Wethouder wuift kritiek weg m WIJ GAAN V ERBOUWEN! «v maaskant SCHOUWEN-DUIVELAND 25 De problemen die gebruikers ondervinden bij de nieuwe parkeer automaten baren de WD zorgen. Dominee Langevelde naar Zierikzee Kerstdiner voor alleenstaanden in RK kerk Goes Maakt er meer vakantie van. DELSCHER. ZIERIKZEE - Zijn B en W ervan op de hoogte dat een deel van de nieuwe parkeerautomaten niet goed functioneert? En wat doen B en W met klachten over parkeer boetes als blijkt dat de automaat niet goed werkte? Dat zijn vragen die VVD-raadslid Tom Soeters stelt aan het dage lijks bestuur van Schouwen-Dui- veland. Meerdere automobilisten deden in de PZC van 6 december hun beklag over de drie parkeer automaten op de Gasthuisboom gaard in Zierikzee. Betalen met bankpas of creditcard gaat daar moeilijk en vaak hele maal niet. een lange rij wachten den voor de automaat is het ge volg. Mensen die hierover klagen bij de gemeente krijgen te horen dat ze de gebruiksaanwijzing goed moeten lezen en dat parke ren zonder te betalen voor eigen risico gebeurt. Soeters wil weten of er om deze reden al bekeurin gen zijn uitgeschreven en hoe B en W daarmee omgaan. Ook over de instructies waarmee de hand havers op pad worden gestuurd wil Soeters meer weten. Het libe rale raadslid wil verder weten of de PZC de klacht van de automo bilist juist heeft verwoord. En als dat zo is, of het dan niet beter is dat de gemeente eerst zelf pools hoogte neemt alvorens te conclu deren dat de klager de gebruiks aanwijzing niet goed heeft gele zen. Tenslotte wil de WD'er we ten wat het college doet aan de kwaliteit van de instructies op de automaat. De gemeente vervangt momenteel alle zeventig parkeer automaten op het eiland. Bij de nieuwe automaten kan worden betaald met muntgeld of bankpas. De mogelijkheid van betalen met de smartphone wordt onder zocht. Dat duurt twee maanden. Om zeker te zijn van Europese subsidie, werd in juni 2011 gestart met de bouw van de strandpost zonder dat de gebruikers ervan, horeca-ondernemer Willem-Jan Buijs en de gemeente Vlissingen, financiële afspraken hadden ge maakt. De partijen zijn er nog al tijd niet samen uit, bleek twee we ken geleden uit een interview met Buijs in deze krant. Dat verantwoordelijk wethouder John de Jonge hier niets van wist, leidde tot commotie in de Vlis singse raad. Die krijgt nu van het college een opsomming van oorza ken voor het conflict, dat door het college overigens niet als zodanig wordt ervaren: er waren nieuwe wethouders, bij bestuurlijke over dracht is niet alles besproken, ambtenaren werden vervangen en op cruciale functies waren af delingen onderbezet. De direct betrokken ambtenaren vertrokken tussen december 2013 en juni 2014, schrijft het college in antwoord aan de PvdA-fractie. De ondernemer van Panta Rhei, Willem-Jan Buijs, zegt in alle ja ren van planvorming en realisatie van de strandpost nooit een wet houder te hebben gezien en dat de communicatie met ambtena ren 'zeer moeizaam' verliep. Die zelfde mening is het college toege daan, over de ondernemer. John de Jonge zou Buijs de afgelopen weken al meerdere malen hebben gebeld. „Zonder resultaat." „We besloten financiële afspra ken later te maken en gewoon te gaan bouwen, zodat we die Euro pese subsidie binnen hadden. Als wij toen niet zo hadden doorge pakt, en zoals gebruikelijk bij over- ZIERIKZEE - Jan van Langevelde uit Zwolle wordt predikant van de Christelijke Gereformeerde Kerk in Zierikzee. De kerk aan de Ze vengetij straat is sinds augustus 2012 vacant. Het aannemen van het beroep betekent voor Van Lan gevelde terugkeer naar Zeeland, want hij groeide op in Goes. De gemeente telde per 1 januari van dit jaar 829 leden. VANA DE 1/2 WINKEL F NU: VOOR DE 1/2 PRIJS heden langs de kant van de regels waren gaan staan, had er nu geen strandpost gestaan", zei wethou der De Jonge vorige week in de PZC. Ook over deze uitspraak wil de de PvdA uitleg. Die uitleg, zo blijkt uit beantwoording van het college, luidt dat de journalist ver keerd heeft geciteerd. „Gewezen is op het feit dat begonnen is met de bouw, zonder dat alle contract afspraken voldoende waren vast gelegd. Het alternatief was ge weest dat een fatale termijn in het proces van de subsidieaan vraag was verstreken met als mo gelijk resultaat dat de bouw niet had plaatsgevonden." Precies wat in de PZC stond. Overigens heeft de wethouder het artikel, met zijn voorlichter die aanwezig was tijdens het interview, voor publi catie gelezen en geaccordeerd. Naar die ton Europese subsidie waarvoor vaart achter de bouw werd gezet, kan de gemeente flui ten. Door 'andere interpretatie van regels', aldus De Jonge, moet