Sluis-SDO'63 is klassieker r aeK Van Keulen vertrekt bij Terneuzense Boys 1 2E I 3A I 14 I 12 I 2E I 10 66 Ik kan nu al zeggen dat ik twee mooie jaren bij 32 SPORT SCHAATSEN Een overvolle programma is niet goed voor de schaatssport, vinden schaatsster Ireen Wüst en coach Jillert Anema. Chiel Maranus meldt zich in de achtervolging 9 ncn Jaarlijks terugkerende wedstrijden Er zijn clubs die elkaar al sinds jaar en dag mis lopen in de competitie. Hoek en Spui bijvoor beeld. Die troffen el kaar vijftig jaar geleden voor het laatst. SSV'65 en Apollo'69 lopen elkaar ook al dertig jaar mis. Er zijn voorbeelden te over. Er zijn echter ook clubs die elkaar jaar in jaar uit treffen. SDO'63 en Sluis zijn daarvan het meest extreme voorbeeld. Zondag stonden ze weer tegen over elkaar. Voor het achttiende seizoen op rij! Dit keer was SDO'63 de bovenliggende partij door een effectieve eindsprint (2-3). Sinds 1997 komen deze twee clubs jaarlijks bij elkaar over de vloer. In de beginjaren was de zesde klasse de entourage, sinds 2001 werd deze afgeschaft en werd de vijfde klasse het strijdto neel. Geen van beide kreeg het in de tussentijd voor elkaar deze klasse te verlaten. Sluis was er in 1996 dicht bij, maar in de nacompetitie lagen Biervliet en Hulsterloo dwars. SDO'63 deed nimmer mee voor de titel, haalde ook nooit de nacompetitie. Vorig seizoen kwam echter een kentering met de vijfde plaats en dit seizoen heeft de club zelfs de eerste perio- detitel al veroverd. Mocht SDO'63 via een kampioen- schap (de club staat tweede op één punt van koploper BVV'63) of de nacompetitie een klasse klim men, dan vervalt ook een andere 'klassieker'. SDO'63 speelt im mers ook al jarenlang tegen Graauw, jaarlijks sinds 2001. Derde op de lijst van langst lopen de tweekampen is de Thoolse der by tussen SPS en Stavenisse, die sinds 2003 jaarlijks gespeeld wordt in de vierde klasse van het zaterdagvoetbal. BERLIJN - De schaatskalender is te vol en dient niet het belang van de sport, stelden meervoudig olympisch kampioene Ireen Wüst en coach Jillert Anema onafhanke lijk van elkaar in Berlijn. De KNSB herkent de kritiek - maar nuanceert haar ook. „Het is echt absurd", vindt de schaatsster van Continu. „Dat moet anders. Hier is niet goed over nagedacht." Wüst ziet een overvol programma opdoemen. Na het NK allround, in het laatste weekend van december, volgen het EK in Tsjeljabinsk, het NK sprint, een extra kwalificatietoer nooi en vandaar gaat het naar de volgende serie World Cups, het WK afstanden, (eventueel) het WK sprint en tenslotte het we reldkampioenschap allround. Er blijft zo nauwelijks ruimte over voor een rustpauze of een trainingsblok. „Ik moet keuzes maken", kondigt ze aan, zonder al te benoemen welke. In Berlijn won ze overal waar ze meedeed (de 3000 meter, de 1500 en de ploegenachtervolging), maar schrapte ze de 1000 meter, om zichzelf niet te overbelasten. Die reed ze in de eerste twee World Cups in Azië wel, en naar haar standaard niet naar behoren. Tegelijk heeft Wüst geen keuze. Alle wedstrijden zijn gelabeld met plaatsbewijzen voor een vol gend toernooi. En ze vreest dat het publiek bijvoorbeeld het be lang van het ingelaste selectietoer- nooi van de KNSB in januari on derschat. „Straks rijden we daar voor een leeg Thialf. Maar als ik op 23 en 24 januari niet goed ben, kan ik op vakantie." Dat weekend moeten schaatsers zich plaatsen voor de wereldbekerwedstrijd in Hamar - waar weer tickets voor het WK allround worden verge ven. De vrouwen schaatsen en 1500 en 3000, de mannen een 1500 en 5000. Anema, coach van onder andere Jorrit Bergsma, Heather Ri chardson en Carlijn Achtereekte, stoort zich eveneens aan de one venwichtige kalender. „De ISU be grijpt er niets van", kapittelt hij de internationale bond. Om die reden stuurde de Fries zijn schaatsers niet naar de we reldbekerwedstrijden in Obihiro (Japan) en Seoul (Zuid-Korea). Hij onderwierp ze aan een trai ningsregiem op Tenerife. In Ber lijn ontbraken Sven Kramer en Wouter 01de Heuvel. Zij gingen naar Collalbo om te trainen, om straks sterk te zijn tijdens het NK en aansluitend het EK. Je krijgt daarmee niet de beste competitie in de World Cup, be toogt Anema, hoewel hij dus ook zelf mede schuldig is. „Je hebt je beste sporters nodig