El Hattach sluit volle week goed af Davy Maes leidt Oostburg langs Com Boys SPORT 41 El Hattach had afgelopen week een bomvolle agenda. De verdedi ger maakte op maandag zijn de buut in het Nederlands zaalvoet balteam, speelde een dag later te gen regerend Europees kampioen Italië, werd donderdag met een bos bloemen ontvangen op Schip hol en begon gisteren alweer in de basis bij hoofdklasser VC Vlis- singen. Daar stond hij tegenover Pius Ikedia, de 34-jarige oud-spe ler van onder meer Ajax en RBC Roosendaal die deze week van de KNVB te horen kreeg dat hij speel gerechtigd was voor OFC. „Maar hij heeft niet veel laten zien", concludeerde El Hattach gisterenmiddag tevreden. Aanval lend liet de kleine Nigeriaan zich zelden gelden, waardoor ook hij niet tot een doelpunt kwam tegen de Vlissingers; verdedigend vertik te hij het om achter El Hattach aan te sprinten. Want de dit keer als linksback op gestelde verdediger stond in de de fensie zijn mannetje, maar was ge regeld ook voorin te vinden als de mogelijkheid zich aandiende. Van vermoeidheid was bij hem geen sprake. Ook toen er een vrije trap werd verdiend, waaruit Etienne Mallie al in de 25e minuut de eer ste en enige treffer van de verder vrij gezapige wedstrijd maakte, was hij voorin te vinden. En dat was opmerkelijk, want El Hattach had deze week letterlijk en figuurlijk al flink wat kilome tertjes achter zich gelaten. Samen met de broers Saïd en Hoessein Bouzambou reisde hij zondag naar Italië, waar hij op maandaga vond in Pescara zijn debuut maak te in het Nederlands zaalvoetbal team. Donderdag kwam de selectie van Oranje aan op Schiphol, waar de drie Vlissingers een bloemetje ontvingen van de club waar het voor hen allemaal begon: Groene Ster. Met die bos bloemen in de hand pakte het drietal de eerste trein naar Vlissingen, om hun ge zicht te tonen bij de training van VC Vlissingen. Er moest naar de wedstrijd van zondag worden toe gewerkt. Maar al dat gehaast en al die ar beid begint steeds meer zijn tol te eisen bij El Hattach. Drie jaar gele den schoot zijn rechterknie op slot tijdens een wedstrijd tegen Nemelaer, en sindsdien is er spra ke van slijtage aan het kraakbeen in zijn knie. „Ik heb ook al drie operaties aan mijn meniscus ach ter de rug, dus ik loop er al een tijdje mee", zei hij. „De sportarts van de KNVB heeft me geadvi seerd om wat vaker mijn rust te pakken, dus ik heb nu ook voor mezelf gekozen. Na een wedstrijd of training doe ik de volgende dag even niets." Zou hij die rust niet pakken, dan zou het allemaal wel eens snel voorbij kunnen zijn, werd hem voorgehouden. El Hattach: „Maar ik kan het spelen voor Groene Ster, VC Vlissingen en het Neder lands zaalvoetbalteam niet uit mijn hoofd zetten. En zolang het goed gaat, blijf ik zo doorgaan." KARAKTERISTIEK tijd na een kopbal van Can Kiran de 4-4 maakte, kon het sensatio nele duel plotseling nog alle kan ten op. RIA was uiteindelijk de ge lukkigste ploeg. „We hadden ze beet en hadden niet meer los moe ten laten", meende Corijn. De uitblinker moest zich tot nu toe tevreden stellen met een plaats op de bank. „Ik hoop dat ik nu een basisplaats heb afgedwon gen. Ik heb alleen in de beker in de basis gestaan." Bij Terneuzen viel de zestienjari ge Stijn Verstraeten (zoon van RIA-trainer Fonnie Verstraeten) nog in. „Dat was een uniek mo ment", aldus de trotse vader. „Ik ben blij dat hij niet heeft ge scoord, maar ik hoop wel dat hij een goede voetballer wordt." Patrijzen-Vogelwaarde 1-0: De bezoekers werden voor rust op achterstand gezet toen Raymond Rovers van dichtbij mocht aanleg gen uit een vrije trap: 1-0. Deze stand bleef lang op het bord staan, waardoor de wedstrijd een zekere spanning bleef behouden. Steen-Schoondijke 4-0: Steen be gon via een snelle openingstreffer van Kenneth Triest (1-0) prima aan de wedstrijd tegen de hekken sluiter uit deze klasse. Halverwe ge de eerste helft zorgde Triest ook voor de 2-0 op aangeven van Arno Thuij die zelf in de tachtig ste minuut de 3-0 op het bord bracht. In de slotfase bekroonde Damian Dam net als vorige week zijn