7 1 stipreizen.nl/zomerallegro 8-daagse riviercruises per 3-sterren-ptus MS Allegro ^5 24 ECONOMIE 13 Impuls-directeur Ten Voorde is bezorgd over de tanende rol van de provincie als cofinancier van innovatieprojecten. 1 middelburg - Zeeland moet op zijn tellen passen. Broodnodige economische vernieuwing dreigt in het slop te raken doordat de provincie als cofinancier van inno vatieprojecten steeds minder geld te besteden heeft. Directeur Dick ten Voorde van de Zeeuwse ont wikkelingsmaatschappij Impuls maakt zich dan ook 'grote zor gen'. „Welke overheid gaat straks Europese projecten meefinancie- ren? Als de provincie het niet doet, wie dan wel?" Geplaagd door rijkskortingen en een halvering van het Delta-divi dend zette de provincie begin dit jaar al het mes in haar uitgaven. De komende twee jaar bezuinigt ze 19 miljoen euro. Het budget voor economische innovatie werd destijds al gekortwiekt met 4 mil joen euro. Er is per saldo ruim 12 miljoen euro in kas. Nu moet de provincie opnieuw 8 miljoen euro bezuinigen. Daarbij komt dat het Delta-dividend de komende jaren vrijwel zeker weg valt. Als grootste aandeelhouder van het energiebedrijf kon de pro vincie met dit Delta-dividend (eerst 25, toen 20, afgelopen jaar 10 miljoen en straks mogelijk ja ren niks) jarenlang haar ambitieu ze economische vernieuwings agenda financieren. Europa heeft honderden miljoe nen euro's aan innovatiegelden vrijgemaakt voor regionale ont wikkeling. Impuls-directeur Ten Voorde vreest dat Zeeland daar moeilijker de hand op kan leggen als de provincie haar economi sche budget terugschroeft. Om toegang tot de Brusselse vleespot ten te krijgen, wordt geëist dat re gionale overheden (provincie, ge meenten en waterschappen) mee betalen aan projecten.Voor cofi nanciering heeft de provincie 2 miljoen euro opzij gezet. Dat is weinig in vergelijking met aanpa lende provincies, die dankzij de verkoop van hun energiebedrij ven bulken van het geld. De zorg over de tanende rol van de provincie als aanjager van inno vatie leeft ook in Provinciale Sta ten. Toch heeft het er alle schijn van dat bij de nieuwe bezuini gingsronde ook in het stimule ringsbudget voor de economie wordt gesneden. Ten Voorde acht dit onverstandig. „Als je niet inno veert, raak je achterop. Bovendien is innovatie noodzakelijk om nieu we banen te scheppen." Ten Voorde signaleert dat bedrij ven op dit moment meer vertrou wen hebben. „De export trekt aan. Voor Zeeland is die van groot belang, want van elke 100 euro wordt 35 euro verdiend met ex port. Daarnaast trekt de woning markt aan. Ook zien we dat ban ken weer meer krediet verstrek ken. Alleen de werkgelegenheid blijft nog achter. Juist om nieuwe banen te scheppen, moeten we proberen zo veel mogelijk Euro pees geld binnen te halen. En ja, dat vraagt wel medefinanciering door onder meer de provincie." Ten Voorde zegt dat Zeeland geen gebrek heeft aan goede ideeën, maar vooral aan geld. Een Google komt niet naar Zeeland (maar wel naar Groningen) zonder brede lobby en financieel gunstige vesti gingsvoorwaarden. „Kijk, Google heeft energie en dikke kabels no dig. Beide hebben we in Zeeland. Dat is niet het probleem. Wil je zo'n bedrijf trekken, dan moet er ook financieel comfort worden ge boden. Helaas is daarvoor geen geld in Zeeland." Het is mede de reden waarom de plannen voor de bouw van