m WIJ GAAN V ERBOUWEN! Schoenen voor Kledingbank «v maaskant WALCHEREN 25 Zouteland gaat flink op de schop. Maar, vindt het dorp, de nieuwbouw moet wel lichter van kleur. Vogelexpositie Zeeland afgelast 'Motie Vlissingen korting Orionis is niet haalbaar' Maakt er meer vakantie van. DELSCHER. maaskantreizen.nl zoutelande - „De alom aanwezi ge rode baksteen in Zoutelande is geen stijlkenmerk", vertelt een oudere inwoonster. Het was vroe ger gewoon de goedkoopste steen, dus veel gebruikt. Veel dorpsbewoners willen dan ook liever niet dat de nieuwbouw in en om het dorpshart in diezelf de rode baksteen wordt opgetrok ken. Te donker en te somber. Dat past niet bij een kustvakantie dorp, waar een meer mediterrane uitstraling bij hoort. Dorpsraadvoorzitter Jeanette Mar- cusse vangt die geluiden inmid dels veelvuldig op. Zeker na de presentatie van de plannen voor de complete herinrichting van het Willibrordusplein en directe omgeving; nieuwbouw Hofje van Janse en hotel en appartementen aan weerszijden van de Smids straat (locatie zaal Middendorp en hotel Willebrord). Basis voor de ontwerpen is de dorpsvisie Zoutelande, waarin wordt uitge gaan van die 'karakteristieke' rode baksteen en rode dakpannen. Architect Rob van den Bergh ver telt dat het ontwerp voor Willi brordusplein, Westkapelseweg en Nieuwstraat volgens een 'pas poort', de dorpsvisie dus, is ge maakt. „Maar in de stenen zitten kleur- en structuurnuances. Dat is in de artist's impressions niet goed te zien. Als blijkt dat de alge mene voorkeur toch uitgaat naar lichtere kleuren, is dat ook geen probleem." Wethouder Jaap Melse bevestigt de geluiden uit dorpsgemeen schap en dorpsraad. „Alles zit nu nog in een beginstadium. Natuur lijk is het niet de bedoeling om somber te bouwen. Het dorp moet een frisse uitstraling rich ting de toekomst krijgen. De dorpsvisie ligt er, maar bij de defi nitieve bouwvergunningen wordt natuurlijk ook nader gekeken naar de kleuren." De herinrichting van het Willi brordusplein en directe omgeving zit dus alleen nog in de ontwerp fase. „Prachtig hoor", zegt Lein Lievense, eigenaar van negen pan- De ontwerpen zijn gebaseerd op de dorpsvisie. Maar lichtere kleuren kunnen natuurlijk THOLEN - De driedaagse districts tentoonstelling Zeeland van vogel vereniging Vogelvreugd in de Meulvliet in Tholen (18 tot en met 20 december) gaat niet door in verband met het tentoonstel lingsverbod dat het Rijk heeft in gesteld naar aanleiding van de vo gelgriep. Ook de vogelbeurs zaterdag 13 de cember in 's-Heer Hendrikskinde ren is afgelast. VANA DE 1/2 WINKEL F NU: VOOR DE 1/2 PRIJS den aan het plein. „Maar realis tisch met deze recessie...? Jammer dat alles al zo openbaar is, ik heb mijn panden nog niet verkocht." Het totale plan behelst twaalf huur/koop appartementen aan de oostkant en zestien aan de noord kant van het plein; aan de West- kappelseweg twaalf en hoek West- kapelseweg-Nieuwstraat negen appartementen en aan de Nieuwstraat zes grondgebonden woningen. Onder de appartemen ten komen commerciële ruimtes; horeca en winkeltjes. Thans wor den op nummer 28 aan het plein al vijf appartementen gebouwd. Het vervallen hofje van Janse, hoek Duinweg-Langedam, maakt plaats voor 19 appartementen met commerciële units op de begane grond. De appartementen krijgen een dubbele bestemming, zowel permanent als recreatief. Langs de Westkapelseweg wordt nu gebouwd aan een nieuwe su permarkt. Daar komt een multi functioneel centrum bij met bre de school, sportzaal en dorpshuis. De Rabobank aan de Ooststraat, staat te koop. Het gebouw wordt gesloopt. Naar verluidt komen er appartementen in voor permanen te bewoning. Het Beach hotel van de familie Kloeg aan de Duinweg wordt eveneens aangepakt. De plannen omvatten deels nieuwbouw en deels renovatie, het huidige aan tal kamer gaat van 41 kamers naar 65 tot maximaal 70. Hotel de Tien Torens verderop gaat nieuw leven tegemoet als Duinhotel met tien strandlodges. Een project van hor- caondernemer Peter Bommeljé. Zoutelande gaat dus flink op de schop de komende jaren. MIDDELBURG - Orionis Walcheren kan volgend jaar niet tien procent