invalbeurt met een treffer en bracht zo de eindstand op 4-0. Koewacht-Zeeland Sport 0-1: De Vlissingers wisten voetballend een overwicht te scheppen. Veel kansen leverde dit niet op, maar achterin gaf de met veel inzet spe lende ploeg weinig weg. Na de 0-1 van Wouter van Belzen in de zestigste minuut kwam de over winning tegen een steeds meer met opportunistisch voetbal aan dringend Koewacht dan ook niet echt meer in gevaar. „We bleven voetballen en kozen niet steeds voor een moeilijke oplossing", zei de winnende trainer Jaimy van Bloppoel na afloop. Sluiskil-Biervliet 1-2: In een ge lijk opgaande wedstrijd met kan sen voor beide ploegen opende Hassan Kesibas na een klein half uur de score namens de thuis ploeg: 1-0. Op slag van rust bracht Erik Adam de stand weer in even wicht vanaf de stip: 1-1. Gaandeweg de tweede helft leken beide ploegen zich steeds meer te verzoenen met een punt. Een mi nuut voor tijd bezorgde invaller Richard Versluis zijn ploeg alsnog de overwinning: 1-2. IJzendijke-Aardenburg 2-1: De eerste helft ging redelijk gelijk op met alleen iets meer balbezit voor de thuisploeg. Toch brak de rust aan met een 1-0-tussenstand door een afstandsschot van John Pari- daen dat via de onderkant van de lat de doellijn passeerde. Na rust kende IJzendijke een overwicht dat in de zeventigste minuut de gelijkmaker opleverde via Sander van Buren: 1-1. Kort hierna stond Job Wiersum aan het einde van een mooi opgezette aanval en was het 2-1. Hontenisse-Luctor'88 1-1: Na een eerste helft met veel middenveld spel kwam de wedstrijd na rust goed op gang. Vanaf de aftrap was er een goede kans voor Dennis Malcontent, maar het was Barry Olierhoek die kort hierna aan de andere kant de score opende: 0-1. Vervolgens kwamen Jeroen Ver schuren, Maxim de Clippelaar en Rutger van Rossum in scoringspo- sitie en had de thuisploeg pech met een inzet tegen de lat. Tien minuten voor tijd was het wel raak en bepaalde Dennis Malcon tent, van wie ook nog een doel punt werd afgekeurd, op aange ven van De Clippelaar de eind stand op 1-1. Oostburg-Corn Boys 4-0: In een vrij eenzijdige wedstrijd was een hoofdrol weggelegd voor Davy Maes die maar liefst vijf keer doel trof, waarvan er twee werden afge keurd wegens buitenspel. De openingstreffer was curieus te noemen: de inzet van Maes spatte op de lat uiteen waarna deze on bedoeld via zijn borst alsnog de doellijn passeerde. De andere tref fer van de thuisploeg kwam op naam van Leon Monteau. Direct na de rust was Corn Boys bij een 2-0-stand enkele malen gevaar lijk, maar toen de aansluitingstref fer uitbleef ebde dit offensief lang zaam weg. MAANDAG 8 DECEMBER 2014 door Mitchell Minnaard VLISSINGEN - Khalid El Hattach (24) kon gisteravond, traditiegetrouw met een zak ijs op zijn knie en Stu dio Sport op tv, tevreden terugblik ken op een bewogen week, met als afsluiting een nipte 1-0-overwin- ning op OFC en een goed optreden tegen oud-prof Pius Ikedia. VC Vlissingen - OFC 1-0 (1-0). 25. Etienne Mallie 1 -0. Scheidsrechter: L. Wagner (Den Haag). Gele kaart: Josimar Pattinama (VC Vlissingen). Luciano Dompig, Stefan van der Grijp (OFC). Aantal toeschouwers: 280. Vlissingen: Joan van Belzen; Daniël Jansen, Ferry Alfons, Milton Roem- eratoe, Khalid El Hattach; Ray mond Wolff (69. Said Bouzam bou), Etienne Mallie, Thomas Ra- gut, Salim Ben Sellam; Abdoe Ab- denbi (85. Hoessein Bouzambou), Josimar Pattinama. schrik vrij Mare Verwei (links) in duel met RIA W.-speler Remy de Die. Metin Yavuz (midden) en Terneuzen-aanvaller Can Ki ran kijken toe. foto Peter Nicolai door Jos van Belzen VLISSINGEN - Steen en Patrijzen kenden allebei een goede aanloop naar de topper van volgende week in de vierde klasse A, als de ploe gen tegen elkaar aantreden. Giste ren won Steen met 4-0 van Schoon- dijke, terwijl Patrijzen Vogelwaarde versloeg: 1-0. Biervliet blijft de twee in de nek hijgen dankzij een 2-1-zege in Sluiskil. Oostburg-speler Davy Maes scoorde vijf keer tegen Corn Boys, maar 'slechts' drie treffers werden goedgekeurd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 81