een Zeeuws datacenter - waarbij het armlastige Delta de kar trekt - nog steeds niet zijn verwezen lijkt. Als de provincie zich als me definancier van risicovolle projec ten terugtrekt, wordt het lastiger om voor dit soort ict-projecten Europees geld te oogsten. Terwijl juist in de digitale technologie nieuwe banen ontstaan. Bij Impuls zelf is er een lichtpunt je. Het ministerie van Economi sche Zaken heeft deze week beves tigd dat het de Zeeuwse ontwikke lingsmaatschappij voortaan jaar lijks ondersteunt. In harde euro's betekent dat negen ton over 2014, 2015 en 2016. „Het goede nieuws is dat EZ ons nu erkent." Impuls zal het geld steken in ver groening van bedrijven (bioba- sed), bedrijven die eikaars reststro men benutten (Smart Delta Re sources) en een Zeeuws loket voor alle financieringsvragen. „We gaan die portal de komende maanden vormgeven." Voor/aars- en zomercruises.i vóór 31 december 23=59 uur me^SQe^okort|n|perbcekjg 8 dagen Zuid- Nederland Vlaanderen 8 dagen Het beste van historisch 8 dagen Ontdek de Waddeneilanden (incl. excursies) 8 dagen Het beste van Zeeland Zuid-Holland boek online of bel met 088 - 70 70 600 (gj-jp5 DINSDAG 9 DECEMBER 2014 Mooie ambities, maar geen geld Directeur Dick ten Voorde van de Zeeuwse ontwikkelingsmaatschappij Im puls: „Zeeland heeft goede ideeën, maar te weinig geld." foto Peter Nicolai door Frank Balkenende JvW nü v.a. Een eigen Stip-schip! BREAKING NEWS!!! Vanaf november 2014 heeft Stip Reizen een eigen schip; het MS Allegro. Een prachtig schip dat reeds jaren op de Nederlandse, Duitse en Belgische wateren vaart en speciaal voor het nieuwe seizoen in Stip-kleuren is omgetoverd. Het intieme en gastvrije schip heeft een lengte van 105 meter en biedt ruimte aan 140 gasten. Laat u in de watten leggen door een grotendeels Nederlandssprekende bemanning, ontspan in de gezellige lounge voor één van de 4 haarden, lees een boekof geniet van een drankje aan de bar. Liefhebbers kunnen geregeld van een avond met live muziek genieten en zelfs een dansje op de dansvloer wagen. Zowel de lounge als de eetzaal beschikken over panoramaramen zodat u tijdens de vaart een weids uit zicht heeft. Het voordeel van een riviercruise is dat u meerdere plaatsen bezoekt en slechts één keer uw koffers hoeft uit te pakken. Hét toppunt van comfort! Bovendien heeft u de keuze uit vele prachtige vaarroutes met voor ieder wat wils. Wordt het een riviercruise naar historische steden in Zuid-Nederland of een zomercruise over het IJsselmeer en naar de Waddeneilanden. En... bij iedere cruise zijn ontbijt, lunch en diner inbegrepen. De keuze is aan u! Bezoek o.a. Moa^richt, AmsterdamenAntwe Bezoek o.a. Kampen Nijmegen enjjeusden. Nijmegen tipreizen.nl/crrmn jtezöeko.a. Harijngen, Texel en Enkhuizen' Harllng stipreizen.nl/crrnn 1. ,3 i 3 ihiiiiii rmiiiiiiiiiiii iiüiii H Hl iiiiai«'*aiii?iigliiif'fiHi SST^TI^er.Sneek Texel en MedembliK i^^ttenoaïïmchr Middelburg^nDordrecnn Harlingen Texel Sneek Lelystad Amsterdam Wijk bij otterdam 9 Duurstede Enkhuizen •.Dordrecht veer Lelysta MNVK Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds/reserveringskosten en eventuele (verplichte) lokale V reizen fll kosten. De kortingen zijn reeds verwerkt in de prijstabel. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. V fb

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 15