Voetbalsters IJzendijke laten te veel kansen liggen 2 SPORT 39 Topklasse Spui verliest op eigen veld Urmeion Martis schiet Axel naar twaalfde zege het Nasser el Khayati die dank baar profiteerde: 2-0. „Ik gaf die Powel iets te veel ruim te", moest Siereveld bekennen. De verdediger keerde deze wed strijd na een lange tijd terug in de basis in een competitiewedstrijd en was gematigd tevreden. „Ik dacht gelijk: dit ga je niet me nen! Sta je er weer een keer in en dan word je afgeschoten. Ga er maar aanstaan bij een 2-0-achter- stand tegen de koploper van de topklasse. Maar ze trapten daarna het gaspedaal wat minder hard in en daardoor kregen wij de ruimte om te voetballen." Dat spelbeeld - Hoek dat voetbal de, op zoek ging naar de aanslui tingstreffer en Kozakken Boys dat rustig achterover leunde, of zoals Siereveld het omschreef: „Ik denk niet dat ze nog echt van ons heb ben wakker gelegen" - sterkte Ver- hoene in de gedachte dat het wel goed zit in zijn selectie. „Deze week heb ik er de angel uit gehaald en zijn we naar deze wed strijd toe gaan werken", doelde hij opnieuw op zijn aangekondig de vertrek. „We begonnen met iets te veel respect voor de tegenstander aan deze wedstrijd, maar waar we vo rige week nog werden afgetroefd op felheid en mentaliteit, zag ik dat dit keer wel terug. En daarom is de discussie over systemen en wisselingen in het elftal en al dat soort zaken ook zo'n bullshit, voor mij. De taakverdeling is hel der, voor iedereen. De spelers we ten wat er van ze wordt verwacht en ik doe in feite hetzelfde als vo rig jaar. Maar de laatste tijd zijn er simpele uitvluchten gekozen. Ik vond het slap dat de spelers hun eigen prestaties minimaliseerden. Ik sta niet op het veld en ik geef de bal niet een lange haal naar vo ren. De spelers moeten het doen." „Maar we hebben vandaag laten zien dat het voetballend vermo gen in ieder geval wel in de ploeg zit", haakte Siereveld in op de woorden van zijn coach. „Kozak ken Boys heeft andere ploegen al een behoorlijk pak slaag gegeven, maar dat is ons bespaard geble ven. Het goede gevoel van nu moeten we meenemen naar vol gende week." Lachend: „En we zien dan wel wie er dan weer in staat." De voetbalsters van Graauw ver rasten zaterdag in de vijfde klasse met een 4-2-zege op koploper HW'24. Concurrent Steen profi teerde niet (3-2-verlies tegen Ril- landia) van de misstap van de lei der. FC Axel boekte een eenvoudi ge 3-0-winst op Apollo '69 en Zaamslag won met 5-3 bij staart- ploeg SVD/ Volharding. In de beker werd vijfdeklasser Koewacht op 't nippertje uitge schakeld na een 2-2-eindstand. Vierdeklasser IJzendijke 2 nam de strafschoppen beter. Hoofdklasse IJzendijke-Delta Sports'951-1: IJzendijke kreeg veel kansen, maar alleen Kelly van Leeuwen schoot raak. Na die 1-0 begon de tegenstander uit Houten te druk ken en ging de thuisploeg door met het morsen van kansen. Het opportunisme van Delta Sports werd beloond met de gelijkma ker. „Als je de kansen niet maakt, is de kans groot dat je het deksel op de neus krijgt en dat gebeurde zaterdag", stelde trainer Guust van de Velde na afloop. DSS-Smerdiek 3-1. Naomi van Mier- lo 0-1. Vijfde klasse Koewacht-IJzendijke 2 2-2 (IJzendij ke w.n.s.). Kim van Poucke 0-1, Deb- by van Regenmortel 1-1,Yannick van Akker 1-2, Nikki de Kind 2-2. De vrouwen van Hontenisse moesten gisteren voor de tweede keer dit seizoen genoegen nemen met een gelijkspel. Uit tegen Vi- voo, de nummer vier van de rang lijst, werd het 2-2. Terneuzen ver speelde dure punten in de uitwed strijd tegen Gilze: 3-2. In de vijfde klasse ging Vogelwaarde in de voorlaatste minuut onderuit te gen koploper MOC'17 2 (0-1). Derde klasse. Vivoo-Hontenisse 2-2: Vivoo overrompelde Honte nisse in de beginfase en leidde na nog geen kwartier al met 2-0. Daarna kwamen de bezoekers be ter in de wedstrijd en nog voor rust werd het 2-1 door Emy van Hoije. Halverwege de tweede helft bracht Mandy Roels de stand in evenwicht, maar verder kwam Hontenisse niet meer: 2-2. Gilze-Terneuzen 3-2: Terneuzen begon slecht aan het duel met de nummer tien van de ranglijst en keek na achttien minuten al te gen een 2-0-achterstand aan. Daar na namen de Zeeuws-Vlamingen het heft in handen en nog voor rust werd