Leegstaand pand gevuld met tweedehands luxe MAAS MODES heren TOTALE UITVERKOOP korting op de gehele voorraad MAAS MODES RTL: Zeeuwse scholen Kerstdiner voor de beste van het land m rk kerk coes 26 BEVELANDEN en THOLEN LU 0É LU Bureau Boom bereikt twee keer top 10 Medewerker ZLM wint nieuwe fiets Piet Daane bakt beste Zeeuwse Weihnachtsstol alleenstaanden Ondernemersplein Wie de tijdelijke winkel aan de Korte Kerskstraat in Goes binnen loopt, krijgt het idee een decor van een van Charles Dickens boe ken binnen te lopen. Kerstdecora tie aan een kroonluchter, een hoog bed, grote houten kasten, oude koffers en goudachtig om lijste schilderijen sieren het pand. „Toen ik samen ging wonen met Cora, zijn deze spullen in een op slag beland. Lange tijd hebben ze daar staan verstoffen. Dat vonden we zonde. Daarom besloten we een leegstaand pand in Goes te huren om daar de spullen te ver kopen." Van Soest geeft aan dat sommige meubels best veel emotionele waarde hebben. Hij wijst naar een houten tafel met een marmeren blad en een spiegel erop. „Die stond in mijn eerste kledingzaak. Alleen kun je natuurlijk niet alles houden en daarom staat ook deze, voor een schappelijke prijs, te koop." Voordat de ondernemer naar Zeeland verhuisde, runde hij geruime tijd een kledingzaak in Gorinchem. „Die winkel heb ik overgedragen aan een van mijn werknemers. Vervolgens voelde ik me eigenlijk nog te jong om al te stoppen met ondernemen; on dernemerschap en creativiteit zit echt in onze familie." Zo tekende zijn zoon, Raimond van Soest, de verhaallijn voor di verse speelfilms (waaronder Alles is Liefde en Michiel de Ruyter). Daarnaast runt zijn schoondoch ter een herenzaak in Goes en is zijn partner, Cora Wirtz, verant woordelijk voor Siebel Juweliers in zowel Goes als Middelbug. Wirtz: „Het is erg leuk om alle po sitieve reacties op deze nieuwe winkel te horen. Veel klanten zeg gen 'hé die van Siebel is nog een winkel begonnen.'" Voordat er allerlei verhalen de ron de gaan doen, wil Van Soest een misverstand de wereld uit helpen: „Cora blijft gewoon Siebel doen en ik ga samen met mijn collega Elly deze winkel runnen." Het idee om de spullen te verko pen ontstond in het voorjaar. „Dan zit het al in je hoofd, maar dan moet het nog worden verwe zenlijkt", verklaart Van Soest. De zoektocht naar een geschikt pand begon. „Sindsdien zijn we er niet continu mee bezig ge weest. Soms werd het idee even opzij gezet om er later weer mee verder te gaan." Begin vorige week was het zover; ze kregen de sleutel van het pand waarin voorheen bakkerij Van Op- dorp zat. „Dankzij de hulp van vrienden en familie was de win kel binnen vier dagen ingericht", zegt Van Soest met gepaste trots. In principe is de winkel geopend tot 31 december. „We zien wel hoe het loopt", concludeert de on dernemer, „Hopelijk wordt het een succes." Als het een geslaagde actie blijkt, heeft Van Soest nog genoeg idee ën om verder uit te werken. „Het is toch ontzettend leuk om te la ten zien wat je met zo'n leeg staand pand kan doen", redeneert hij. GOES - Boom Communicatie uit Goes staat twee keer in de top 10 bij landelijke onderzoeken naar klanttevredenheid. Het gaat om onderzoeken van de vakbladen Fonk (achtste plaats) en Management Team (zevende plaats). Het is het enige communicatiebu reau dat in beide onderzoeken zo goed scoort. Het is de tweede keer dat Boom Communicatie doordringt tot de top tien in de ranglijst in de MT100 van Manage ment Team. GOES - De hoofdprijs van de cam pagne Fietsen Scoort - een fiets - is gewonnen door Angélique van Dalen van ZLM Verzekeringen in Goes. De campagne Fietsen Scoort stimuleert werknemers va ker met de fiets naar het werk te gaan. Deelnemende werkgevers kunnen de gefietste kilometers sponsoren. De opbrengst daarvan gaat naar kleinschalige duurzame projecten in ontwikkelingslan den. Jaarlijks worden in december 370 prijzen verloot onder deelne mers. Zie: www.FietsenScoort.nl. VLISSINGEN - Piet Daane, Echte Bakker in Vlissingen en Middel burg, heeft de beste Weihnachts stol van Zeeland gebakken. In de Weihnachtsstollencompeti- tie van het gilde van Echte Bak kers scoorde hij met het cijfer 8 het beste van alle Zeeuwse inzen dingen. Er waren 173 inzendin gen. De baksels zijn beoordeeld op tien belangrijke onderdelen als model,vulling, bakaard en smaak. De stol van Daane werd onder meer geroemd om korstkleur, smaak en eeteigenschappen. Het Scheldemond College in Vlis singen is volgens RTL de beste vwo-school van Nederland. Die af deling krijgt een 9,8. De havo van het Reynaertcollege in Hulst hoort bij de top van het land en krijgt een 9,5. De Zeeuwse vmbo-afdelingen staan niet in de landelijke top. Voor de afdeling vmbo-basis scoort Westerpoort Tholen (in middels gesloten) het hoogst met een 8,8. SSG De Rede in Terneu- zen krijgt het hoogste rapportcij fer (8,5) voor vmbo-kader. Het Reynaertcollege heeft de beste vmbo-g/t afdeling (9,0). De rapportcijfers zijn gebaseerd op de examenresultaten uit 2011, 2012 en 2013. RTL Nieuws hield de methode aan van professor Jaap Dronkers. Hij weegt onder meer ook het aantal zittenblijvers, basis schooladvies en achtergrond van leerlingen mee in de rapportcij fers. Dronkers publiceerde eerder in de Volkskrant en in Trouw. goes - In de Magdalenazaal van de RK kerk in Goes is op eerste kerstdag een diner voor alleen staanden. Vanwege de grote hoeveelheid aanmeldingen vorig jaar is het aantal plaatsen voor dit jaar uitge breid. Hobbykoks verzorgen een vier gangen diner, er is live pianomu ziek, er wordt een kerstverhaal verteld en er treedt een zangduo op. Het gratis kerstdiner is van 16.00 tot 19.30 uur. Het vervoer van huis naar de kerk kan worden geregeld. Aanmelden bij Ellen Kramer (06-52107171) of Willy Martens (06-57575703). door Janneke Koster GOES - „Dit houd je over wanneer er twee huishoudens worden sa mengevoegd", zegt Peter van Soest nuchter. Afgelopen zaterdag open de hij Casa del Pedro in Goes. Een pop-up store waar 'Second Hand Luxury' wordt verkocht. Peter van Soest en Cora Wirtz in de pop-up store Casa del Pedro, foto Johan van der Heijden STOPT!!! 25% GENTESESTRAAT STATIONSSTRAAT SAS VAN GENT zondag open van 14.00 uur tot 17.00 uur maandag gesloten vrije ingang GRATIS parkeren tel.:0115-45 14 47 www.maasmodes.nl vlissingen - Zeeuwse middelbare scholen scoren het beste van het land, blijkt uit onderzoek van RTL Nieuws. De scholen krijgen gemid deld een 7,56 voor de prestaties op de eindexamens in de afgelo pen drie jaar. Het Nederlands ge middelde is 7,3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 5