Bart Nieuwkoop maakt Jan Poortvliet moet oversteek naar De Kuip putten uit lagere teams SPORT 31 „Ik wist dat dit kon gebeuren, aan gezien mijn contract nog tot 2017 doorloopt, maar ik had niet ver wacht dat de club dit nu al be kend zou maken", duidde hij zijn eerste reactie. De achttienjarige middenvelder tekende eerder dit jaar zijn eerste profcontract en ligt tot medio 2017 vast in Rotter dam. Zijn telefoon liep al snel vol met vele felicitaties. „Dat is wel leuk", zei hij met gepaste trots. „Het is sowieso mooi natuurlijk dat ik volgend seizoen in de voorberei ding mee mag draaien met de eer ste selectie." De laatste jaren maakten meerde re talenten de oversteek van Var kenoord, waar de jeugd van Feye noord traint en speelt, naar De Kuip. Regelmatig braken die talen ten direct door; soms bleek een verhuurconstructie een optie, zo als bij Joey Sleegers, die dit sei zoen werd verhuurd aan FC Eind hoven. Nieuwkoop blijft er koel tjes onder: „We gaan zien wat er van komt." De Tholenaar, dit seizoen aanvoer der van de Ai, en Gronsveld staan daarnaast ook op de nominatie om in de winterstop met de eer ste selectie op trainingskamp naar Dubai te gaan. Eerste keus Niels Zoutewelle zit nog een wedstrijd schorsing uit, van de acht duels uitsluiting die hij aan zijn broek kreeg na de ro de kaart in de wedstrijd tegen HMSH (4-1-overwinning) van eind september, terwijl Bart van Wuyckhuyse bij Goes heeft aange geven dat hij deze winter terug wil keren naar Oostkapelle. De KNVB wees het eerste verzoek af, maar Van Wuyckhuyse wacht in tweede aanleg nog op uitsluitsel. Tot die tijd is hij officieel nog be schikbaar voor de Bevelandse zon dagclub. De kans dat Poortvliet hem ko mende zondag tegen Wateringse Veld op zal stellen, lijkt echter ni hil, gezien het feit dat Van Wuyck huyse al geruime tijd niet meer bij Goes traint. Voor het laatste competitieduel voor de winterstop zal Poortvliet daarom moeten kiezen uit Joey Hubers en Sven Wolkenhauer. De zeventienjarige Hubers speelt zijn wedstrijden doorgaans in het tweede elftal en trainde al vaker met de eerste selectie, waar Wol kenhauer - oud-doelman van het eerste elftal - tot de derde selectie behoort. Zowel het tweede als het derde elftal is komend weekeinde vrij vanwege de winterstop. Oranje oefent tegen Spanje Het Nederlands elftal gaat in maart de strijd aan met Eu ropees kampioen Spanje. De finalisten van het WK 2010 staan op dinsdag 31 maart te genover elkaar in de Amster dam Arena. De KNVB beves tigde gisteren ook dat Oran je op vrijdag 5 juni tegen de VS oefent In de aanloop naar het EK 2016 speelt de nationale ploeg tegen Frank rijk. De gastheer van het EK komt vrijdag 25 maart 2016 op bezoek in Nederland. Feyenoord weer beboet door Uefa Feyenoord is door de Euro pese voetbalbond Uefa op nieuw beboet wegens wan gedrag van de aanhang. Het afsteken van vuurwerk tij dens de wedstrijd tegen Se- villa in de Europa League kost de Rotterdamse club 15.000 euro, meldde Feye noord gisteren. Feyenoord moest eerder dit seizoen ook al 15.000 euro betalen, omdat fans van de club vuur werk afstaken. Sterk begin van handbalsters op EK De Nederlandse handbal sters zijn het Europees kam pioenschap in Kroatië en Hongarije voortreffelijk be gonnen. Oranje versloeg gisteravond in de eerste groepswedstrijd in Varazdin grootmacht Duitsland met 29-26. Bij rust leidde het team van bonds coach Henk Groener met één doelpunt verschil: 12-11. Uitblinkster Estavana Pol man was topscoorster met zeven treffers. Zivkovic leidt Jong Ajax langs RKC Richairo Zivkovic heeft Jong Ajax gisteren in de Jupiler League aan een overwin ning op RKC Waalwijk ge holpen. De achttienjarige spits scoorde twee keer op De Toekomst en had daar mee een belangrijk aandeel in de winst: 3-2. Jong Ajax klom naar de achtste plaats in de Jupiler League met 26 punten uit zeventien duels, RKC staat met slechts acht punten onderaan. Niveau Goes is Lindhout te machtig Martijn Lindhout heeft aan gegeven dat hij wil vertrek ken bij Goes. De verdediger kwam deze zomer over van WC'68, maar moest beken nen dat hij moeite had om aan te haken bij het niveau van de zondag-eersteklas ser. Lindhout vroeg daarop over schrijving aan naar zater dag-derdeklasser Smerdiek, maar dat werd afgewezen door de KNVB. DINSDAG 9 DECEMBER 2014 Robin van Persie scoort de 1-0 voor Manchester United in het duel met Southampton. Later zou hij ook de 2-1 binnen schieten, foto VI Images door Mitchell Minnaard ROTTERDAM - Tholenaar Bart Nieuwkoop maakt komend seizoen samen met rechtsback Stef Grons- veld (beiden 18) de overstap naar de eerste selectie van Feyenoord. Dat liet Feyenoord A1-trainer Roy Makaay zich gisteren ontvallen in het Algemeen Dagblad. „Ik las het ook, ja", leek Nieuwkoop ietwat verrast door de berichtgeving. door Mitchell Minnaard goes - Nu Goes-doelman Dennis Uyl één duel geschorst is naar aan leiding van zijn rode kaart in het duel met Poortugaal (4-2-neder- laag) van afgelopen zondag, wordt het puzzelen voor Jan Poortvliet. De hoofdtrainer van de zondag-eer steklasser lijkt een keuze te moe ten maken tussen twee doelman nen uit lagere elftallen. ZEIST ROTTERDAM VARAZDIN AMSTERDAM GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 20