Meneer Rutte, redt u het met 70,- tot kerst? iangdurigdkht Staking treft Brussel en omgeving 21 Talrijke huiseigenaars, vooral in de leeftijd 25 tot 45 jaar, zitten nog vele jaren vast aan een woning die 'onder water' staat. Weigeren mag in Tholen Disneyland meest gefotografeerd volgens Instagram 8 AMSTERDAM - Het duurt nog tien jaar voordat huishoudens die 'on der water' staan, uit de proble men zijn. Dat verwacht De Neder- landsche Bank (DNB). Nederland telt r,48 miljoen huishoudens waar de hypotheekschuld groter is dan de waarde van de woning. Dat is een derde van alle huishou dens in Nederland met een eigen woning. Weliswaar stijgen de wo ningprijzen in Nederland weer een beetje, maar dat gaat zo lang zaam dat het gat tussen schuld en waarde maar heel geleidelijk klei ner wordt. DNB verwacht dat de woningprijzen de komende jaren elk jaar met 2 tot 3 procent stij gen. „Maar dat is niet overal. In Zeeland, Groningen en Friesland dalen de prijzen nog", zegt Job Swank, directielid van de bank. DNB weet niet hoeveel woningbe zitters het diepst in de problemen zitten. „Het hangt er van af wan neer het huis is gekocht. Wie in de dure periode van 2002 tot 2004 heeft gekocht, heeft in veel geval len te maken gehad met een waar dedaling van 20 tot 30 procent", al dus Swank. Een poging van minister Dijssel- boem (Financiën) banken ertoe te bewegen de hypotheek van een huis dat 'onder water' staat boete- vrij over te sluiten tegen een lage re rente, is mislukt. Banken wil len daar niet aan omdat zij dan rente-inkomsten mislopen, heb ben ze de minister laten weten. Huizenkopers die hun restschuld meefinancieren in de hypotheek van een nieuwe woning, krijgen vanaf 2025 15 jaar renteaftrek. Tot nu toe was dat ro jaar. De Eerste Kamer moet dat plan overigens nog goedkeuren. Herfinanciering van restschuld lijkt geen groot probleem. Sinds de instelling van het meldpunt restschuldinfo.nl zijn daar slechts een tiental klach ten over geweest. DINSDAG 9 december 2014 Janina Peters uit Krabbendijke heeft twee kinderen, is gescheiden en ziek. Zij redt het financieel niet meer door de nieuwe maatregelen van de overheid. Zij stort haar hart uit in een open brief aan de premier. 22 en 23: het stapeleffect Mark Rutte GOES - De Zeelandbrug is gister middag kort na half vier ge stremd geraakt doordat een vrachtauto diesel verloor uit een lekke tank. Dat betekende voor veel mensen een lange omweg via de Oosterscheldekering. Rijks waterstaat meldde dat de strem ming zou aanhouden tot 02.00 uur afgelopen nacht. Het oprui men duurde lang doordat de die sel zich door de zware regenval verspreidde over beide rijbanen. Vooral her openbaar vervoer werd getroffen. Internationale treinver bindingen, zoals met Nederland, vielen uit. De nationale luchtha ven Zavenrem schrapte bijna de helft van de vluchten. Ook veel werknemers van de Europese en andere internationale instellingen moesten door de acties bij bus, tram en metro op een alternatie ve manier naar her werk. Maar her was opvallend rustig op straat. Zelfs her verkeer naar Brus sel ondervond nauwelijks hinder door de regionale staking. Her is de derde maandag op rij dar er in een deel van België actie wordt gevoerd regen de bezuini gingsplannen van de centrum rechtse regering-Michel. Volgen de week maandag volgt een natio nale staking. Een van de Belgische vakbonden in de overheidssector dreigt met een algehele staking van onbepaal de duur regen de bezuinigings plannen van her kabinet-Michel. De socialistische overheidsvak bond ACOD in België heeft giste ren zo'n stakingsaanzegging inge diend omdat de bond ervan uit gaat dar er ook na de nationale sta king van 15 december acties zul len volgen. Dar blijkt uit een brief van de vakbond aan premier Char les Michel. ;o >n 'in Gemeente heeft op de valreep drie trouwambtenaren benoemd die geen homohuwelijken willen sluiten Hypotheekmisère: nog 10 jaar door Chris van Alem 256e jaargang nr. 290 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Editie: Bevelanden/Tholen Onstuimig DE STELLING Reageeroppzc.nl Tholen geeft verkeerd voorbeeld met nieuwe weigerambtenaren zie pagina 21 UW MENING 445 reacties Nederlandse schaatsers moeten gewoon deelnemen aan EK Rusland ma - vr BRUSSEL - Een staking gisteren in het midden van België heeft het openbaar leven in de hoofdstad Brussel en omgeving deels platge legd. EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1