r Hele lading afgekeurd als er ontlasting ligt Vrouw op straat gedood rond BN'ers in kerstcommercial Auto gekocht? Geld terug! I IN HET NIEUWS 3 Optimisme over economie is groter dan ooit DINSDAG 9 DECEMBER 2014 - door Paul Bots HOEK VAN HOLLAND - „Als je per ongeluk in een file vaststaat bij Ca lais, bestormen illegalen je truck. Je moet ze van de wagen af slaan. Letterlijk. Soms gooien ze stenen vanaf een brug op de vrachtwagen, in de hoop dat de chauffeur stopt om te kijken. Terwijl hij de wagen inspecteert, kruipen de illegalen tussen de lading of de assen." Annette van den Dolder kent de verhalen maar al te goed. Ze heeft het met eigen ogen gezien, en ze hoort ze van chauffeurs die wer ken bij Post-Kogeko, het logistie ke bedrijf waar zij als transport manager actief is. Het bedrijf ver zorgt onder meer het vervoer van verse groenten en fruit. Illegalen proberen als verstekeling aan boord van vrachtwagens te krui pen om zo de oversteek te maken naar Groot-Brittannië, een land waar ze een nieuwe toekomst ho pen op te bouwen. „Gelukkig is het bij ons inmid dels al een hele tijd niet meer ge beurd", verzucht Van den Dolder. Het bedrijf nam strenge voor zorgsmaatregelen. De trailers heb ben een groot slot dat pas op de bestemming opengaat. Opent ie mand tussentijds toch de deur, dan gaat op kantoor in Nederland een alarmbelletje rinkelen. „Maar verstekelingen kunnen zich nog altijd in de palletbak of op de as sen verstoppen. Onze chauffeurs hebben daarom een verklaring moeten tekenen waarin ze belo ven dat ze vanaf de Nederlands- Belgische grens tot in Calais niet stoppen." Bij twijfel gaan de trucks bij de Franse douane vrijwillig door drie verschillende scans. Die vrij willige scans zouden ook in de ha ven van Hoek van Holland niet misstaan, denkt Van den Dolder. „Je ziet de problemen vanuit Ca lais deze kant op schuiven. Een van onze chauffeurs zag hoe ze laatst in Hoek van Holland vijf tien mensen tussen een lading wasmachines vandaan haalden." De illegalen werden door een 'mi gratiehond' van de marechaussee ontdekt. Verstekelingen geven niet alleen ellende als ze betrapt worden. Ook als ze niet ontdekt worden, Als je de trailer opent, ruik je meteen dat het mis is Annette van den Dolder veroorzaken ze schade. „Versteke lingen moeten ruimte hebben om te zitten of te liggen, dus gooien ze dozen overhoop. Spullen raken beschadigd. Maar mensen moeten ook ergens hun behoefte doen. Als je de trailer opent, ruik je met een dat het mis is. Wij vervoeren veel groenten en fruit. De hele la ding wordt afgekeurd als daar ont lasting tussen ligt." De kans dat Post-Kogeko zelf de dupe wordt van illegale 'gasten' in de haven van Hoek van Hol land, acht Van den Dolder niet groot. „We zitten heel dicht bij de haven. Onze trucks worden 's nachts vlak voor vertrek van de boten geladen. Er is geen tijd om je in de trailer te verstoppen, ze rijden zo de boot in. Verstekelin gen die in Hoek van Holland wor den ontdekt, zijn vaak al in Duits land in de truck gekropen." AMSTELVEEN - Een vrouw is gister avond in Amstelveen doodgescho ten. Volgens een politiewoord voerster zijn er kort na r9.30 uur meerdere schoten gelost aan de Beeckestijn. Bijna een kilometer verderop vond de politie een bran dende auto. De politie onder zoekt of er een verband is tussen de schietpartij en de brandende auto. Er is nog niemand aangehou den. De politie is met veel recher cheurs in de Westwijk in Amstel veen aanwezig. Zij doen sporen- en buurtonderzoek. RTV Noord-Holland meldde op de website dat het om de zus van Willem Holleeder zou gaan. Mis daadverslaggever Peter R. de Vries ontkrachtte het bericht: 'De geliquideerde vrouw in Amstel veen is NIET de zus van #WillemHolleeder en de ex-vrouw van #CorvanHout. On juiste berichtgeving!!!!', twitterde De Vries. Eerder dit jaar was er ook al een schietpartij in Amstelveen. Toen werd topcrimineel Gwenette Martha doodgeschoten. AMSTERDAM - In 2ors groeit onze economie met r,2 procent en in 2or6 met r,s procent. Dat zegt De Nederlandsche Bank (DNB) in haar gisteren verschenen Econo mische Ontwikkelingen en Voor uitzichten. Als het Brussel lukt de economie in de eurozone te sti muleren, komt de groei zelfs uit op r,5 procent in 2025 en 2,2 pro cent in 2or6. Dat zijn groeicijfers die zich sinds het uitbreken van de crisis in 2008 niet meer heb ben voorgedaan. Belangrijkste nieuws in het rapport is dat de groei niet langer enkel uit de ex port komt, maar ook uit de consu mentenbestedingen. „Het econo misch sentiment in Nederland was laag, maar is na de zomer ge stegen tot het hoogste in Europa", zegt DNB-directielid Job Swank. hit Do they know it's Christmas. De hele dag was Jumbo trending topic op het sociale medium. Met de actie en de bijbehorende single Kerst vier je samen wil Jum bo eenzame en arme mensen een mooiere kerst bezorgen. Klanten kunnen met coupons kerstgerech ten kopen die via organisaties als het Leger des Heils, de Zonne bloem en de Voedselbank worden verspreid onder mensen die een steuntje in de rug kunnen gebrui ken. De tv-dip zit vol warme beel den en bekende Nederlanders, maar liefst veertien stuks, varië rend van Jan Smit tot Lange Frans. Maar voor alles is het film pje ook een Jumbocommercial. Vol beelden van blije, betrokken medewerkers in de supermarkt en het magazijn, en sfeervol ver lichte gele Jumbovrachtwagens. Op de verkoop van de dinerbon nen maakt Jumbo geen winst, zegt een woordvoerder. De Brabantse supermarktketen heeft de grens opgezocht tussen reclame en een goededoelenactie, zegt marketeer Henk de Hooge van DutchCowboys. „Als je dat doet, en zo open en schaamteloos kopieert van Coca-Cola en Band Aid, lok je reacties uit. Al komt de De supermarktketen heeft de grens opgezocht tussen reclame en een goededoelenactie kritiek vooral uit de mediawereld. Het grote publiek zal juist een goed gevoel overhouden aan de ac tie." Dat denkt ook merkendes- kundige Paul Moers. „De commo tie maakt mensen nieuwsgierig. Veel klanten zullen een warm ge voel overhouden aan zo'n sympa thieke actie." Dat Jumbo naast be hoeftige mensen ook zichzelf in het zonnetje zet, deert volgens De Hooge niet. „Als het zijn belof tes maar waarmaakt." Het Leger des Heils twijfelt daar niet aan. „Duizenden mensen krij gen dankzij Jumbo een kerstdiner of kerstpakket", zegt een woord voerder. „Dat is waar het ons om gaat. Wat is er mis mee als een be drijf zo goede doelen steunt?" In de VS is dat heel gebruikelijk. Koop nu een auto en wie weet wint u uw aankoopbedrag retour! www.autotrack.nl/win AutoTrack i Actie loopt van I december 2014 t/m 31 januari 2015

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43