mmt-QooiOitt. Werk gemaakt van hondenpassie RTL: Zeeuwse scholen Verder werken aan de beste van het land energieneutrale regio 24 SCHOUWEN-DUIVELAND Nieuwbouw Duinoord heeft hoogste punt bereikt SP Sluis bezorgd om politiebureau Verkeersborden naar Renesse snel aangepast honden u\Waat sendee Met de nieuwbouw wordt een flinke logistieke operatie in gang gezet. Na de eerste fase, die tot medio 2015 duurt, verhuizen be woners van Duinoord naar de nieuwbouw waarna de sloop van het zorgcentrum kan beginnen. Daarna wordt fase twee ingezet. In de eerste fase bouwt Zeeuw- land voor Allévo zes groepswonin gen met zeven kamers en twaalf appartementen voor mensen met een lichamelijke beperking. Daar naast maken 53 driekamerapparte menten deel uit van de plannen. Deze appartementen hebben een oppervlakte van circa 90 rm en zijn zo ingericht dat zorg aan huis mogelijk is, waardoor zo lang mo gelijk zelfstandig kan worden ge woond. Behalve bewoners van Duinoord en de aangrenzende aanleunwoningen krijgen ook huurders van Zeeuwland uit de gesloopte woningen aan Platbos- laan en Kloosterweg voorrang op een appartement in de nieuw bouw. In de vervolgfase worden 24 pa tiowoningen (huur en koop) en 33 (koop)appartementen gereali seerd. cadzand-bad - De raadsfractie van de Socialistische Partij in de gemeente Sluis is, net als de colle ga's in Hulst, bezorgd over de voorgenomen sluiting van het po litiebureau in Oostburg. Dat schrijft de SP in een brief aan het Sluise college. De SP vraagt zich onder meer af of de maatregel gevolgen heeft voor het aantal agenten in de ge meente Sluis en voor de inwo ners, hoe snel de politie bij calami teiten straks nog ter plaatse kan zijn en hoe agenten straks gehuis vest worden. renesse - Rijkswaterstaat past spoedig de routeborden vanaf de Brouwersdam richting Renesse aan. De provincie Zeeland heeft hier onlangs om gevraagd. In april van dit jaar is de nieuwe recreatie- verdeelweg open gegaan, waar door het verkeer vanaf de Brou wersdam via een snellere route naar Renesse kan rijden. Het ver keer moet daarvoor een andere af slag nemen. Toch is heel het sei zoen alle verkeer nog via de oude route geleid. Waarom de nieuwe bebording niet eerder is aange vraagd is onduidelijk. De nieuwe route ontlast het gevaarlijke kruis punt met de Stoofweg. „Dit idee had ik al lange tijd in mijn achterhoofd", vertelt Van den Broek die zo lang zij zich kan herinneren honden om zich heen heeft. „Deze viervoeters zijn mijn pas- Het Scheldemond College in Vlis- singen is volgens RTL de beste vwo-school van Nederland. Die af deling krijgt een 9,8. De havo van het Reynaertcollege in Hulst hoort bij de top van het land en krijgt een 9,5. De Zeeuwse vmbo-afdelingen staan niet in de landelijke top. sie. Ze zijn puur, vinden je leuk of niet en winden daar geen doek jes om. Het leek me heerlijk om hier mijn beroep van te maken. Maar stoppen met mijn baan was toch steeds een stapje te ver." Dat veranderde toen ze steeds vaker om zich heen hoorde dat ze niet de enige op het eiland was met het idee voor een uitlaatdienst. Dat gaf de doorslag: „Het is nu of nooit, dacht ik bij mezelf. Anders ben ik te laat." Sinds 1 november is Van den Broek officieel gestart als onderne mer. Ze kocht een busje en richt te dit zo in dat ze er op een veilige manier honden in kan vervoeren. Ook haar website bouwde ze zelf. Tot nu toe verwierf zij haar klan ten vooral via social media en mond-tot-mond reclame, maar ze hoopt binnenkort ook meer be- Voor de afdeling vmbo-basis scoort Westerpoort Tholen (in middels gesloten) het hoogst met een 8,8. SSG De Rede in Terneu- zen krijgt het hoogste rapportcij fer (8,5) voor vmbo-kader. Het Reynaertcollege heeft de beste vmbo-g/t afdeling (9,0). De rapportcijfers zijn gebaseerd op de examenresultaten uit 2011, 2012 en 2013. RTL Nieuws hield