De nieuwe Roadmaster Erfenis Fabiola naar goede doel Gijzelaars dood bij bevrijding Het heertje dat molenaar X 'X UiHt/ 0800 - 27 40 400 8d oaor de guaÜA (mieluire: 4 IN HET NIEUWS VAN GAAL-KOEMAN BRUSSEL - Alle bezittingen van de vrijdag overleden Belgische konin gin Fabiola gaan naar het goede doel. Volgens de krant Le Soir schenkt de weduwe van koning Boudewijn haar erfenis aan het Hulpfonds van de Koningin, dat werd opgericht toen zij in 1960 trouwde met koning Boudewijn. Het fonds verzamelt geld voor 'hulp aan behoeftige en in drin gende nood verkerende personen' en verleent steun aan 'vernieu wende projecten die tot doel heb ben de integratiekansen van jon geren en/of hun families te verho gen', aldus de site monarchie.be. Nu de bezittingen van de kinder loze Fabiola naar liefdadigheid gaan, zal de koninklijke familie niet kunnen delen in de erfenis. Twee jaar geleden kwam Fabiola in opspraak toen bleek dat ze haar erfenis wilde veiligstellen voor de belasting over de nalatenschap. Ze had daarvoor geheel volgens de regels een fonds in het leven geroepen, maar moest dat opge ven na de ophef. Fabiola kreeg in die tijd jaarlijks een toelage van meer dan 1 mil joen euro van de staat. Die toelage werd na de commotie over het fonds gehalveerd. Vanwege de dood van Fabiola is zaterdag in België een periode van nationale rouw begonnen. Tot de staatsbegrafenis van ko mende vrijdag hangen de vlaggen aan overheidsgebouwen halfstok, zo liet het koninklijk paleis we ten. De Belgische ministerraad kwam zaterdag in een speciale zit ting bijeen om te spreken over de uitvaart van de Belgische konin gin. Zij overleed vrijdag op 86-jarige leeftijd in kasteel Stuyvenberg in Brussel. De echtgenote van de in 1993 overleden Belgische koning Boudewijn was na een longontste king in 2009 erg verzwakt. Ze kreeg kunstmatige beademing. Vandaag wordt de kist van kasteel Stuyvenberg naar de kapel van het kasteel van Laken overge bracht. Morgen zal de kist wor den vervoerd naar het Koninklijk Paleis van Brussel. Woensdag en donderdag kan het publiek dan persoonlijk afscheid nemen van Fabiola. De begrafenisplechtigheid voor Fabiola is vrijdag in de Sint-Michiels en Sint-Goedeleka- thedraal in het oude centrum van Brussel. Nu de bezittingen van Fabio la naar liefdadigheid gaan, kan de koninklijke familie niet delen in de erfenis WASHINGTON - De Amerikaanse defensieminister Chuck Hagel heeft bevestigd dat de Amerikaan se gijzelaar Luke Somers in Jemen is omgekomen tijdens een red dingsoperatie. Ook een andere gij zelaar, de Zuid-Afrikaanse leraar Pierre Korkie, is omgekomen. De twee zijn gedood door hun gijzel- nemers, leden van een lokale tak van terreur beweging al- Qaeda. Volgens Hagel waren er duide lijke aanwijzin gen dat het le ven van So mers gevaar liep. Hij werd Luke Somers ruim een jaar foto HH geleden ont voerd door al-Qaeda op het Arabisch Schier eiland. Korkie werd in mei vorig jaar ontvoerd, samen met zijn vrouw. Zij werd begin dit jaar vrijgelaten. Korkie zou gisteren zijn vrijgekomen, meldt Gift of the Givers, de organisatie waar voor hij werkte. Zijn werkgever zou onlangs het losgeld betaald hebben. Bij de bevrijdingsactie kwamen zeker dertien bewakers en bur gers om het leven, onder wie een vrouw en een 10-jarige jongen. ZEIST - Wie afperser zegt, zegt Wil lem Holleeder: de crimineel die al zwaaiend met wapen of vuisten even 'een huisbezoekje' aflegt of slachtoffers al dreigend geld aftrog gelt. De 70-jarige verdachte die is opgepakt voor afpersing van John de Mol en zijn familie wijkt in alles af van dat klassieke beeld. De inmiddels bekennende ver dachte Dirk Klaas M. - opgepakt in zijn penthouse in Zeist - stond bekend als een vermogende on dernemer die jarenlang in Het Gooi drogisterijen bestierde en buurtgenoot van Linda de Mol zou zijn geweest. 'Keurig heertje' M. viel door de mand door zijn onverklaarbare ac tie om het niet alleen te laten bij anonieme, voor de politie moei lijk te achterhalen brieven. Hij be stelde openlijk een doos gebakjes bij een bakker en liet die bij de fa milie De Mol bezorgen. Daarmee gaf hij de politie een signalement in handen. M. lijkt dus alles behalve de typi sche afperser. Toch is Ilse van Lei den, die met Bureau Beke recent onderzoek heeft gedaan naar af persingszaken in Nederland, niet Met trots presenteert Molenaar de nieuwe Roadmaster scootmobiel. De meeste veilige scootmobiel ter wereld, van Deens fabricaat. Kies voor veiligheid en comfort, vraag nu de gratis brochure aan of kijk op www.molenaar.nl De voordelen op een rij: 55 tot 75 km rijden op een volle accu Snelheid tot 15 km per uur Verkrijgbaar met 3 of 4 wielen Voorzien van ergonomische stoel Inclusief verlichting Comfortabele vering Met gratis Molenaar Pechhulp (via de ANWB) Poldervete Louis van Gaal, trainer van Manchester United, foto Matt West/HH ACHTERGROND AFPERSING JOHN DE MOL door Niki van der Naald ALLEEN VERKRIJGBAAR BIJ MOLENAAR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 5