1 Belgische favoriet op Zeeuwse titelstrijd Hoofdplaat stuurt trainer Jos de Wilde de laan uit 4 SPORT 33 In de aanloop naar de Zeeuwse ti telstrijd schreef Van Landschoot, lid van de Biervlietse Haringrui- ters, voor de derde keer op rij de klasse L2 op haar naam. In haar eerste wedstrijd meetel lend voor de selectie, ruim een maand geleden in Axel, scoorde de combinatie meteen een vol doende voor een ticket voor de fi nale van het ZK. Over haar kan sen op de titelstrijd was Van Land schoot toen heel nuchter. „Het liep lekker. De vorm is er en die moeten we zien vast te houden." Dat laatste lijkt aardig te lukken. Van Landschot stuurde in de warmloopronde de expressief be wegende Inspector met 63,33 pro cent naar de overwinning. Met de score van 67,00 procent won de combinatie ook de herkansing. Jessamy van de Voorde (IJzendij- ke) eindigde in de eerste proef met de merrie Astona op de twee de stek met 60,33 procent. José Faas (Cadzand) werd met de ruin Gilroy in de tweede proef tweede met 60,00 procent. In de klasse M2 wisselden Lisan- ne de Braai en Charlotte van der Meer, beiden van RSV Axel, stui vertje. In de eerste manche was de De Braai met de ruin Ztoef- zand de beste (63,33 procent). In de tweede manche trok Van der Meer met de vosmerrie Hinde aan het langste eind met 64,33%. „Jos is een gouden kerel", zegt Martin Scherbeijn van de techni sche commissie van Hoofdplaat, „Het is ook nog niks persoonlijks, maar de chemie tussen de spelers groep en de trainer was weg. We hadden al eerder signalen gekre gen. Het werkt niet meer en dan moet je in het belang van de vere niging handelen." De Wilde werd gistermorgen op de hoogte gesteld van het besluit en was de gehele dag aangeslagen. „Omdat ik het totaal niet heb zien aankomen. Ik had vrijdag wel aangegeven dat ik aan het eind van het seizoen weg zou gaan. Daarna hadden we nog een Sinterklaasspel met de selectie en was het heel gezellig. Vervolgens wonnen we zondag van de koplo per. Het was feest in de kantine. Ik ben op de schouders geklopt door mensen die me een dag later ontslaan. Dat voelt niet lekker. Ik vind het onrechtvaardig." De spelers van Hoofdplaat wer den gisteren ingelicht en krijgen vanavond tijdens de training na dere uitleg. „Ik heb vandaag enke le spelers gesproken en die zijn ook totaal verrast", zegt De Wil de. Hoofdplaat staat momenteel op een gedeelde tweede plaats in de vijfde klasse. Olympia wint inhaalwedstrijd Het inhaalduel in de vierde klasse van de hockeycompe- titie tussen Goes en Olym pia eindigde in 1-2. Afgaande op het aantal doelkansen was de Terneuzense zege te recht. Douwe Boerbooms zorgde voor de 0-1, waarna Olympia veel kansen op 0-2 miste. Na rust scoorde Gijs Schueler uit een strafcorner 0-2 en leek het duel beslist. Na de 1-2 van Aaron Reijn- ders werd het toch nog even spannend. Dobbelaar pakt Asrian record af Donovan Dobbelaar uit Sluiskil heeft tijdens het NK powerlifting het Nederlands record bankdrukken verbe terd. In Veldhoven bracht de 39-jarige powerlifter in de klasse tot 83 kilogram het re cord op 155 kg. In zijn eerste poging haalde hij al 154 kg. Het oude record stond met 153 kg op naam van Art