de methode aan van professor Jaap Dronkers. Hij weegt onder meer ook het aantal zittenblijvers, basis schooladvies en achtergrond van leerlingen mee in de rapportcij fers. Dronkers publiceerde eerder in de Volkskrant en in Trouw. kendheid te krijgen door haar website en advertenties. Voordat de hondenliefhebster een nieuwe klant aanneemt, voert zij altijd een uitgebreid gesprek met de baasjes. Ook maakt ze kennis met de hond waar het om gaat: „Je kunt niet alle honden met el kaar uitlaten. We beslissen samen of en wanneer hun hond mee kan tijdens een van de wandelingen." Per dag wil ze twee wandelmo menten inplannen, met twee ver schillende groepen. Met heel jon ge en oudere honden en dieren met gezondheidsproblemen wan delt ze alleen als dat nodig is. Van den Broek haalt alle honden die zij uitlaat thuis op met haar busje. Na de wandeling levert ze de beesten weer af bij hun baas jes. Dat maakt haar dienst uniek op Het feit dat circa honderd mensen belangstelling toonden voor de in formatiedag van half november onder de noemer KennisArena Energie Landschap motiveert de groep tot een concreet vervolg traject. Een nader uit te werken onderwerp is de presentatie van René Jochem over de voor- en na- Schouwen-Duiveland denkt zij. Ze wil het haar klanten zo makke lijk mogelijk maken. Daarnaast is het in haar voordeel dat ze op het eiland is geboren: „Ik ken alle stukken die fijn zijn voor honden. Het gebied bij de haven van Bom- menede bijvoorbeeld, of het bosje bij Schuddebeurs." De onderneemster richt zich met haar dienst op mensen die graag willen dat hun viervoeter veel en goede beweging krijgt, maar zelf niet altijd de tijd hebben om op pad te gaan. „Onder mijn klanten reken ik bijvoorbeeld onderne mers. Met een eigen bedrijf is het lastig om je hond altijd voldoen de beweging te geven. En laatst had ik een gezin dat op een ver fa miliebezoek moest. Zij konden de hond niet meenemen. Wal- kie-Doggie is dan ideaal." delen van kunstmest. De aanwezi ge agrariërs hebben aan het be stuur van Agrarisch Schouwen- Duiveland voorgesteld de spreker nogmaals te laten komen en dan voor een grotere groep agrariërs. ASD wil een bijeenkomst beleg gen omstreeks mei 2015. Jochems kan dan een uitgebreidere intro ductie geven in één avond. Het volledige verhaal kan hij vertellen in een cursus van drie dagen. Dat kan een volgende stap worden, volgens de initiatiefgroep. Andere onderwerpen om uit te werken zijn onder meer woningverbete ring, boerenerf 2.0, biomassacen trale en randerij. Tel.: 06 3625 8825 www.walkie-doggie.nl Inge van den Broek met haar uitlaathonden op het strandje van Zonnemaire. foto Marieke Mandemaker BURCH-HAAMSTEDE - De nieuw bouw op het terrein van Duinoord in Burgh-Haamstede heeft het hoogste punt bereikt. Dat wordt maandag 15 december met bewo ners, familie en omwonenden ge vierd. door Sharon van Oost DREISCHOR - Je baan opzeggen om een diepgekoesterde droom na te jagen, dat is een risico. Want vaak brengt die droom een hoop onze kerheden met zich mee. Het weg vallen van je vaste inkomen bijvoor beeld, en geen vakantiedagen of dertiende maand. Maar dat had In ge van den Broek uit Dreischor er wel voor over. Zij verruilde haar baan als secretaresse bij een zorgin stelling voor een eigen honden uit- laatservice op Schouwen-Duive- land: Walkie-Doggie. VLISSINGEN - Zeeuwse middelbare scholen scoren het beste van het land, blijkt uit onderzoek van RTL Nieuws. De scholen krijgen gemid deld een 7,56 voor de prestaties op de eindexamens in de afgelo pen drie jaar. Het Nederlands ge middelde is 7,3. door Ali Pankow ZIERIKZEE - De initiatiefgroep Ener gieneutraal Schouwen-Duiveland wil zich er sterk voor maken dat kansrijke ideeën over duurzaam heid en energie ook werkelijk ge realiseerd gaan worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 30