6 BINNENLAND NATIONALE BEKEERLINGENDAG Op de nationale bekeerlingendag treffen zij die ondanks kritiek tóch moslim werden elkaar. Zo agressief als nu is het niet eerder geweest Moslims kennen veel meer broederschap f 9 Ha Haris, kpn.com ROTTERDAM - „We zijn net als de slogan van Triodos-bank: alles wat je aandacht geeft, groeit", grapt Nourdeen Wildeman, een van de organisatoren van de ze vende nationale bekeerlingendag die gisteren in Rotterdam werd gehouden. De islam ligt onder vuur vanwege onder andere de gruweldaden van Islamitische Staat in Syrië en Irak. De stemming in Nederland is niet pro-moslim. Toch melden zich nog steeds niet-moslims bij de moskeeën om zich te laten be keren. „Juist omdat er zoveel negativiteit heerst rond de islam trekt dat nieuwe mensen. Die willen we ten hoe het echt zit, verdiepen zich erin en komen tot de conclu sie dat dit geloof hen veel biedt." Nederland zit volgens hem er- Hij woont in een uit loper van de Bible- belt, in Ridderkerk. De 74-jarige bekeer ling Rolf'Rafiq' Fris zegt dat hij niet voort durend met de nek wordt aangekeken. „Mensen zeggen ge woon dag tegen me, maar als je te dichtbij komt, reageren ze wel gereserveerd." Zijn Egyptische vrouw heeft het meest last van het antimoslimklimaat in Nederland, zegt hij. „Sinds Bolkestein en daarna Fortuyn en Wilders is het anders geworden in Neder land. Vijandig. Maar ik blijf altijd vriende- mystieke was ervan af. Het leek alsof ik naar de disco in plaats van naar de kerk ging. In het isla mitische geloof is er veel meer duidelijke leiding en ruimte voor beleving." De reacties op haar bekering waren 33 jaar geleden niet positief. „Op straat schreeuwden men sen toen al in plat Haags: ga terug naar je eigen land! Maar zo agressief als de afgelo pen tien jaar is het niet eerder geweest" Volgens Souad heeft het met onwetend heid te maken. „Het lijkt alsof we geen steek verder zijn geko men. Toen ik mosli ma werd, was dat nog exotisch, maar in middels wemelt het van de informatie over de islam in boe ken en op internet. Je moet niet kijken naar hoe mensen de islam zelf invullen, je moet kijken naar de leer." lijk, want wat je uitstraalt, krijg je te rug." Fris is een bekeerling 'van het eerste uur\ Hij trok al jong de we reld in om dienst plicht te ontlopen, kwam in Afrika in aanraking met mos lims en begon zich steeds meer in de is lam te verdiepen. „Mijn ouders vonden het prima. Ik was in de periode daarvoor verdwaald in de jazz- scene. Mijn moeder zag dat ik er na mijn bekering beter aan toe was dan ervoor." Fris zocht spirituali teit. Die vindt hij nog steeds in zijn geloof. „Mensen vragen me: waarom zou je in he melsnaam moslim willen zijn? In mijn tijd in Afrika zag ik al dat in vergelijking tot de Hollanders en hu genoten, de moslims veel meer broeder schap kenden. Van daag de dag geldt dat nog steeds." Tot haar 27e ging Souad van Domburg (61) uit Den Haag door het leven als Ma ria van Domburg. Ze bekeerde zich nadat ze een relatie met een Marokkaanse gastarbeider kreeg. „Tot mijn 16e ging ik iedere dag naar de kerk. Door die opvoe ding heb ik wel leren beseffen dat er één god is." De kerk stel de haar echter steeds meer teleur. „Ik was gehecht aan de sere ne rust van de liturgi sche teksten. Toen die begin jaren '60 in eens vertaald werden uit het Latijn, bleken ze kil en zakelijk. Het Haris Sony Xperia Z3 Compact WhatsApp, Spotify, YouTube, Instagram, Facebook. Dan kan het hard gaan met je data! Bij KPN heb je gelukkig nooit buitenbundelkosten voor je MB's en kun je altijd voordelig en onbeperkt MB's bijkopen. Mocht je dat wat vinden, dan helpt @KPNwebcare je graag verder! Onbeperkt bellen sms'en Geen extra inzet vuurwerkoverlast Op oudjaarsdag zetten gemeen ten nauwelijks extra mensen in om te controleren of de nieu we vuurwerkafsteektijden wor den nageleefd, blijkt uit onder zoek van de NOS. Dit jaar mag op oudjaarsdag tussen 18.00 en 2.00 uur 's nachts vuurwerk worden afgestoken en niet meer vanaf 10.00 uur 's och tends. Slechts 25 van de 256 ge meenten die reageerden op de enquête zeiden extra agenten of bijzondere opsporingsambte naren in te zetten voor de handhaving van het verbod. Hondje omgekomen door vuurwerk Een Jack Russell-hondje is in de nacht van zaterdag op zon dag in Tilburg door vuurwerk om het leven gekomen. Een buis met vuurwerk ontplofte toen de hond eraan snuffelde, aldus de politie. De Jack Rus sell was op slag dood. Het hondje was uit de woning ont snapt door een openstaande voordeur. Omstanders konden niet vertellen wie het vuur werk had achtergelaten. Het ging om een zogenoemde mor tier. Minder licht tegen verkleuren Van Goghs Het Van Gogh Museum in Am sterdam heeft de verlichting te ruggedraaid om verkleuring van de schilderijen van de kun stenaar tegen te gaan. Met na me de rode kleurstof in zijn werk gaat sterk achteruit. Zo waren de blauwe irissen in het topstuk Veld met Irissen bij Arles (1888) ooit paars. De verande ring komt door de aantasting van rode lakpigmenten door licht. Als geen maatregelen zou den worden genomen, is de kleurstof binnen enkele decen nia zo goed als verdwenen. Nederlands schip pikt 393 migranten op Het Nederlandse vrachtschip Erasmusgracht heeft zaterdag 393 bootvluchtelingen uit Syrië afgezet op het Italiaanse eiland Sicilië. Het schip had de mi granten een dag eerder op zee gered. De veelal jonge mannen, vrouwen en kinderen dobber den al een paar dagen rond op een 60 meter lang schip. De be manning was er met de red dingsboot vandoor gegaan. De motoren van het stuurloze schip deden het niet Er was aan boord gebrek aan water. Kijk voor beschikbaarheid err voorwaarden op kpn.com ze je door Niki van der Naald foto's Sanne Donders/HH 'Als bekeerling zien M/r w @Bosnyan Nu al op 80% van mijn bundel en ik moet nog tot de 26ste... - 2000 MB met 4G r\c usief toeste /mnd* HILVERSUM TILBURG HILVERSUM AMSTERDAM 10,- korting geldig bij een 2-jarig A lies-in-1 Mobiel abonnement, zolang je abonnement loopt. Excl. eenmalige aansluitkosten 29,95 en 6,05 thuiskopieheffing. Dit aanbod geldt niet voor zakelijke abonnementen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 7