Philippine geeft winst in slotfase uit handen 12 HW'24 beleeft een Goes mist vernuft en offday in Coirle verliest belangrijk duel 40 SPORT DERDE KLASSE ZONDAG Terneuzen komt tegen RIA W. terug van een 4-0-achterstand, maar gaat uiteindelijk alsnog onderuit: 5-4. Internos-Clinge o-o: De thuis ploeg had vorige week een 5-1-ze- ge in Breskens behaald, terwijl de bezoekers uit Kruisland waren vertrokken met een 7-0-neder- laag. Zo'n monsterscore zat er gis teren geen moment in. Internos kreeg twee goede mogelijkheden, waarvan één inzet tegen de paal eindigde. Bij Clinge werd een tref fer van Chris Seghers afgekeurd wegens buitenspel. „Terecht", al dus een tevreden trainer Gino van de Broecke die met een selec tie van slechts dertien spelers naar Etten-Leur was afgereisd. Phlippine-Unitas'30 2-3: Na de snelle openingstreffer van Lunven Vermeer in de tweede minuut, drongen de bezoekers Philippine korte tijd terug. Al snel kwam de wedstrijd echter in evenwicht, waarbij Reardon Tujeehut op slag van rust de 1-1 op het bord bracht. Vijf minuten voor tijd leek Maar ten van Hecke na een goede actie van Lunven Vermeer matchwin naar te worden voor de thuis ploeg: 2-1. Kort hierna mocht Jor- dy Bollaard echter aanleggen van af elf meter en was de gelijkma ker een feit: 2-2. Hiermee was de gifbeker echter nog niet leeg voor het jeugdige Philippine, want in blessuretijd maakte Matthijs Broos er ook nog 2-3 van. Alliance-Breskens 7-1: Na de 5-1-thuisnederlaag van vorige week stond er nu binnen zes mi nuten een 2-0-achterstand op het bord voor de Bressiaanders. Allian ce liet de bal soepel rondgaan en pas bij een 4-0-stand kon Bart van de Hemel iets terug doen na mens de bezoekers. Nog voor rust maakte een effectief met de kan sen omgaande thuisploeg de ze venklapper vol: 7-1. In de tweede helft nam de ploeg uit Bergen op Zoom gas terug, maar kon Bres kens hiervan niet profiteren. Het bleef bij 7-1, voldoende voor Alli ance om de eerste plaats over te nemen van Rood Wit W dat te gen Hoeven niet verder kwam dan 1-1. WESTDORPE - RIA W behaalde gis teren op eigen veld in een krank zinnige wedstrijd tegen Terneu zen een zwaarbevochten 5-4-over- winning in derde klasse. De West- dorpenaren waanden zich bij een 4-o-voorsprong in een zetel, maar dat was een bijna fatale vergis sing. De Terneuzenaren knokten zich met veel enthousiasme terug tot 4-4 dankzij een onvervalste hat trick van invaller Joris Corijn en een treffer van Mare Verwei. Een sensatie hing in de lucht, maar die illusie werd door een doel punt van Roniël Uranie in blessu retijd de grond ingeboord. „De 5-4 had ook zomaar voor Ter- neuzen kunnen vallen. We waren na rust helemaal het pad kwijt. Dit viel niet meer te coachen", zei RIA-trainer Fonnie Verstraeten na afloop. In het Terneuzense kamp over heerste de teleurstelling. „Bij een KARAKTERISTIEK gelijkspel hadden we ons nog de morele winnaar gevoeld. Bij het laatste tegendoelpunt maakten we de fout om de speler van RIA te ver te laten komen", vond Ter- neuzen-trainer Wesley Visser. Fouten: daar stond de derby, die na 25 jaar weer eens plaatsvond in Westdorpe, sowieso bol van. Terneuzen, dat zonder doelman Dennis Wondergem (ziek) aan trad, speelde de thuisclub in de kaart door (te) veel ruimte weg te geven. Zo ontstond er veel ruimte achter de verdediging, waar Son ny Huitema (van nature een aan valler) als rechtsachter een onze kere indruk achterliet. „Vorige week deed Sonny het uit stekend op die plaats", probeerde Visser zijn keuze te rechtvaardi gen. Na vijf minuten legde Jos Westerhout met zijn snelheid de zwakke plekken bloot. De aanvaller scoorde met een fraaie lob over Terneuzen-doel- man Sandro Zaman de 1-0. „Het was een ingeving. Bij een lob moet je niet nadenken. Op de trai ning lukt het ook vaak", genoot Westerhout na. Westerhout vier de de treffer met een dubbele sal to. Hij had zich verbaasd over de vrijheid. Zo mocht de linkerspits vlak voor rust opnieuw doorsto men naar het Terneuzense doel, wat de 3-0 betekende. Tussendoor scoorde Yannick Van- hijfte de 2-0 uit een vrije trap. Ter neuzen was via Verwei nog het dichtst bij een doelpunt. Tijdens de rust werden Huitema en Jamie Rademaker geslachtof ferd ten koste van Corijn en Mark Michielsen. Het leek aanvankelijk geen rende ment op te leveren, want na vijf minuten schoot Pieter Cornelis zijn ploeg naar een riante 4-o-voorsprong. De Westdorpen- aren konden de weelde niet dra gen en verloren de grip op de wedstrijd. „De spelers gingen uit positie lo pen", vond Verstraeten. Corijn