As rian. De huisarts uit Hulst bleef in Veldhoven steken op 150 kg. Nederlander in atletencommissie Voorzitter André Bolhuis van sportkoepel NOCNSF gaat zich sterk maken voor een Nederlander in de atle tencommissie van het Inter nationaal Olympisch Comi té (IOC). Bolhuis merkte gis teren tijdens het IOC-con- gres in Monaco dat de oud-atleten veel invloed hebben. Tegen het NRC zei Bolhuis turner Epke Zonder land een geschikte kandi daat te vinden. DINSDAG 9 DECEMBER 2014 nauatt* v r M I Clafiscoach Jillert Anema (boven) en Continu-schaatsster Ireen Wüst (links) zien door de vele wedstrijden geen ruimte meer voor rust of trainingsblokken. foto's VI Images door Lucien Roelandt nieuwvliet - De Belgische dres- suuramazone Jasha van Land schoot en haar vosmerrie Inspector van den Groene Boomgaard was in Nieuwvliet niet te stuiten. door Jan Dagevos hoofdplaat - Zo versla je de kop loper en zo sta je op straat. Het overkwam trainer Jos de Wilde. Zondag won hij met Hoofdplaat in de vijfde klasse van het zondag voetbal met 1-0 van BW'63, een dag later kreeg hij zijn congé bij de Zeeuws-Vlaamse club. GOES VELDHOVEN MONACO UITSLAGEN PAARDENSPORT Nieuwvliet. Dressuur PSV West-Zeeuws-Vlaanderen. Paarden ZZ-Licht: 1. Petra Verscheren, Diva (Huslt) 225. Z2: 1. Marjorie Nelis, United (Z-Bev.) 203; 2. Resy van Ham, Vowendy (Hulst) 178. Z1: 1. Kerlien Pollier, Bugatti (Haringr.) 213; 2. Gwendoline Behr, Beau de Bonbon (Honter.) 205; 3. Sofie Claes, Andor van ter Moere (Ha ringr.) 204. M2: 1. Lisanne de Braai, Ztoefzand (Oranjer.) 190; 2. Charlotte van der Meer, Hinde (Oran jer.) 187; 3. Romy Hamelink, Zandora (Hulst) 180. M1: 1. Quinty van Tatenhove, Bonny (Gouwe Reyers) 190; 2. Silke Cardon, Dancer V (Haringr.) 176. L2: 1. Jasha van Landschoot, Inspector van den Groene Boomgaard (Haringr.) 190; 2. Jessamy van de Voorde, Astona (PSV Wst-Zws-VI.) 181; 3. Dominique Cammaert, Galant de Vauxelles (Haringr.) 174. L1: 1. Femke de Hullu, Blaze (PSV Wst-Zws-VI.) 189; 2. Romy Boeye, Bijou (PSV Wst-Zws-VI.) 187; 3. Kurt Stevens, Figu rante (Oranjer.) 186. Pony's M2 cat. C: 1. Lara de Jong, Sunlight (PSV Wst-Zws-VI.) 179.L2 cat. E: 1. Lian van Gijs, Azzi (Haringr.) 179. L1 cat. C: 1. Jessica de Hullu, Wildzang.s Seranta (Haringr.) 175. Tweede proef. Paarden ZZ-Licht: 1. Petra Ver- schueren, Diva, 228. Z2: 1. Marjorie Nelis, Uni ted, 218; 2. Resy van Ham, Vowendy, 197. Z1: 1. Kerlien Pollier, Bugatti, 211; 2. Sofie Claes, Andor van ter Moere, 198; 3. Iske Sykes, Disa- ronno (Oranjer.) 198. M2: 1. Charlotte van der Meer, Hinde, 193; 2. Lisanne de Braai, Ztoefzand, 190; 3. Annabel Contant, Ubrinica (PSV Wst-Zws-VI.) 185. M1: 1. Quinty van Tatenhove, Bonny, 183; 2. Silke Cardon, Dancer V, 179. L2: 1. Jasha van Landschoot, Inspector van den Groene Boomgaard, 201; 2. Jose Faas, Gilroy (PSV Wst-Zws-VI.) 180; 3. Jassamy van de Voorde, Astona, 179. L1: 1. Femke de Hullu, Blaze, 194; 2. Romy Boeye, Bijou, 193; 3. Kurt Stevens, Figurante, 187. Pony's M2 cat. C: 1. Laura de Jong, Sunlight, 191. L2 cat. E: 1. Lian van Gijs, Azzi, 186. L1 cat. C: 1. Jessica de Hullu, Wildzang's Seranta, 177.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 56