Als je een mobiel abonnement combineert met Alles-in-1. %kpn Welkom bij het ADRZ Kijk voor de voorwaarden op kpn.com/krijgmeer BEVELANDEN en THOLEN 27 Chirurg Hens ten Thije krijgt op de website Zorgkaartnederland.nl een tien voor luisteren. Dat doet hij dan ook graag. Dubbel Zoveel Data Gratis Zenders +Films Gratis Onderling Bellen VLISSINGEN - De chirurg van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis verlaat eind deze maand na 24 jaar zijn post als snijdend arts. Tijd voor nieuwe horizonten, heeft hij besloten. „In de maatschap hebben we twee jaar geleden afgesproken dat ik op mijn 63-ste zou stoppen. Ze mogen me bellen, maar niet meer om waar te nemen. Ik heb heel veel zin in andere dingen. Ik heb het met ontzettend veel plezier gedaan. We hebben ook veel gela chen en lol gehad. Ik neem heel positief afscheid en zo moet het ook zijn." Ten Thije begon in het Vlissingse ziekenhuis als traumatologisch chirurg voor ernstige letsels na on gevallen, maar concentreerde zich van lieverlee op oncologische chi rurgie, de behandeling van kan ker. Hij heeft zich met name sterk gemaakt voor betere borstkanker- zorg, wat resulteerde in de borst- kankerpoli waarin veel discipli nes, van huisarts, röntgenlabo- rant, fysiotherapeut tot chirurg en tatoeëerder verenigd zijn. CZ gaf de poli het predikaat 'topzorg'. „Dat hebben we met elkaar ge daan en daar ben ik trots op", zegt Ten Thije. Ten Thije wordt opgevolgd door de jonge chirurge Jacobien Veld kamp. „Zij heeft in Engeland veel borstkankerzorg gedaan. Die staat daar op een heel hoog plan." Ten Thije maakte een roerige pe riode in de Zeeuwse ziekenhuis zorg mee, beaamt hij, maar: „Het meest roerende was toch de pa tiëntenzorg, om die goed te hou den op een decentrale plek in Ne derland. Als behandeling en bege leiding goed zijn, vul je daar ook je accu weer mee als arts. Het was bij tijden best lastig, krapte in het aantal dokters en van die zaken. Maar in elke baan zitten knopen." Er is grote vooruitgang geboekt in de behandeling van borstkanker, maar zeker in de sociaal-emotio nele begeleiding van patiënten, vindt Ten Thije. Luisteren is be langrijk, stelt hij. „Ik ben elke keer weer onder de indruk van de verhalen van patiënten." „Vroeger leidde ingrijpen bij 55 procent van de patiënten tot volle dige amputatie; nu is 60 procent van de operaties borstsparend. Dat heeft de samenwerking en in tensieve chemotherapie mogelijk gemaakt. En met de ijskap tijdens de toediening van de chemokuur kan de haaruitval worden tegenge gaan. Het is het hele team erach ter: de gespecialiseerde verpleeg kundige, de röntgenlaborant, de secretaresse..." Met internet en social media kan het zorgaanbod dynamischer wor den, stelt Ten Thije. Niet enkel richting patiënten maar ook bij zorgverleners onderling. Het con tact met de huisartsen is met de jaren veel beter geworden, vindt de chirurg. „Gelukkig, wantje bent als specialist en huisarts el- kaars klant. Tegenwoordig is er veel vaker overleg, Het is ook mak kelijker geworden elkaar te berei ken; je kunt even whatsappen. Over onderzoeksuitslagen, als iets net even anders blijkt te zitten dan je dacht. Dat heeft toegevoeg de waarde. Dat directe contact vind ik goed." Er is nog niets concreet, bena drukt hij, maar Ten Thije heeft plannen. „Ik wil iets gaan doen in de begeleiding van borstkankerpa- tiënten. In de geestelijke ontspan ning voor patiënten zijn er inte ressante ontwikkelingen. Ik wil eens kijken of die een plekje kun nen vinden in het zorgaanbod." De afscheidsreceptie voor Hens ten Thije is donderdag 11 decem ber, van 16.30 tot 18.00 uur in het personeelsrestaurant van het zie kenhuis in Vlissingen. DINSDAG 9 DECEMBER 2014 Zorgaanbod is dynamischer door Claudia Sondervan I Hens ten Thije: „We hebben het met elkaar gedaan en daar ben ik trots op." foto Lex de Meester Combineer krijg meer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 4