om het ni veau omhoog te brengen. Nou, Sven was er niet in Berlijn. De ISU moet een betere seizoensplan ning maken." Technisch directeur Arie Koops van de KNSB begrijpt de gevoe lens van Anema en Wüst. „We willen de sporters met zo min mo gelijk selectiewedstrijden lastig vallen. In overleg met de teams en de schaatsers proberen we een zo optimaal mogelijke indeling te maken. Ik ben het met Ireen eens dat het nu beter kon." Alleen: de ISU zette de Nederlandse bond vrij laat nog voor het blok. „We hebben voor het eerst het WK af standen op dezelfde plek op de ka lender als de Olympische Spelen - in februari. De andere grote toer nooien komen er achteraan. Daar hebben we op willen anticiperen. Maar in september kwam de ISU nog met extra regels dat de World Cups van Hamar en Heerenveen selectiemomenten zijn voor het WK allround en sprint." Volgens Koops is de zaak wel ge nuanceerder dan Wüst het stelt. Zij kan zich bijvoorbeeld op het - weliswaar omstreden - EK al plaatsen voor het WK allround. Dat geeft wat lucht. „Maar Ireen is dan wel zo goed, dat ze bijna al les kan. Dat betekent ook dat ze bijna alles moet rijden", erkent Koops. „Dat is lastig." VLISSINGEN - Chiel Maranus na dert de top met rasse schreden in het PZC-topscorersklassement. Vorige week maakte de aanvaller van Domburg er al drie, zaterdag voegde hij er tegen Nieuwdorp nog 's twee aan toe. Hij staat inmiddels op vijf punten van de nog altijd soeverein leiden de Josimar Pattinama. De aavaller van Vlissingen bleef tegen OFC wel droog staan. Maranus deelt de tweede plaats met Arjen de Koeijer, die tegen FC Axel zijn honderdste (na)com- petitiedoelpunt maakte voor Yer- seke. Een andere snelle stijger is Steve Schalkwijk, die acht keer heeft gescoord in zijn afgelopen twee wedstrijden voor Walche ren. Hij staat drie punten (twee doelpunten) achter het duo op de tweede plaats. I 3B TERNEUZEN - Trainer Alexander van Keulen verlaat aan het eind van het seizoen zaterdag-tweedeklasser Terneuzense Boys. Hij heeft er dan twee jaar opzitten. De 43-jarige oe- fenmeester uit Kloetinge heeft zijn besluit kenbaar gemaakt aan het bestuur. Van Keulen en het bestuur van de Zeeuws-Vlaamse club gaan in goed overleg uit elkaar. Van Keu len vindt dat hij toe is aan een nieuwe uitdaging. Onder Van Keulen werd er een verjonging doorgevoerd bij Terneuzense Boys. Hij vindt dat zijn werk erop zit en dat een andere trainer, die goed bij de jeugd past, het een ver volg moet geven. „Ik kan nu al zeggen dat ik twee mooie jaren bij Terneuzense Boys heb gehad." Van Keulen haalde vorig seizoen met Terneuzense Boys in de twee de klasse de nacompetitie. In zijn tweede jaar staat de zaterdagtwee deklasser na een goede start op de vijfde plaats. Terneuzense Boys gaat zich de komende weken oriënteren op de trainersmarkt. Terneuzense Boys heb gehad wedstrijd seizoen sinds SDO'63-Sluis 18e 1997 SDO'63-Graauw 14e 2001 SPS-Stavenisse 12e 2003 Bevelanders-Hoedekenskerke 8e 2007 Terhole-SDO'63 8e 2007 Terhole-Sluis 8e 2007 Terhole-Graauw 8e 2007 Patrijzen-Oostburg 7e 2008 infographic Felix Binicewicz Cl FERS O ZEEUWSE Volle kalender ligt onder vuur door Robbert Minkhorst Op het weblog RudeStats (www. pzc.nl/rudestats) laat PZC-sportverslaggever Rudy Boogert dagelijks zijn (statistische) licht schijnen over het Zeeuwse amateurvoetbal. Vanaf dit seizoen doet hij dat ook elke dinsdag in de papieren krant. Tips en reacties: R.Boogert@pzc.nl. Mail voor reacties naar R.Boogert@pzc.nl H H klasse goals factor totaal 1 Josimar Pattinama Vlissingen HA zon 16 2 32 2 Chiel Maranus Domburg 3A zat 18 1,5 27 Arjen de Koeijer Yerseke 3A zat 18 1,5 27 4 Steve Schalkwijk Walcheren 3A zat 16 1,5 24 5 Ramon Janson MZC11 zat 15 1,5 22,5 6 Bart Deprez Goes 1B zon 11 2 22 7 Urmeion Martis FC Axel zat 1,5 21 8 Elco Jansen Krabbendijke 3B zat 12 1,5 18 Robin Provoost ZSC'62 zat 1,5 18 10 Mario Janisse Patrijzen 4A zon 17 1 17 11 Robin de Pagter GPC Vlissingen zat 11 1,5 1 16,5 12 Olde Raas Lewedorpse Boys 4A zat 16 1 16 13 Ivo Verstraeten FC Axel 3A zat 10 1,5 15 Daryl Hollander Walcheren 3A zat 10 1,5 15 Masoud Osmanie Duiveland 3B zat 1,5 15 Kevin Schot SDO'63 5A zon 15 1 15 door Aector Dooms Alexander van Keulen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34