1 Goudzwaard beste in spannende eindstrijd Hoofdplaat stuurt trainer Jos de Wilde de laan uit 4 SPORT 33 Incompleet Ouwerkerk haalt doel niet Bij het enkelspan paarden stak koetsier Bram Maranus uit Aagte- kerke met Trayco voor de kar met de tijd van 102,31 seconden de lont in het kruitvat. De Zierikzee- se Willeke Goudzwaard stuurde de ruin Yoep in 97,21 door de poortjes. Met de dood of de gladio len kwam favoriet Lou Willemse met merrie Selena uit het start- hok. Het werd de dood. De aan spanning uit Domburg realiseer de de snelste tijd, maar strandde door het afwerpen van een balle tje. Ook in de finale van het enkel span pony's bleek één balletje voor de favorieten Chantal Ver- merris en Iris Verreijt fataal. Maai ke Hannewijk stuurde Robin in 94,87 foutloos rond. Een tijd waar mee de koetsierster uit Ovezande haar achtervolgers dwong om risi co's te nemen. En met succes. Chantal Vermerris (Krabbendij- ke) was de snelste, maar kreeg een balletje aan haar broek en moest genoegen nemen met de tweede plaats. Iris Verreit leek met Vrijburgs Jacky op de over winning af te stevenen, maar een foutje op het laatste poortje bracht haar de derde plek. „Jos is een gouden kerel", zegt Martin Scherbeijn van de techni sche commissie van Hoofdplaat, „Het is ook nog niks persoonlijks, maar de chemie tussen de spelers groep en de trainer was weg. We hadden al eerder signalen gekre gen. Het werkt niet meer en dan moet je in het belang van de vere niging handelen." De Wilde werd gistermorgen op de hoogte gesteld van het besluit en was de gehele dag aangeslagen. „Omdat ik het totaal niet heb zien aankomen. Ik had vrijdag wel aangegeven dat ik aan het eind van het seizoen weg zou gaan. Daarna hadden we nog een Sinterklaasspel met de selectie en was het heel gezellig. Vervolgens wonnen we zondag van de koplo per. Het was feest in de kantine. Ik ben op de schouders geklopt door mensen die me een dag later ontslaan. Dat voelt niet lekker. Ik vind het onrechtvaardig." De spelers van Hoofdplaat wer den gisteren ingelicht en krijgen vanavond tijdens de training na dere uitleg. „Ik heb vandaag enke le spelers gesproken en die zijn ook totaal verrast", zegt De Wil de. Hoofdplaat staat momenteel op een gedeelde tweede plaats in de vijfde klasse. Goese poolers naar tweede plaats De poolers van Sportpub Goes zijn dankzij twee over winningen gestegen naar de tweede plaats in de eredivisie. Stance uit Amsterdam, met de Europees kampioen 8- en 9-ball van 2005 Alex Lely in de gelederen, werd versla gen. Daarnaast werd hekken sluiter Blaak met 6-1 opzij gezet. Sportpub Goes staat nu tweede achter HOB Weert. Nationaal record voor Dobbelaar Donovan Dobbelaar uit Sluiskil heeft tijdens het NK powerlifting het Nederlands record bankdrukken verbe terd. In Veldhoven bracht de 39-jarige powerlifter in de klasse tot 83 kilogram het re cord bij zijn tweede poging op 155 kg. In zijn eerste po ging haalde hij al 154 kg. Het oude record stond met 153 kg op naam van Art As- rian. De huisarts uit Hulst bleef in Veldhoven steken op 150 kg. VLISSINGEN - Vorige week werd door de voetballers van Ouwer kerk nog optimistisch gesproken over zes punten uit de resterende twee duels van dit jaar. Zondag mislukte deze missie direct. Ouwerkerk kreeg met pijn en moeite elf spelers op de been voor de wedstrijd bij Hansweert- se Boys 3, dat eerder dit seizoen met 10-3 was verslagen. Van die elf spelers moest er één na een half uur alweer geblesseerd het veld verlaten. Na een 3-0-stand halverwege knokte Ouwerkerk zich terug tot 3-1 en na de vierde tegentreffer ook nog een keer tot 4-2. Beide treffers waren van Bar ry Manni. Renesse deed het tegen RCS 5 met een 6-1-overwinning beter. Een prima eerste helft werd afge sloten met 2-0 door treffers van Jaap Romein en Maarten Kempe. Enkele omzettingen leidden na de pauze tot wat onrust bij Renes se en kansen voor de Souburgers. Al snel pakte de thuisploeg de draad weer op en maakte het hal ve dozijn vol via Rob Fonteijne, Maarten Kempe, Patrick van Rijn en John Berrevoets. DINSDAG 9 DECEMBER 2014 nauatt* v r I Clafiscoach Jillert Anema (boven) en Continu-schaatsster Ireen Wüst (links) zien door de vele wedstrijden geen ruimte meer voor rust of trainingsblokken. foto's VI Images door Lucien Roelandt nieuwland - De liefhebbers van de mensport werden zaterdag op de marathon van de Zeeuwse Men vereniging in Nieuw- en Sint Joos- land op hun wenken bediend. In een spannende finale was Willeke Goudzwaard de beste in het enkel- span paarden. Bij het enkelspan po ny's won Maaike Hannewijk verras send. door Jan Dagevos hoofdplaat - Zo versla je de kop loper en zo sta je op straat. Het overkwam trainer Jos de Wilde. Zondag won hij met Hoofdplaat in de vijfde klasse van het zondag voetbal met 1-0 van BW'63, een dag later kreeg hij zijn congé bij de Zeeuws-Vlaamse club. GOES TERNEUZEN UITSLAGEN BADMINTON Eerste klasse: Onder Ons 3-SVNB 1 4-4, The Flying Shuttle Barendrecht 7-Sluyk lekkerkerk 3 6-2, Ritte Spijkenisse 4-Rillandia Smashers 1 5-3. Tweede klasse: The Flying Shuttle Barend recht 8-Rhoon 1 7-1, Ritte Spijkenisse 5-De Sjuttul 1 6-2, Marathon 1-Brielse 1 5-3, Boom- gaardshoek 2-'t Pluumpje 1 5-3. Derde klasse: 't Pluumpje 2-Sjuttul 2 5-3, Terneuzen 1-Rillan- dia Smashers 2 6-2. Vierde klasse: Zierikzee 2-Rillandia Smashers 4 2-6, Marathon 2-'t Pluumpje 3 4-4, Marathon 3-Den Ossaert 1 4-4. Vijfde klasse: Terneuzen 3-Sjuttul 3 1-7. Dubbel A: Schepnet 1-Rillandia Smashers 5 0-6, Schepnet 1-Zeeland 2 2-4. Dubbel B: Ril- landia Smashers 6-Kats 1 1-5. JUDO Frans Odijk Judotoernooi te Wijk bij Duur stede -12 jaar: 1. Matthias Koeman en Juriaan van Doorn Ippon Trophy te Merksem (België). -11 jaar: 1. Dylan Bevelander, en Neomi Poppe. -13 jaar: 1. Roxanne van Ruiten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33