Groen voor de brug De kernen van de parochie H. Maria Sterre der Zee blijven strijdbaar. Ze willen laten zien dat de kerken open kunnen blijven. Weer affakkelen bij start fabriek almanak Gezond lacij^dankzij Delta bungelt onderaan qua duurzaamheid Facelift voor haven van Sas 24 en 25 ZEEUWS-VLAANDEREN DINSDAG 9 december 2014 21 HULST - Inwoners van Koewacht, Heikant, Lamswaarde en Nieuw Namen krijgen twee jaar de tijd om te laten zien dat er voldoende aanknopingspunten zijn om de kerkgebouwen open te houden. „De afgelopen tijd hebben de mensen uit die kernen een grote betrokkenheid getoond", zegt vi- cevoorzitter Stan Bosman van het bestuur van de parochie H. Maria Sterre der Zee. „Ze hebben de af gelopen maanden allerlei plannen ontwikkeld en daarom zeggen we nu: goed, laat maar zien dat het kan." Of de kerken volwaardig mee blij ven draaien óf een kapelfunctie krijgen, is nog niet geheel duide lijk. Stan Bosman: „Hoe dat inge vuld wordt, moet nog bekeken worden. Dat hangt onder andere af van de beschikbaarheid van pas tores en priesters." De parochiekerncommissie van Graauw zal het bisdom van Breda in ieder geval vragen nog eens goed te kijken naar het advies om vier kerken eind volgend jaar te sluiten. Samen met Sint Jansteen, Stoppeldijk en Terhole is Graauw een van de kernen waar de kerk dichtgaat. „We zien de proble men ook wel", zegt secretaris Jac de Baar van de parochiekerncom missie Graauw. „Maar we hebben tegen het advies gestemd omdat we natuurlijk ook graag willen dat de kerk openblijft. We moe ten nu afwachten wat de bis schop besluit." Vermoedelijk neemt bisschop Liesen begin vol gend jaar een besluit, over de ker ken in Oost-Zeeuws-Vlaanderen. Volgens het parochiebestuur heb ben de parochiekernen Sint Jans een en Graauw niet voldoende fi nanciële middelen om de kerken zowel op de korte als middellange termijn open te houden. De ker nen Stoppeldijk en Terhole zou den nog wel even open kunnen blijven, maar hebben te weinig middelen om het op middellange termijn vol te houden. Stan Bosman: „De financiën heb ben een grote rol gespeeld. Om te voorkomen dat we over zes jaar (het eind van de korte termijn) weer dezelfde discussie moeten voeren, is ook de middellange ter mijn (van 2019-2029) erg belang rijk geweest in de uiteindelijke be sluitvorming." Belangrijk is volgens Stan Bos man ook dat er gezocht wordt naar nieuwe wegen om de kerk in de regio overeind te houden. „Het is moeilijk om in in deze tijd nieu we initiatieven te ontplooien. Maar het zal moeten. De toe komst plaatst ons voor steeds gro tere uitdagingen. Alleen als we er in slagen een mentaliteitsverande ring teweeg te brengen, is er toe komst voor onze geloofsgemeen schap in deze regio." ZEEUWSE MEISJES TERNEUZEN - De ethyleenfabriek van Dow Benelux in Terneuzen werd gisteren weer opgestart. Dat ging opnieuw gepaard met affak kelen van grondstoffen voor het productieproces. De vlam was me tershoog en tot in de verre om trek te zien. Dat was ook zondag middag en -nacht het geval, 's Middags kreeg de fabriek te ma ken met een ernstige storing. De enorme fakkel was toen tot in Zie- rikzee te zien. Dow doet geen me dedelingen over de oorzaak van de storing en de financiële gevol gen daarvan. Er wordt momenteel een onderzoek uitgevoerd. Hij is dol op groen, die Goesenaar. En hij heeft er een sport van ge maakt overal waar hij komt te kij ken of er plantjes zijn waar hij een stekje van kan nemen. Voor dat doel heeft hij immer een handzaam schaartje op zak. Toen hij in dat wegrestaurant een mooie plant zag aarzelde hij dan ook geen moment. Knip, en de buit was binnen. Thuis werd het stekje met liefde geplant, maar wat hij ook deed; groeien ho maar! Ten einde raad belde hij zijn dochter in Zierikzee, bekend om haar groene vingers. Of zij soms raad wist. Dochterlief pakte de bus naar Goes, bestudeerde de plant en grijnsde. „Eh pa, plastic planten groeien nooit." Ondernemersvereniging gaat de boer op met plan voor oppepper van havengebied van Sas van Gent. Kerken krijgen nog een kans door Romain van Damme W/^fTTI p c\y c\rc\ TERNEUZEN - Wie gisterochtend voor de brug bij Sluiskil Stephanie Wijngaarden (23) aarzelde geen moment in ac- 111C L.11UCU stond te wachten, werd aangenaam verrast met lekker- tie te komen voor het goede nijen. Zes studenten van de opleiding Arbeids Gekwalifi ceerd Assistent van Scalda in Terneuzen, verkochten on der meer warme chocomelk, Mars en Snickers. Twee van hen waren verkleed als Zeeuwse meisjes. Zeeuws meisje doel. „We doen elk jaar iets ludieks", vertelde docente Elsbeth Scholing. De verkoop op de brug en op locatie Vlietstraat van Scalda Terneuzen gaat verder op woensdag en vrijdag. De volledige op brengst gaat naar Serious Request, foto Peter Nicolai Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 64