IOC-congres steunt ideeën Thomas Bach Bolhuis wil Zonderland in atletencommissie Jong Oranje trakteert publiek op zes goals 30 SPORT PREMIER LEAGUE Van Gaal wint prestigestrijd met Koeman Van Persie schiet Manchester United langs Southampton. „De olympische agenda voor 2020 is net een legpuzzel. Nu alle her vormingsvoorstellen zijn goedge keurd, zie je het hele plaatje", zei Leden van die commissie zijn au tomatisch lid van het IOC. Mocht de keuze uiteindelijk op Zonder land vallen, dan is hij naast Ca- miel Eurlings het tweede Neder landse lid. Maar zo ver is het nog niet. NOCNSF overweegt tijdens de Maar ik zou graag eens met Bolhuis hierover praten om te kijken of dit haalbaar is de Duitse voorzitter van de inter nationale sportkoepel tevreden. „Een plaatje van vooruitgang dat het unieke karakter van de Olym pische Spelen garandeert." De IOC-leden gingen er onder meer mee akkoord dat het aantal sporten niet langer tot 28 wordt beperkt, maar dat het aantal spor ters en onderdelen wel aan een maximum is gebonden. Het staat Japan derhalve vrij honk- en soft bal weer op het flexibele olym pisch programma van Tokio 2020 te zetten. Olympische Spelen in 2016 ie mand kandidaat te stellen voor de Atletencommissie. Er zijn dan vier vacatures. De keuze zou op Zonderland kunnen vallen. „Ik denk dat hij vanwege zijn naam een goede kans maakt om geko zen te worden. En hij kan het. Een sporter van zijn niveau, die er een zware studie geneeskunde naast doen, heeft veel in zijn mars", zei NOC-voorzitter André Bolhuis op het IOC-congres in Monte Carlo. Zonderland liet dus weten ver eerd te zijn, maar wil eerst horen hoeveel tijd er in de kandidaatstel ling gaat zitten. Hij werkt toe naar de Olympische Spelen van Rio de Janeiro en heeft in aan loop daar naartoe niet al te veel tijd over. „Maar ik zou graag eens met André Bolhuis hierover pra ten om te kijken of dit haalbaar is." NOCNSF is er in Monaco nog maals van overtuigd geraakt dat de Atletencommissie een belang rijke positie heeft binnen het IOC. De huidige voorzitter van de commissie, een Duits-Nederland- se oud-schermster, was de afgelo pen tijd voorzitter van een belang rijke werkgroep die aanbevelin gen deed voor de 'Agenda 2020'. SOUTHAMPTON - Met een lichte handdruk haalden Ronald Koe man en Louis van Gaal ruim voor de aftrap in het St. Mary's Stadium de lont uit de Engelse pogingen hun stokoude vete nieuw leven in te blazen. De ruzie van weleer maakte plaats voor een zeer verma kelijk sportief gevecht tussen Sout hampton en Manchester United (1-2) waarin Robin van Persie met twee doelpunten de show stal. Het imponerende aantal meege reisde fans van Manchester Uni ted naar de grauwe havenstad in het diepe zuiden van Engeland gaf treffend het verschil in grootte met Southampton weer. Met hun repertoire met liedjes over het roemrijke verleden van de club kregen ze de supporters van de te genstander in enkele minuten stil. Op het veld lagen de verhoudin gen aanvankelijk hetzelfde. Uitgerekend Robin van Persie, aanvoerder van het Nederlands elftal onder Van Gaal, strafte een mislukte terugspeelbal van José Fonte fraai af. Zijn lage, strakke schot ging onder doelman Fraser Forster door (0-1). De spits, steeds de hand boven het hoofd gehou den in een moeilijke fase, kon Van Gaal niet op een beter mo ment terugbetalen. Koeman noch hij wilde de onderlinge prestige strijd verliezen. Koeman, driftig coachend langs de lijn, hoefde niet te vrezen voor een vernedering. Zijn elftal, net als United uitgehold door een se rie blessures, raakte niet geïmpo neerd door de achterstand. Sout hampton werd sterker, stichtte steeds meer gevaar en legde de de fensieve onmacht van de miljoen- ploeg bloot. Een kwetsuur bij Chris Smalling, één van de drie centrale verdedigers van United, vergrootte de problemen verder. Een blunder van Marouane Fellai- ni leidde definitief de ommekeer in. De Belgische middenvelder, onder Van Gaal enigszins opge bloeid, passte slordig, waarna Gra- ziano Pellè na een scrimmage voor het doel de gelijkmaker bin nenschoot (1-1). De Italiaan deed