zorgde binnen tien minuten met drie treffers, waarvan twee kop ballen uit stilstaande fases via Remco van Leeuwen, voor de om mekeer en gaf de aanzet voor de comeback. Het was ook Van Leeuwen die goed weg kwam toen een zware overtreding op de enkel van RIA-invaller Dean Van Meirhaeg- he (hij viel uit) niet werd bestraft. Toen Verwei twaalf minuten voor Voab-HW'24 7-1: „Vandaag was zo'n dag dat er niets lukte", ver zuchtte HVV-trainer Ralph Ze- gers na afloop. Thijs van Lisdonk zette de thuisclub al in de eerste minuut op voorsprong en na een kwartier zorgde Maarten Immink voor 2-0. Jari Vyaene bepaalde de ruststand op 2-1. Later viel hij met een knieblessure uit, en met Jens Verstraeten als vervanger van de duizelige Tim Siersema in het doel, werd HW'24 overlopen. Walter Neeft, Casper van Beers (beiden 2x) en Stijn van Laarho ven voerden de score op. Zeelandia Middelburg-Cluzona 2-2: Met de wedstrijd tegen Oos terhout nog in gedachten begon Zeelandia Middelburg fel en agres sief aan het duel met Cluzona, maar het waren de bezoekers die de eerste tikken uitdeelden. In de elfde minuut schoot Marcel van der Sloot van afstand raak en twee minuten later was het Barry Perk die voor 0-2 zorgde. Halver wege de eerste helft herpakte de thuisclub zich en liet Gennaro Ei kenhout uit een voorzet van Luuk Schmelzer 1-2 aantekenen. Nadat Daniel Wissel de paal had ge raakt, was het in de 64e minuut Sander Ouwerkerk die met een schitterend schot de gelijkmaker scoorde: 2-2. Een goed vervolg geven aan de 4-1-overwinning op Nieuwerkerk van vorige week. Dat was de in tentie waarmee Goes naar Poortu gaal afreisde. Het liep echter an ders. Goes speelde ondermaats, liet na om te scoren en stond bij rust al met 3-0 achter. Tot over maat van ramp had ook doelman Dennis Uyl rood gekregen en om dat Goes geen tweede doelman op de bank had zitten, nam veldspeler Dimitri Hooftman de positie tussen de palen over. „De omstandigheden waren slecht", liet trainer Jan Poortvliet weten. „Dat is geen excuus voor deze nederlaag, maar dat speelt wel mee. Wij gingen daar niet goed mee om. We wilden mooi blijven spelen, maar op zo'n veld, met zulk weer, gaat het om resul taat. Niet om schoonheid." Wat dat betreft mist Goes volgens Poortvliet wat slimheid. En ook doelman Uyl moet volgens de oe- fenmeester wat vernuftiger wor den. „Dennis pakte een bal bui ten het zestienmetergebied en de scheidsrechter zag dat niet. Als je dan meteen doorgaat, blijf je met elf man staan. Maar Dennis bleef eigenlijk staan wachten tot de scheidsrechter hem alsnog rood gaf Dat kan natuurlijk niet." Frits Paap zorgde na rust voor 3-1, maar aanhaken lukte niet. Poortu gaal scoorde de 4-1, waarna Bart Deprez vlak voor het einde de eindstand op 4-2 bepaalde. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Philippine leek giste ren in de derde klasse A van het zondagvoetbal op weg naar een pri ma resultaat tegen de nummer vier Unitas'30, maar in de slotminuten werd een 2-1-voorsprong weggege ven. Bij Alliance-Breskens stond de 7-1-eindstand halverwege al op het bord. Clinge bepaalde via een doel puntloos gelijkspel bij Internos het puntentotaal uit de laatste vier wedstrijden op zeven. FC Bergen-RCS 2-3: Yordi Nijland 0-1 en 0-2 (strafschop), Thomas de Rijke 0-3, Roland de Leeuw 1 -3, Stephan van Rooijen 2-3 Breskens kreeg in de afgelopen twee wedstrijden twaalf tegendoelpunten te verwerken. Vorige week werd het 5-1 tegen Internos, gisteren werd met 7-1 verloren van Alliance. RIA W. komt met de door Aector Doorns RIA W-Terneuzen 5-4 (3-0): 5. Jos Westerhout 1-0,26. Yannick Van- hijfte 2-0,37. Jos Westerhout 3-0, 50. Pieter Cornelis 4-0, 64. Joris Corijn 4-1, 73. Joris Corijn 4-2, 74. Joris Corijn 4-3, 78. Mare Verwei 4-4,92. Roniël Uranie 5-4. Scheidsrechter: I. van der Heijden (Hoogeloon). Gele kaart: Tommy de Smet, Jos Westerhout (beiden RIA W), Jamie Rademaker, Can Ki- ran, Shurandall van Uijtrecht, Rem- co van Leeuwen (Terneuzen). Aan tal toeschouwers: 200. door Eddy van der Hooft VLISSINGEN - HW24 beleefde gis teren een offday in de tweede klas se E van het zondagvoetbal en werd in Goirle met 7-1 afgeser veerd door Voab. Zeelandia Middel burg kon ook niet winnen. Na de 3-1 -nederlaag tegen Oosterhout werd het op eigen veld 2-2 tegen Cluzona. door Daniel Vervelde POORTUGAAL - Goes heeft gisteren in de eerste klasse van het zondag voetbal een pijnlijke nederlaag gele den. Op bezoek bij concurrent Poortugaal werd met 4-2 verloren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 82