Scheldesport maakt het verschil voor rust Edzard van Ewijk speelt nu 'eerste viool' 44 SPORT AFLOSSINGSMARATHON Atletiekclub Scheldesport wint voor het eerst de Aflossingsmarathon in Terneuzen. TERNEUZEN - De basketbalsters van Scheldesport wonnen zater dag de thuiswedstrijd in de twee de klasse zuid met ruim verschil (50-26) van Agathos 2. De ploeg van coach Martin van Ham maak te voor de pauze 32 punten, maar verzuimde daarna de score verder op te voeren. „We zijn geen veel scorende ploeg en wat dat betreft zit het wedstrijdschema ook niet mee. We spelen dit seizoen zelden twee weken achter elkaar. ]e mist daardoor wedstrijdritme", zei Van Ham na afloop. De Terneuzense vrouwen namen na de eerste periode een 17-9 voor sprong. Die marge werd bij de rust vergroot tot 32-19. Van Ham vond dat zijn team in die fase nog te veel punten moest incasseren. Het team van Scheldesport was volgens de coach niet echt in even wicht. „We hadden te veel cen ters." De ploeg uit Raamsdonkveer scoorde na de pauze nog slechts zeven punten, maar ook de thuisclub bleef steken op een ma gere score van achttien punten. De overwinning stond al snel vast. Julia Fuertes Cabello was bij Scheldesport topscorer met zeven tien punten, gevolgd door Marjo lein Kruijsse met dertien punten. Scheldesport staat in de stand nu stevig op de derde plaats. TERNEUZEN - Eén vrouw maakte zaterdag deel uit van het team van atletiekvereniging Schelde sport uit Terneuzen tijdens de Af lossingsmarathon van Dow. Es ther Platteeuw, tegenwoordig woonachtig in Amsterdam, trok de ploeg over de streep. Platteeuw liep naar de eerste plaats en de volgende ploeggenoten stonden die positie niet meer af waardoor Scheldesport voor de eerste maal deze Aflossingsmarathon win nend wist af te sluiten. Opvallend is dat de laatste jaren met name de regionale formaties steeds hoge ogen weten te gooien. Vorig jaar bijvoorbeeld pakte het team van Road Running uit Axel ook al de eerste plaats en slaagde Scheldesport er in om als derde te finishen. „Daarbij moeten we na tuurlijk wel opmerken dat al een paar jaar sterke Belgische ploegen niet meer aan de start verschij nen. Als zij er niet zijn dan kun nen we er natuurlijk niet van ver liezen ook. Dat is één van de rede nen", gaf trainer Dennis Florus- sen aan. Hij moest echter ook aangeven dat de belangstelling bij zijn vere niging de laatste jaren voor het lo pen ook steeds groter is gewor den. Florussen wijst daarbij naar de loopgroepen die twee maal in de week samen komen om te trai- nen. „Dat is inderdaad een succes. We hebben tegenwoordig zo'n zestig atleten en atletes die op dinsdag en donderdag komen trai nen. Natuurlijk zijn die er niet ie dere keer allemaal, maar de be langstelling is iedere keer groot. Daarnaast is er ook nog een loop groep met dames die op woens dag samen trainen", weet Florus sen. Bovendien is de harmonie tussen de verschillende lopers erg goed. Hierdoor kan een uitgeba lanceerde ploeg worden samenge steld. De A-ploeg was zaterdag zonder meer het paradepaardje van de club die overigens in to taal met vijf ploegen aan de start verscheen waarbij de vrouwen op negen seconden na als tweede fi nishten achter De Krekenlopers uit het Belgische Sint-Laureins. De startloper was Sander Post die uiteindelijk als derde terugkeerde achter het Belgische Sinaai en Road Running uit Axel waarna Dennis Florussen zelf voor een tweede plaats zorgde. En toen was het de beurt aan Esther Plat teeuw. Zij maakte het verschil, voerde Scheldesport naar de eer ste plaats waarna Endy Slock, San- der