Leegstaand pand gevuld met tweedehands luxe MAAS MODES heren TOTALE UITVERKOOP korting op de gehele voorraad MAAS MODES Chesterfield en meer in Medewerker Kringloods te krijgen nieuwe fiets 26 SCHOUWEN-DUIVELAND LU OÉ LU 'Wilde avond' op Wijnhoeve in wildseizoen Praktijk voor babymassage in Dreischor Piet Daane bakt beste Zeeuwse Weihnachtsstol ZLMwint Ondernemersplein Wie de tijdelijke winkel aan de Korte Kerkstraat in Goes binnen loopt, krijgt het idee een decor van een van Charles Dickens boe ken binnen te lopen. Kerstdecora tie aan een kroonluchter, een hoog bed, grote houten kasten, oude koffers en goudachtig om lijste schilderijen sieren het pand. „Toen ik ging samenwonen met Cora, zijn deze spullen in een op slag beland. Lange tijd hebben ze daar staan verstoffen. Dat vonden we zonde. Daarom besloten we een leegstaand pand in Goes te huren om daar de spullen te ver kopen." Van Soest geeft aan dat sommige meubels best veel emotionele waarde hebben. Hij wijst naar een houten tafel met een marmeren blad en een spiegel erop. „Die stond in mijn eerste kledingzaak. Alleen kun je natuurlijk niet alles houden en daarom staat ook deze, voor een schappelijke prijs, te koop." Voordat de ondernemer naar Zeeland verhuisde, runde hij geruime tijd een kledingzaak in Gorinchem. „Die winkel heb ik overgedragen aan een van mijn werknemers. Vervolgens voelde ik me eigenlijk nog te jong om al te stoppen met ondernemen; on dernemerschap en creativiteit zit echt in onze familie." Zo tekende zijn zoon, Raimond van Soest, de verhaallijn voor di verse speelfilms (waaronder Alles is Liefde en Michiel de Ruyter). Daarnaast runt zijn schoondoch ter een herenzaak in Goes en is zijn partner, Cora Wirtz, verant woordelijk voor Siebel Juweliers in zowel Goes als Middelbug. Wirtz: „Het is erg leuk om alle po sitieve reacties op deze nieuwe winkel te horen. Veel klanten zeg gen 'hé die van Siebel is nog een winkel begonnen.'" Voordat er allerlei verhalen de ron de gaan doen, wil Van Soest een misverstand de wereld uit helpen: „Cora blijft gewoon Siebel doen en ik ga samen met mijn collega Elly deze winkel runnen." Het idee om de spullen te verko pen ontstond in het voorjaar. „Dan zit het al in je hoofd, maar dan moet het nog worden verwe zenlijkt", verklaart Van Soest. De zoektocht naar een geschikt pand begon. „Sindsdien zijn we er niet continu mee bezig ge weest. Soms werd het idee even opzij gezet om er later weer mee verder te gaan." Begin vorige week was het zover; ze kregen de sleutel van het pand waarin voorheen bakkerij Van Op- dorp zat. „Dankzij de hulp van vrienden en familie was de win kel binnen vier dagen ingericht", zegt Van Soest met gepaste trots. In principe is de winkel geopend tot 31 december. „We zien wel hoe het loopt", concludeert de on dernemer, „Hopelijk wordt het een succes." Als het een geslaagde actie blijkt, heeft Van Soest nog genoeg idee ën om verder uit te werken. „Het is toch ontzettend leuk om te la ten zien wat je met zo'n leeg staand pand kan doen", redeneert hij. DREISCHOR - Met het aanbreken van de wintertijd is het tijd voor een 'Wilde Avond op de Wijnhoe ve'. In het proeflokaal van Zeeuw se Zilte Zaligheden op wijnboer derij de Kleine Schorre in Dreischor wordt zaterdag 13 de cember een culinair vijfgangen wilddiner geserveerd, met live muziek van het Riverside Trio. Op de wijnhoeve worden met eni ge regelmaat wijngaarddiners ge houden. Eerder dit jaar stonden kreeft en vis op het menu. Info via: 06-22455792. DREISCHOR - Christianne van de Velde is in Dreischor een praktijk voor baby- en zwangerschapsmas sage begonnen. Na zelf als moe der van een pasgeboren - toen slecht slapende - dochter in aanra king te zijn gekomen met baby massage, is Christianne zich gaan verdiepen (en opleidingen gaan volgen) in Shantala babymassage, wellnessmassagetechnieken en zwangerschapsmassage. Inmiddels geeft ze zelf cursussen. Voor meer informatie zie de web site: www.avyanna.nl. VLISSINGEN - Piet Daane, bakker in Vlissingen en Middelburg, heeft de beste Weihnachtsstol van Zee land gebakken. In de Weihnachtsstollencompeti- tie van het gilde van Echte Bak kers scoorde hij met het cijfer 8 het beste van alle Zeeuwse inzen dingen. Er waren 173 inzendin gen. De baksels zijn beoordeeld op tien belangrijke onderdelen als model, vulling, bakaard en smaak. De stol van Daane werd onder meer geroemd om korstkleur, smaak en eeteigenschappen. De Kringloods is een kringloop winkel nieuwe stijl. Het is een jong bedrijf (ongeveer 2,5 jaar oud) dat naast kringloopgoede ren, antiek en brocante aanbiedt. Deze artikelen die via verschillen de adressen worden geleverd, wor den indien nodig opgeknapt en doorverkocht. Verder zijn er bij de Kringloods re gelmatig wat kleinere spullen te zien die afkomstig zijn van Mir or Les; een bedrijf in Noordwelle dat zich richt op het maken van ta fels, lampen en andere interieurar tikelen. Spullen die in de loods staan en geen nieuwe eigenaar vinden, gaan naar Polen of krijgen op an dere wijze een nieuwe bestem ming. Waardoor er niets verloren gaat. Omdat er wekelijks nieuwe goederen bij de Kringloods bin nenkomen, loont het de moeite met enige regelmaat een kijkje te nemen. De zaak is gevestigd aan de Dorps- ring 31a. Meer informatie is te vin den op de website: www.dekring- loods.com. GOES - De hoofdprijs van de cam pagne Fietsen Scoort is dit jaar ge wonnen door Angélique van Da len van ZLM Verzekeringen in Goes. De hoofdprijs is een nieu we fiets. De campagne Fietsen Scoort stimuleert werknemers va ker met de fiets naar het werk te gaan, omdat dat zowel voor het milieu als de gezondheid beter is. Deelnemende werkgevers kun nen de gefietste kilometers spon soren. De opbrengst daarvan gaat naar kleinschalige duurzame pro jecten in ontwikkelingslanden. Jaarlijks worden in december 370 prijzen verloot onder deelnemers. Zie: www.FietsenScoort.nl. door Janneke Koster GOES - „Dit houd je over wanneer er twee huishoudens worden sa mengevoegd", zegt Peter van Soest nuchter. Afgelopen zaterdag open de hij Casa del Pedro in Goes. Een pop-up store waar 'Second Hand Luxury' wordt verkocht. STOPT!!! 25% GENTESESTRAAT STATIONSSTRAAT SAS VAN GENT zondag open van 14.00 uur tot 17.00 uur maandag gesloten vrije ingang GRATIS parkeren tel.:0115-45 14 47 www.maasmodes.nl NOORDWELLE - De Kringloods in Noordwelle is sinds kort exclusief showroomdealer van Chesterfield in Zeeland. Op afspraak kunnen be langstellenden komen proefzitten. Peter van Soest en Cora Wirtz in de pop-up store Casa del Pedro, foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 32