bezuinigen op de eigen organisa tie, zoals de raad van Vlissingen in een aangenomen motie ver langt. Dat zei de Middelburgse wethouder Chris Simons gister avond tegen zijn commissie maat schappelijke zaken. Er is al fors ge kort, ook op personeel, zei Si mons. En de komende drie jaar wordt nog eens zes procent (twee procent per jaar) bezuinigd. „Dus in 2015 tien procent? Nee, dat gaat niet", stelde Simons. Of tien pro cent over drie jaar wel haalbaar is, kon hij niet zeggen. „Daar moe ten we als bestuur naar kijken." Kerstconcert Lezzom in Doopsgezinde kerk Lezzom geeft onder leiding van Elena Berdnikova vrijdag 12 december een kerkconcert in de Doopsgezinde kerk aan de Lange Noordstraat te Mid delburg. Mezzosopraan Inge Lampert mezzo-sopraan en Dames-ensemble @lips verzor gen een gastoptreden. Aanvang 20.00 uur. Kaartverkoop 's avonds aan de zaal of via cordenengelsman@zeelandnet. nl. Entree: vijf euro. Jan van Langeveld dominee in Zierikzee Jan van Langevelde uit Zwolle wordt predikant van de Chris telijke Gereformeerde Kerk in Zierikzee. Het aannemen van het beroep betekent voor Van Langevelde terugkeer naar Zee land, want hij groeide op in Goes. De gemeente telde per 1 januari van dit jaar 829 leden. Zie verder: www.pzc.nl mon nikenwerk Concert Padovana en Voici Miste in kerk Het Barok Ensemble Padovana en het koor Voici Miste geven vrijdag 12 december een kerst concert in de historische dorps kerk van Sint Laurens, Van Cit- tersstraat 69. Het concert be gint om 20.00 uur. De zaal is vanaf 19.30 uur open. De entree (inclusief een consumptie) be draagt 10 euro, voor jongeren tot 16 jaar 5 euro. De toegangs kaartjes zijn verkrijgbaar aan de kassa van de kerk. Brassband en koor samen in de weer Chr. Brassband Middelburg geeft zaterdag 13 december een kerkconcert met medewerking van gospelkoor Testimony uit Goes. Band en koor verzorgen beide hun eigen programma en gaan deels samen aan de slag. Het concert vind plaats in de Hoeksteenkerk in Middel burg en begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. De schoenenactie van CineCi- ty voor de Kledingbank heeft 390 paar schoenen opgeleverd. Kinderen die nog schoentjes hadden die ze niet meer pasten of niet meer leuk vonden, kon den ze ze inleveren. Als dank mochten zij gratis naar een van de sinterklaasfilms in CineCi- ty. Gisteren overhandigde Cine- City de kinderschoentjes aan de Kledingbank Zeeland. reizen Overwinteren in de Algarve Leipzig, Dresden Weimar Londen Ibiza, Mallorca SMenorca DINSDAG 9 DECEMBER 2014 Zoutelande wil niet alleen rode baksteen door Annemarie Zevenbergen Architect Rob van den Bergh Omdat we gaan verbouwen en ruimte moeten maken is vanaf nu: DE HELFT VAN DE WINKEL VOOR DE HALVE PRIJS! Grote Markt 11-13* Goes www.delscher.nl *0113 227607 MIDDELBURG ZIERIKZEE VLISSINGEN SINT LAURENS MIDDELBURG zie video op www.pzc.nl/video 21 dagen vanaf 999 21-daagse reis per Comfort-Class touringcar, met o.a. 15 dagen verblijf op basis van half-pension in ****aparthotel Alto da Colina in Albufeira. Vertrek: 16 dec., 11 jan., 8feb„ 1,15,29 maart e.a. 5 dagen vanaf 259 5-daagse stedenreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. gidsen in de titelsteden. Verblijf in goed middenklasse hotel op basis van halt-pension. Vertrek: 25 jan., 14 feb., 8,29 mrt, 3,19,26 april e.a. 4 dagen vanaf 169 4-daagse reis per Tourist-Class touringcar, met o.a. Windsor, stadstour, Canterbury. Verblijf in hotel nabij centrum op basis van logies met ontbijt. Vertrek: 22 jan., 14 feb., 5,26 maart, 3,25 april, 14,22 mei e.a. 13 dagen vanaf 1.099 13-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Mahón, Cala Morell, Palma de Mallorca, Formentoren Ibiza Stad. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van 8x halt-pension. Vertrek: 14 april, 19 mei, 2 juni, 15,29 sept. Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties. sfiS*pWTi vtf* /J excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn sgr frSSS excursies en half-pension inbegrepen. Vraag de gratis brochure aan. info@maaskanfreizen.nl I 0412-48 28 28

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 36