van Doorn, Erik Goossen, Adriaan Wieles en Mark Verhage het karwei afkonden maken. Het was zaterdag een komen en gaan van lopers en loopsters bij de thuishaven van Dow in sport park Oude Vaart in Terneuzen. Verdeeld over de verschillende ploegen waren in totaal meer dan zevenhonderd lopers en loopsters aan de start verschenen en die moesten allen één of meer ron den van elk iets meer dan vijf kilo meter lopen. Daarnaast waren er ook enkele individuele deelne mers. „Een mooi aantal uiteraard en dat belooft wat voor volgend jaar wanneer we een jubileum vie ren. Dan is het namelijk de 25e maal dat we de Aflossingsmara thon hopen te organiseren", stel de de organisatie vast nadat duide- - lijk geworden was dat Schelde sport in een totaaltijd van 2 uur 31 minuten en 30 seconden winnaar Tot en met vorige week was het vooral de jeugd en natuurlijk rou tinier Danny Sleeckx die de wed strijden had beheerst. Edzard van Ewijk wilde daar uiter aard graag een einde aan maken. „Ik stond dit seizoen dus nog droog en daar wilde ik toch wel verandering in aanbrengen. Van daar dat ik zo gemotiveerd aan de start stond en ik meteen een con trolerende rol innam. Ik wilde me niet laten verrassen", zei Van Ewijk, nadat hij als winnaar de fi nishlijn was gepasseerd. Voordat het zo ver was werd er door de renners overigens een interessan te en vooral ook spectaculaire strijd gevoerd. Na een paar ron den reden er uiteindelijk zes ren ners aan de leiding. Naast Van Ewijk waren daar uiteraard ook de broertjes Mick en Tim van Dij- ke. Het zestal werd compleet ge maakt door de Belgen Danny Sleeckx, Günther Sterck en Bart Claeys. „Het was natuurlijk een sterke kopgroep en in feite kon je van iedereen verwachten dat ze wel eens een uitval zouden kun nen plaatsen. Daarom heb ik steeds geprobeerd op kop te rij den en vooral zo geconcentreerd te blijven om me niet te laten ver rassen. Dat kostte overigens wel de nodige energie", had de routi nier uit Wolphaartsdijk ervaren. Immers, er werden wel enkele plaagstootjes geplaatst door de Van Dijkes en Sleeckx. Telkens kon de Zeeuw die situaties repare ren en koos hij het juiste moment uit om een bres te slaan. „Het was eerst zestien seconden en toen kwamen ze terug tot op zes tellen en kreeg ik het toch even be nauwd." Het leek wel of ze achter hem niet voor elkaar wilden rij den. De voorsprong liep op en dus kon hij de zege veiligstellen. Sleeckx won de spurt om de twee de plaats, voor Tim van Dijke. Simone Cornelisse uit Middel burg won met met groot gemak de wedstrijd bij de vrouwen en Franky Taelman reed op zijn ver trouwde manier naar de zege bij de 40+. Platteeuw helpt team door Aector Dooms 32 De basketbalsters van Scheldesport schoten zaterdag uit de startblokken. De ploeg van coach Martin van Ham maakte voor de pauze liefst 32 pun ten. door Wim de Vos De Aflossingsmarathon is erg populair in Zeeuws- Vlaanderen. Zo'n 700 lopers doen mee. door Wim de Vos HULST - Het knaagde aan Edzard van Ewijk dat hij tot nu toe de tweede viool moest spelen in de wedstrijden om de Zeeuwse ATB Cup. Het was zaterdag in Hulst al snel duidelijk dat de coureur uit Wolphaartsdijk op zoek was naar een plaats op het erepodium in de zevende wedstrijd. Scherp hield Van Ewijk vanaf de eerste meters de rest in de gaten om uiteindelijk in de slotfase toe te slaan en de eerste overwinning in de competi tie veilig te stellen. Edzard van Ewijk uit Wolphaartsdijk op kop in Hulst. Daarachter Mick van Dijke. foto Peter Nicolai ■»»qg£i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 84