Oemoemenoe mag BC Vlissingen verliest even wonden likken met één punt verschil 46 SPORT ATLETIEK Talentvolle Zeeuwse atleet combineert feest met deelname aan de Den Inkelcross in Kruiningen. Eerste nederlaag Tencezaman.nl Tencezaman.nl 2 moest in de tweede klasse van het zaalvoetbalrayon Midden Zeeuws-Vlaanderen zijn eer ste nederlaag incasseren. De nummer twee van de rang lijst ging tegen Energetica Natura verrassend onderuit: 5-4. Koploper Tugspotters. com won wel. Tegen Zelden- rust werd het 7-2. Onderaan bleef Burgse Boys voor de tiende keer zonder zege. De hekkensluiter ging met 17-0 onderuit tegen HE Facility. De la Ruelle snel in Bruggenloop Edwin de la Ruelle uit Koe wacht is in de Bruggenloop in Rotterdam op de zestien de plaats geëindigd. Hij leg de de vijftien kilometer af in 53 minuten en 58 secon den. In de leeftijdsklasse mannen 45+ werd De la Ruella derde. Leonie Ton uit Zierikzee pakte de derde plaats bij de vrouwen 35+ in 1.03,11. Paola van Gilst uit Goes werd vierde bij de vrouwen 40+ in 1.06.12. Handbalsters van Novitas onderuit De handbalsters van Novi tas leden gisteren in Raams- donkveer een 11-8-neder- laag tegen HMC. Een 3-0-achterstand werd in eer ste instantie teruggebracht tot 3-3, maar daarna liep de Brabantse derdeklasser uit naar een 7-4-voorsprong bij de rust. Novitas miste te veel kansen om terug in de wedstrijd te komen Scores Novitas: Caroline Burm 4, Patty van Kerckho- ven 2, Patricia Bel 2. Bakx velt Jong PSV met twee treffers Istvan Bakx zorgde er zater dagavond met twee treffers voor dat zijn ploeg FC Oss in de eerste divisie Jong PSV de baas bleef. Het werd 2-0. De uit Vlissingen afkomsti ge Bakx maakte in de 36e mi nuut met een droge knal de 1-0. Na de pauze zorgde hij ook voor de 2-0. In de 68e minuut dacht iedereen dat hij de bal voor zou geven. In plaats daarvan schoot hij meteen op doel. Brons voor Grol bij rentree in Tokio Judoka Henk Grol heeft zijn rentree bij de Grand Slam in Tokio opgeluisterd met een bronzen medaille. In de klas se tot honderd kilogram ver sloeg hij in de strijd om de derde plaats op ippon de Bra ziliaan Correa. Voor Grol was het zijn eerste toernooi sinds zijn teleurstellende op treden op het WK in augus tus. Hij kwam toen vanwege een knieblessure niet verder dan de kwartfinales. kruiningen - Op de dag na sinter klaasavond pakte Neal Bouterse de zege in de 22e editie van de Den Inkelcross. Hij verwees favo riet Erwin Harmes naar de twee de plaats. Laurey van den Berge (Flakkee) prolongeerde haar zege van 2013 na een strijd met onder anderen de Belgische zussen Karo- lien en Sofie de Proft. De Belgische delegatie uit Lebbe- ke, met zo'n zestig hardlopers, schroefde het aantal deelnemers tot boven de driehonderd op. „We gaan elk jaar een keer naar het buitenland", liet één van de Belgische vrouwen weten. „Dit keer werd het de Den Inkelcross in Kruiningen." Lebbeke-trainer Bart Blommaert was vol lof over de cross: „Het was een leuke wed strijd. We komen zeker een keer terug." HOUFFATRAIL Op het gezellige knollenveld voor camping Den Inkel, voorzien van de nodige molshopen, namen Er- win Harmes en de Belgen Ben Quintelier en Tommy Weverberg meteen na de start de leiding. Hal verwege de eerste ronde nam Neal Bouterse, uitkomend voor av Castricum, de leiding over en stond die in de resterende acht ki lometer niet meer af. Harmes probeerde nog aan te klampen maar moest zijn meerde re erkennen in Bouterse, die in Castricum op een hardloopschool traint en op de Hoge School in Amsterdam een opleiding voor ju rist volgt. Het familiebezoek aan zijn ouders in Vlissingen leverde Bouterse zijn tweede zege op in de Den Inkelcross. In 2009 was hij al een keer de snelste A-ju nior. Bij av Castricum traint hij twee keer per dag, een zware op gave omdat hij dus ook nog stu deert. Over enkele jaren hoopt hij op de baan toptijden te realiseren van 1.45 op de 800 meter en 3.35 op de 1500 meter. Op 31 december loopt Bouterse de korte Sylvester- cross in Soest. Erwin Harmes, die vorig week nog knap de halve marathon in Nisse won: „Neal was gewoon te sterk." Ondanks zijn tweede plaats in Kruiningen gaat Harmes souverein aan de leiding in de crosscompetitie. Martijn de Kok uit Heinkenszand kreeg in de eindfase nog zicht op Harmes, maar kwam vijftien se conden te kort voor de tweede plaats. „Ik ben best tevreden", liet