Hoofdplaat doet de koploper pijn Volwassen zege Zaamslag Luxe situatie in Zeeuws korfbal met TOP, Tjoba en Swift aan kop SPORT 45 was geworden en daarmee een voorsprong van ruim zeven minu ten had op Road Running uit Axel. Bij de vrouwen wonnen dus De Krekenlopers in 3.12.12 en kwam Scheldesport uit op 3.12.21. De Belg Joris de Neve was de snel ste bij de individuelen in een tijd van 3.13.42. Hoofdplaat-BW'63 1-0: De top per tussen Hoofdplaat en BW'63 kon zowel voor als na de rust alle kanten op. BVV'63 was technisch gezien de bovenliggende ploeg, maar Hoofdplaat kreeg de beste kansen. In de enerverende slotfa se leken de bezoekers op voor sprong te komen toen Rachid Achabar van elf meter aan mocht leggen. Doelman Jim Vermeere stopte echter de strafschop. Kort nadat Ruben Thomaes op de lat had gekopt, was het Loek Tho maes die drie minuten voor tijd voor de beslissing zorgde: 1-0. Sluis-SDO'63 2-3: In de eerste helft had SDO'63 het betere van het spel en kort voor de rust werd het ook niet onverdiend 0-1 door een doelpunt van Martin Ivens. Na de hervatting kwam Sluis be ter in de wedstrijd en werden de rollen omgedraaid nadat Byron Bently en Tom Hubregtse voor 1-1 en 2-1 hadden gezorgd. In de laat ste minuten kreeg de thuisclub alsnog het deksel op de neus. Om ar Qabil scoorde in de 85e minuut de 2-2, waarna Joris Freijzer de wedstrijd in de blessuretijd beslis te door een strafschop raak te schieten: 2-3. Hulsterloo-Rimboe 7-0: Rimboe had in de beginfase een licht veldoverwicht, maar in de 35e mi nuut was het Jay de Maaijer die de thuisclub op voorsprong bracht. Diezelfde De Maaijer scoorde na de hervatting ook de 2-0. In de laatste tien minuten liep de score vervolgens snel op. Alexander Praet zorgde van af stand voor 3-0, waarna het via Dim de Waal, een eigen doelpunt van Christian Blom, Christof Praet en Piet de Smet k 7-0 werd. Groede-Vivoo 4-0: Wesley Steij- aert opende na twintig minuten de score en nadat Vivoo de lat had geraakt, was het opnieuw Steij- aert die een vrije trap van Ruben Deij in een treffer omzette. In de tweede helft was de spits ook ver antwoordelijk voor 3-0. Björn van Steenberge bepaalde de stand op 4-0. Vosmeer-Graauw gestaakt bij 2-2: Fabian van Vliembergen zorg de al in de tweede minuut uit een vrije trap voor 0-1 en na dertig mi nuten schoot ook Dimitri Heijer- man raak. Rick de Klerk bracht Vosmeer kort voor de rust terug in de wedstrijd. Kort nadat Dimit ri Heijerman in de vijftigste mi nuut om onduidelijke redenen rood kreeg, scoorde Vosmeer via Karei van Santen de gelijkmaker. Omdat Graauw die treffer betwist te (Van Santen zou buitenspel hebben gestaan) besloot scheids rechter Koen uit Moerstraten tot een afkoelingsperiode van vijf mi nuten. Graauw wilde daarna niet verder spelen, zodat de wedstrijd voortijdig beëindigd werd. Terhole-NVS 1-2: Een gelijkspel had de verhoudingen beter weer gegeven, maar het was NVS dat ietwat gelukkig aan het langste eind trok. Rick van Hoek bracht de bezoekers in de twintigste mi nuut op voorsprong, maar tien mi nuten later was het Sander Freij zer die de stand weer in even wicht bracht. Tien minuten na de rust scoorde NVS opnieuw (dit keer via Robin Cools) en die te gentreffer kwam Terhole niet meer te boven. Zaamslag-Blauw Wit 12-9: Voor al de pressie die de korfballers van Zaamslag in verdedigend op zicht uitvoerden, was Blauw Wit te machtig. Geleerd van het te ge makzuchtig verdedigen vorige week tegen Stormvogels werd de Bevelandse opponent, op de eer ste minuten na, voortdurend kort gehouden. Na de de 2-0-achter- stand gerepareerd te hebben, drukte Zaamslag Blauw Wit steeds verder van de korf, waar door de bezoekers geforceerd wer den tot schieten van grote af stand. Op Romy Abbink na miste het Bevelands achttal scherpte in de afwerking. Na rust (6-3) speel de Zaamslag het tactisch slim uit. „Een