij dwang had uitgeoe fend tegenover het meisje, hoe wel zij wel had verklaard dat hij haar had gedwongen om hem oraal te bevredigen. De officier zei destijds dat hij de dwang niet kon bewijzen. De rechtbank ge looft het meisje wel en ziet er ook de reden in om de man zwaarder te bestraffen. De inwoner van Sint Annaland moet het meisje ook 7500 euro smartegeld beta len. Tijdens de zitting, twee we ken geleden, kwam naar voren dat deze Hans U. in zijn kerk over deze zaak al een schuldbelijdenis had afgelegd. Om die reden had hij niet verwacht dat justitie hem toch nog zou vervolgen. DINSDAG 9 DECEMBER 2014 Janina Peters uit Krabbendijke stortte op Facebook haar hart uit in een open brief aan premier Mark Rutte: „Ik zou met alle liefde willen werken en een volwaardig lid van de maatschappij willen zijn. Het goede voorbeeld aan mijn kinderen willen geven hoe je onafhankelijk kunt zijn. Maar ik ben ziek!" foto Marcelle Davidse MIDDELBURG - Een 42-jarige inwo ner van Sint Annaland is veroor deeld door de Middelburgse recht bank tot een celstraf van 24 maan den waarvan 8 voorwaardelijk Dat is een zwaardere straf dan geëist

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 65