het 2-1 door Mandy Kloonen. De gelijkmaker leek na de hervatting lange tijd in de maak, maar tegen de verhouding in werd het in de 75e minuut 3-1. Mandy Kloonen bepaalde de eind stand in de 82e minuut op 3-2. Vijfde klasse: Nieuw Borgvliet-Hul- sterloo 3-0, MOC'17 2-Vogelwaarde 1-0. VLISSINGEN - Spui speelde zater dag op eigen veld een kansloze wedstrijd tegen Lewedorpse Boys in de vierde klasse A: 1-4. Eerst schoot Marcel Rooze een vrije trap raak en daarna maakte Jasper Verdonk er 0-2 van. Hierna knal de Rooze wederom een vrije trap binnen. Robin Huijskens maakte de 0-4. Na rust viel Lewedorpse Boys terug en raakte het nog de lat Door een kopbal van Dimitri van de Lavoir werd het 1-4. Rooze kreeg een grote kans op een hat trick, maar zijn strafschop werd gestopt door Bart Monsieurs. FC Axel - Yerseke 4-1: Uit een voorzet van Marco Plasschaert opende Urmeion Martis de score, maar in de 39e minuut maakte Ar jen de Koeijer gelijk. Na rust scha kelde de koploper een tandje ho ger. Vier minuten na de pauze scoorde Martis de 2-1 en in de 77e minuut zorgde hij ook voor de 3-1. Vlak voor tijd kopte Danny Aarnoutse ook de 4-1 nog binnen. Nieuwdorp - Domburg 4-3. Jos de Nooijer 0-1Niels Mulder 1 -1Chiel Maranus 1-2 en 4-3, Michiel Bernard (eigen doelpunt) 2-2, Teun Rentmees ter 3-2, Ralf Kole 4-2. MAANDAG 8 DECEMBER 2014 Fabian Wilson (rood shirt) zet de achtervolging in op Berry Powel van Kozakken Boys. Op de achtergrond kijkt Birgen Martens toe. foto Orange Pictures Erich Snijder door Robin Hamelink en Aector Dooms VLissiNGEN - IJzendijke pakte zater dag in de eerste klasse van het vrouwenvoetbal een punt tegen Delta Sports'95. Smerdiek en Oost- kapelle verloren van DSS en WIJ. WIJ-Oostkapelle 3-1. Selena Paarde- koper 0-1 Graauw-HW24 4-2. Harmke de Zwart 1-0, Beau Bouwens 1-1, Eveline De vrouwen van Honte- nisse moesten voor de tweede keer dit sei zoen genoegen nemen met een gelijkspel. Elemans 2-1, De Zwart 3-1, Iris Lauw- ereijs 4-1Nathalie Jeras 4-2. Rillandia-Steen 3-2. Dewi Mariman 2-1,2-2. FC Axel-Apollo'69 3-0. Linda van Meurs 1-0 en 2-0, Inge Suij 3-0. SVD-Zaamslag 3-5. Romy Wisse 0-1, Fleur Rademakers 1-2, Milou Arent- hals 2-3, Rademakers 2-4 en 3-5. Beker IJsselmeervogels-Sparta Nijkerk 0-2 (0-0). 54. Van der Wal 0-1, 89. Van der Wal 0-2. Scheidsrechter: de Brito Roque. Aantal toe schouwers: 1.500. ONS Boso Sneek-Scheveningen 0-3 (0-1). 19. Resodihardjo 0-1, 86. Aldogan 0-2, 90+1. Nieuwlaat 0-3. Scheidsrechter: Van Kraay. Gele kaart: Kampstra, A. De Boer (ONS Boso Sneek), Huntink, Resodihardjo (Scheveningen). Aantal toeschouwers: 500. GVW-Ajax 1-0 (1-0). 2. Middelwijk 1-0 (e.d.). Scheidsrechter: Van der Burg. Rode kaart: 90+1. Den Hartog (GWV/ 2x geel). Ge le kaart: Bonke (GVW), Eloisghiri (Ajax). Aan tal toeschouwers: 900. Rijnsburgse Boys-Ba rend recht 1-1 (1-0). 24. Breinburg 1-0, 50. Esajas 1-1. Scheidsrechter: Bekebrede. Gele kaart: Van Nieuwkoop, Hes- sing, Van den Boogaart (Rijnsburgse Boys), Aarts (Barendrecht). Aantal toeschouwers: 1.200. Excelsior M.-SC Genemuiden 1-1 (0-0). 75. Bremmer 0-1, 88. Zimmerman 1-1. Scheids rechter: Karremans. Gele kaart: Tissingh, Rie- mens (SC Genemuiden). Aantal toeschouwers: 650. HHC-Spakenburg 2-3 (0-1). 12. Tol 0-1, 74. Tol 0-2, 78. Tol 0-3, 84. D. Krohne 1-3, 87. Penterman 2-3 (strafschop). Scheidsrechter: Van Herk. Gele kaart: Van der Leij, Van Hezel (HHC), Ditewig, Lanting, Tillema (Spakenburg). Aantal toeschouwers: 1.000. Capelle-FC Lisse 0-0. Scheidsrechter: Van Wijk. Gele kaart: Buijs, Vermeulen (FC Lisse). Aantal toeschouwers: 500. VLISSINGEN - Mede dankzij drie doelpunten van spits Urmeion Mar tis won FC Axel zaterdag met 4-1 van Yerseke in de derde klasse A. Ook achtervolgers Nieuwdorp en Serooskerke wonnen. Veere - Serooskerke 1-3. Gijs Zoute- welle 0-1, Robin de Rijke 1-1, Jorden Louwerse 1-2, Peter Gideonse 1-3. VCK - Kapelle 2-2. Ibi El Uarichi 0-1, Simon Voet 1-1, Luc Martens 2-1, Jor- dy Matondo 2-2. Arendskerke - Walcheren 3-4. Mark van der Eijk (eigen doelpunt) 0-1 en 1-1, Steve Schalkwijk 1-2,1-3 en 2-4, Frank Davidse 2-3, Justin Ie Conté 3-4. De Noormannen - MZVC 1-1. Rens de Visser 1 -0, Ainsley Jansen 1 -1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55