volwassen overwinning", vond coach Carlo de Waele het. Scores Zaamslag: Erwin Verhelst 4, Jeffrey Courtens 3, Marjan Verhage en Marco van Reeuwijk 2, Marianne van Delsen 1. Luctor-Vios 8-15: Aantredend met drie vijftienjarige B-junioren hield Luctor zich één helft verras send goed staande. Verdedigend stond de Zeeuws-Vlaamse vier deklasser zo goed dat het zicht baar op de irritaties van titelkandi daat Vios werkte. Het gebulder in de Brabantse kleedkamer bleef niet zonder gevolg. Vios zette een tandje bij, bracht hun twee sco rende mannen in stelling en ver taalde daarmee vlot het klassen verschil. „Bepaald geen schande, de jonkies hebben het prima ge daan", berustte coach Erik-Jan Dellebeke in geflatteerde uitslag. Scores Luctor: Jasper de Pooter en Adrie de Jonge 3, Karlijn den Hollan der en Anthony van de Velde 1 TOP-Dindoa 31-12: Zonder enige aspiratie vanuit Ermelo afgereisd naar Arnemuiden was Dindoa een speelbal voor TOP. Coach Ar- co Goedkoop: „De uitdaging zat bij ons in het selecteren van de juiste kansen." De rebounders Corné Bezemer en Peter van Belzen stelden hun ploeggenoten daartoe veelvuldig in staat. De echte krachtmeting komt pas aanstaande zaterdag, wanneer TOP in Maartensdijk op bezoek gaat bij medekoploper Tweemaal Zes. Tjoba-Rapid 25-22: Met de nodige moeite werd de Haarlemse tegen stander na een 16-14-achterstand verslagen. Dat het arbitrale duo de wedstrijd met onder meer zes tien strafworpen „dood floot", ver hoogde volgens coach Jouri van den Broeke de attractiewaarde van de wedstrijd niet. Vanaf 19-16 speelden de Bevelanders de partij gecontroleerd uit. Tjoba deelt de koppositie na vijf wedstrijden met Avanti. 4, Anoek Braam, Esmee Walraven en Demi Mondeel 3, Sharona Goedege- bure 2, Niels Westmaas 1. Fortis-Swift 13-18: In een weinig verheffende derby in de eerste klasse was Swift de bovenliggen de partij. Bij rust leidde de Mid delburgse ploeg al met 4-8. In de tweede helft kwam Fortis nog wel dichterbij (13-15), maar vervol gens had Swift het laatste woord. Twee concurrenten van Swift, KCR en Vriendenschaar, verlo ren. Daardoor kon de Middelburg se ploeg van de derde naar de eer ste plaats klimmen. team martens MAANDAG 8 DECEMBER 2014 aan de winst Team Martens Co Koewacht wisselt van loper, foto Peter Nicolai door Eddy van der Hooft VLissiNGEN - Hoofdplaat bracht gis termiddag koploper BW63 in de vijfde klasse A van het zondagvoet bal de tweede seizoensnederlaag toe en bracht de spanning boven aan de ranglijst volledig terug: 1-0. SDO'63 handhaafde zich op de tweede plaats door een knappe 3-2-zege in de uitwedstrijd tegen Sluis. Vosmeer-Graauw werd in de 52e minuut gestaakt, omdat Graauw zich niet kon vinden in de leiding van scheidsrechter Koen uit Moerstraten. De spanning aan kop van de ranglijst in de vijfde klas se van het zondagvoetbal is terug. door JaapJan Ritsema vlissingen - De korfballers van Zaamslag hebben zaterdag de thuiswedstrijd tegen Blauw Wit met 12-9 gewonnen. Erwin Ver- helst was met vier treffers topsco rer. door JaapJan Ritsema VLISSINGEN - Het verhaal wordt voor TOP Arnemuiden en Tjoba met de week mooier. Beide korfbal ploegen wonnen zaterdag voor de vijfde maal op rij. TOP is nu (op doelsaldo) koploper in de over gangsklasse C, terwijl de equipe uit 's-Heer Hendrikskinderen samen met Avanti koploper is in de over gangsklasse D. Scores TOP: Jeanine Marijs 9, Jurgen Janse 6, Petra van Belzen 5, Anita de Ridder en Remco Bezemer 4, Emme- lie Bouwens 3. Scores Tjoba: Dennis Broerse 5, Pa trick de Bruine en Dirk-Jan Westmaas Scores Fortis: Joyce Schoonaard 4, Remco Crucq 3, Lindy van Schijndel en Anita Wielemaker 2, Kim Baas en Rens van den Driest 1. Scores Swift: Lennart Hoogeboom 5, Dylan Gillissen, Joren Gillissen en Mi- rella Pouwer 3, Rachel Verhagen en Aisja Zuidweg 2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 59