De Kok weten. Hij moest na de Kustmarathon was pijntjes weg werken. Inmiddels is hij die kwijt. „Ik train nu weer zes keer per week, waarin ik veel interval- werk doe." Bij de H35 moest Ralf Wiessner (Dynamica) twee Belgen voor zich dulden. Wim van Sparrentak (Dynamica) was de snelste H45, voor Marco Geldof (Loopgroep Aart Stigter). Wim Wouters en Wim de Jonge hielden de eer van het organiserende AV'56 hoog door respectievelijk de klassen H55 en H65 te winnen. Laurey van den Berge had een ma tige start. Daarna werden een paar Belgische vrouwen opgerold en won ze, ruim voor de Bel gische Karolien Proft en Monique Verschuure (AV'56). „Ik kan maar 30 a 40 kilometer per week trai nen maar gelukkig is mijn snel- Eemland liet er vanaf het eerste fluitsignaal geen gras over groeien. Na tien minuten stond er al een io-o-voorsprong op het sco rebord en niet veel later was het na een vloeiende aanval al 17-0. Oemoemenoe kwam nog even te rug in toen de referee drie achter eenvolgende overtredingen van Eemland in de scrum met een penalty-try bestrafte. Joey Luit- wieler benutte de conversion en even gloorde er hoop voor de Mid delburgers, die in bepaalde fases van de wedstrijd gelijkwaardig waren aan de thuisclub. Vlak voor rust werd het echter 24-7 en was het duel beslist. Kort na rust bracht Eemland Oemoe menoe twee keer met hoge kicks in de problemen en beide keren leverde dat een try op: 38-7. Joey Luitwieler bracht zijn ploeg met een penalty-kick en een try terug tot 38-17, maar de thuisclub brei de voor de eigen supporters toch nog een mooi slot aan het duel. Met een try en een conversion werd het 45-15. Oemoemenoe heeft tot 10 januari de tijd om de wonden te likken. Dan treft het Diok, Amstelveen, Hookers, Wa terland en Ascrum in de Plate poule. Mannen. Virtus - BC Vlissingen 79-78: Dankzij een prima zo ne-verdediging namen de Vlissin- gers een 31-46-voorsprong bij rust. In het derde kwart deelde de thuisploeg echter een flinke tik uit, waardoor de stand werd om gebogen naar 61-53. BC Vlissingen zette de achtervolging in, maar bleef op één puntje steken: 79-78. Scores BC Vlissingen: Dorde Karad zic 29, Benjamin Steenbeek 18, Raylin Jimenez 13, Amar van Sluijs 13, Lean- der Both 3 en Jesse Brom 2. Vrouwen. Yellow Sox - BC Vlis singen 48-56: BC Vlissingen had veel moeite met Yellow Sox. Aan vallend draaide het niet lekker. Na de 23-25-ruststand nam de ploeg uit Bakel het initiatief over en bij 37-32 hing een nederlaag in de lucht. BC Vlissingen rechtte de rug. BC Vlissingen kon toch nog uitlopen naar de 48-56-zege. Scores BC Vlissingen: Sheri Bos 26, Lisa Kuiper 10, Charmey Koemans 6, Romana de Ridder 6, Nanon Doeland 4 en Elisa Kuipers 4. Vrouwen: Vossenberg - BV Sou burg 37-53: In het derde kwart nam BV Souburg een kleine voor sprong (31-39) en liep daarna steeds verder uit omdat de gevaar lijkste speelsters van Vossenberg goed werden uitgeschakeld. TERNEUZEN ROTTERDAM RAAMSDONKVEER OSS TOKIO Sint brengt Bouterse door Sjaak Sinke Huub van Noorden domineerde dit weekeinde in de Houffa-X-trail in en om het Belgische Houffalize. De inwoner van Goes werd zater dagmorgen tweede in de Kamika- zetrail, een korte wedstrijd door moeilijk begaanbaar terrein. 's Middags won hij de trail over 25 kilometer en een dag later was hij ook het snelst in de wedstrijd over vijftig kilometer. Daarin raakte hij de weg kwijt, liep bijna zeven kilo meter om, maar kwam toch als eerste over de streep. Tim Pleijte uit Zoutelande won gis teren de wedstrijd over 25 kilome ter. door Hans Marcusse Amersfoort - De rugbyers van Oe moemenoe wisten dat van het laat ste duel van de reguliere competi tie in de ereklasse weinig verwacht moest worden. Eemland, dat aan het begin van het seizoen een con tingent buitenlandse spelers in liet vliegen moest winnen om een plaats bij de bovenste zes veilig te stellen. Dat Eemland met 45-15 won, verbaasde dan ook niemand. door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing vlissingen - De basketballers van BC Vlissingen verloren in de eerste divisie met 79-78 van middenmo ter Virtus. Daardoor blijft de ploeg op de gedeelde laatste plaats staan. Scores BV Souburg: Kim Rijnberg 12, Melanie Lindenberg 11, Gitta Zijlma 9, Annemarie van der Kaaden 8, Im- mie Pattikawa 7 en Nathalie Franke 6.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 86