Robin van Persie is met twee doelpunten beslissend in het duel van Manchester United met Southampton precies wat hij vroeger met zeer veel succes in De Kuip deed: sco ren op cruciale momenten. Pellè, die alweer zijn zevende tref fer van het seizoen maakte, heeft net als Koeman een verleden met Van Gaal. De aanvaller speelde on der de huidige manager van Uni ted bij AZ, zonder veel indruk te maken. Hoewel hij veel respect voor hem heeft, zegt hij zijn trans fer naar de Premier League hoofd zakelijk aan Koeman te danken. Hoe goed hij inmiddels is, merkte Van Gaal gisteren continu. Het gevaar van Southampton, met Pellè als blikvanger, dwong hem nog voor rust een tactische wijziging door te voeren. Hij haal de tiener Paddy McNair, kapot ge speeld, naar de kant. Michael Car- rick, beter aan de bal, nam zijn plek in de achterhoede over. De omzetting bracht verlichting, al leek een zege te veel gevraagd, tot dat Van Persie zijn tweede goal van de avond maakte (1-2). Door de zege klom Manchester United naar de derde plek, terwijl Southampton zakte naar plaats vijf. Of, anders gezegd, Van Gaal staat voor het eerst hoger op de ranglijst dan Koeman. FINALISTEN TEGEN ELKAAR IN FA CUP Onder het publiek waren onder anderen de Goese burgemeester René Verhulst, sportwethouder Jo-Annes de Bat en de Zeeuwse A-internationals Said Bouzambou en Khalid el Hattach, die hun po tentiële opvolgers kwamen aan schouwen. Zij zagen Nederland met een 2-1-voorsprong gaan rusten. Yordi Orriëns en Marwan Rebbah zorg den voor de Nederlandse goals, terwijl België in de laatste mi nuut iets terugdeed via Jawad Yachou die een tienmetertrap be nutte. Die werd gegeven door de Thoolse scheidsrechter Ibrahim Eljilali, wiens vader Kada derde scheidsrechter was. Na de pauze maakte Iliass Bouzit uit een counter de derde Oran je-goal, waarna opnieuw Rebbah trefzeker was voor 4-1. Het slot- kakkoord was eveneens voor Oranje, dat via de derde van Reb bah en een benutte tienmetertrap van Soufian Charraoui het halve dozijn haalde. Van Persie doet Koeman pijn MONACO - Thomas Bach heeft in Monaco tijdens het 127e IOC-con- gres de overweldigende steun ge kregen voor zijn „strategische rou tebeschrijving voor de toekomst van de olympische beweging". De afgevaardigden namen gisteren al le veertig aanbevelingen die wer den gedaan voor de Olympische Spelen van 2020, unaniem aan. door Rik Spekenbrink MONTE CARLO - Hij werd er giste ren ook door overvallen, Epke Zon derland. En officieel is hij nog ner gens voor gevraagd. Maar de Friese turner (28) voelt zich wel 'zeer ver eerd' dat sportkoepel NOCNSF overweegt hem voor te dragen voor de Atletencommissie van het Internationaal Olympisch Comité (IOC). Epke Zonderland door Geert Langendorff Met Arsenal en Huil City staan de finalisten van afgelopen seizoen in de FA Cup dit keer al in de derde ronde tegenover elkaar. Bij de lo ting gisteren werden de titelverde diger (Arsenal) en verliezend fina list (Huil) aan elkaar gekoppeld. De ploeg van manager Arsène Wenger pakte de prestigieuze En gelse beker in mei door een doel punt in de verlenging van Aaron Ramsey (3-2). Ronald Koeman werd met Sout hampton gekoppeld aan Ipswich Town. Louis van Gaal gaat begin ja nuari met Manchester United op bezoek bij de winnaar van het duel tussen de 'kleintjes' Accring- ton Stanley en Yeovil Town. Het Nederlands getinte Newcastle United, de ploeg van Tim Krul, Da- ryl Janmaat, Vurnon Anita en Siem de Jong, treft met Leicester City een andere Premier League-dub. goes - De zaalvoetballers van Jong Oranje wonnen gisteravond in Goes met ruime cijfers van hun Bel gische leeftijdsgenoten. Voor het oog van zo'n 750 toeschouwers werd het in het Omnium 6-1 voor Nederland. Jong Oranje-Jong België 6-1 (2-1). 12. Yordi Orriëns 1 -0,18. Marwan Rebbah 2-0, 20. Jawad Yachou 2-1, (tienmetertrap), 21. Iliass Bouzit 3-1, 24. Marwan Rebbah 4-1, 38. Marwan Rebbah 5-1, 40. Soufian Charraoui 6-1 (tienmetertrap). Iliass Bouzit maakt kort na rust het derde doelpunt van Jong Oran je. foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 21