driekwart worden terugbetaald. goes - In de Magdalenazaal van de RK kerk in Goes is op eerste kerstdag een diner voor alleen staanden. Vanwege de grote hoeveelheid aanmeldingen vorig jaar is het aantal plaatsen voor dit jaar uitge breid. Hobbykoks verzorgen een vier gangen diner, er is live pianomu ziek, er wordt een kerstverhaal verteld en er treedt een zangduo op. Het gratis kerstdiner is van 16.00 tot 19.30 uur. Het vervoer van huis naar de kerk kan worden geregeld. Aanmelden bij Ellen Kramer (06-52107171) of Willy Martens (06-57575703). OZB stijgt minder dan verwacht De gemeentelijke ozb stijgt wat minder dan eerder de be doeling was. Tijdens de begro tingsbehandeling heeft de ge meenteraad nog vastgesteld dat de belasting met 1,5 pro cent (inflatiecorrectie) zou stij gen. Uit een laatste berekening blijkt dat niet nodig. Daarom wordt de gemeenteraad voorge steld de belasting met een half procent omhoog te laten gaan. Kerstverlichting feestelijk ontstoken De kerstverlichting op de Ring in Ouwerkerk wordt zaterdag 13 december feestelijk ontsto ken. Dat gebeurt met een lam- pionnenoptocht onder begelei ding van de drumband van mu ziekvereniging Nieuw-Leven uit Ouwerkerk. Aansluitend is er een gezellig samenzijn. Aan vang 19.30 uur. Boekverkoop bieb uitgelezen boeken In diverse vestigingen van de Bibliotheek Oosterschelde is de boekverkoop van uitgelezen boeken begonnen. Het gaat om informatieve boeken, jeugdboe ken en romans. Boeken voor volwassenen kosten een euro per stuk of dertien voor een tientje. Kinderen betalen vijf tig eurocent per boek. Kerstverhaal in beeldende kunst Margreet Leijdekker geeft woensdag 10 en woensdag 17 december de lezing 'Het kerst verhaal in de beeldende kunst?. Onder meer het ontstaan van kalender en kerstfeest en bron nen en motieven van de oudste kerstvoorstellingen ko men in woord en beeld voor bij. De lezingen duren van 20.00 tot 22.00 uur. Meer info: 0111-417839. Vogelexpositie district Zeeland afjgelast De driedaagse districtstentoon stelling Zeeland van vogelvere niging Vogelvreugd in de Meul- vliet in Tholen gaat niet door in verband met de maatregelen dat het Rijk heeft genomen naar aanleiding van het uitbre ken van de vogelgriep. De expo sitie zou van 18 tot en met 20 december worden gehouden. Schoenenactie levert 390 paar op De schoenenactie van CineCi- ty voor de Kledingbank heeft 390 paar schoenen opgeleverd. Als kinderen nog schoentjes hadden die ze niet meer pas sen of niet meer leuk vonden, konden zij deze inleveren. Als dank mochten zij gratis naar een sinterklaasfilm. Bekijk de video op www.pzc.nl/video. reizen mJa X Overwinteren in de Algarve Leipzig, Dresden Weimar Londen Ibiza, Mallorca SMenorca maaskantreizen.nl DINSDAG 9 DECEMBER 2014 Vragen WD over parkeerautomaten door Ton van den Nouweland door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN -Ambtenaren hebben fouten gemaakt, de pers heeft fou ten gemaakt en de ondernemer reageert niet op telefoontjes. In een memo aan de Vlissingse ge meenteraadsleden neemt het colle ge alles behalve zelfverantwoorde lijkheid voor de kwestie rond de strandpost op de Nolledijk. zie verder: www.pzc.nl/monnikenwerk Omdat we gaan verbouwen en ruimte moeten maken is vanaf nu: DE HELFT VAN DE WINKEL VOOR DE HALVE PRIJS! Grote Markt 11-13* Goes www.delscher.nl *0113 227607 ZIERIKZEE OUWERKERK ZIERIKZEE ZIERIKZEE THOLEN VLISSINGEN 21 dagen vanaf 999 21-daagse reis per Comfort-Class touringcar, met o.a. 15 dagen verblijf op basis van half-pension in ****aparthotel Alto da Colina in Albufeira. Vertrek: 16 dec., 11 jan., 8feb„ 1,15,29 maart e.a. 5 dagen vanaf 259 5-daagse stedenreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. gidsen in de titelsteden. Verblijf in goed middenklasse hotel op basis van halt-pension. Vertrek: 25 jan., 14 feb., 8,29 mrt, 3,19,26 april e.a. 4 dagen vanaf 169 4-daagse reis per Tourist-Class touringcar, met o.a. Windsor, stadstour, Canterbury. Verblijf in hotel nabij centrum op basis van logies met ontbijt. Vertrek: 22 jan., 14 feb., 5,26 maart, 3,25 april, 14,22 mei e.a. 13 dagen vanaf 1.099 13-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Mahón, Cala Morell, Palma de Mallorca, Formentoren Ibiza Stad. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van 8x halt-pension. Vertrek: 14 april, 19 mei, 2 juni, 15,29 sept. Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties. sfiS*pWTi vtf* /J excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn sgr frSSS excursies en half-pension inbegrepen. Vraag de gratis brochure aan. info@maaskanfreizen.nl I 0412-48 28 28

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29