o to O O Van Dag Hoor naar Hohoho Het pontje van Sluiskil voorziet ook na de ingebruikname van de Sluiskiltunnel in een duidelijke behoefte, ronen cijfers aan. Inbrekers op de vlucht over grens Hulst int veel minder geld aan parkeerboetes www.bndestem.nl MAANDAG 8 december 2014121 TERNEUZEN - Het pontje van Sluis kil blijft ook na de ingebruikna me van de Sluiskiltunnel varen. Tenminste, dat is het streven van de Stichting tot Behoud van de Pont. Die nam de pont op t janua ri 2012 over van Rijkswaterstaat en kreeg een 'bruidsschat' van 335.000 euro mee. De stichting kan het daarmee uitzingen tot de ingebruikname van de tunnel, op 23 mei volgend jaar. Maar ook daarna blijft het pontje onmisbaar. Immers, fietsers en bromfietsers kunnen niet door de nieuwe tunnel en blijven aange wezen op de kanaalbrug of de pont. De verwachting is dat de brug na de ingebruikname van de tunnel vaker zal openstaan voor de scheepvaart. Dat leidt tot lange re wachttijden voor het langzaam verkeer, dat daardoor zo goed als zeker zal uitwijken naar de pont. Het gaat daarbij vooral om scholie ren en werknemers van recycling bedrijf Heros en kunstmestprodu- cent Yara in Sluiskil-oost. Stichtingsvoorzitter Meerten Dal- linga stelt vast dat de cijfers aanto nen dat behoud van het pontje ge rechtvaardigd was en nog steeds is. „We zetten dagelijks minimaal 300 mensen over, hoofdzakelijk scholieren en werknemers van die twee bedrijven. Door allerlei veiligheidsmaatregelen is het mo menteel voor werknemers van Ya ra moeilijker om via de pont hun bedrijf te bereiken. Het betekent dat ze kilometers om moeten rij den. Daarover plegen we nu over leg. Het zou kunnen dat we bin nenkort voor die mensen een stukje verder varen, richting Axel- se Sassing." De stichting van Dallinga is de af gelopen drie jaar zuinig omge sprongen met het geld van Rijks waterstaat. Die dienst investeerde jaarlijks vier ton in de exploitatie van de pont (en zette 30.000 men sen per jaar over), de stichting doet het met een ton per jaar. Dallinga: „Daarom hebben we nog wat over om de tijd tot de in gebruikname van de tunnel te overbruggen. Maar voor de perio de daarna moeten we aankloppen bij de provincie en de gemeente én mogelijke sponsors, zoals de bedrijven in Sluiskil-oost." Dallinga heeft goede hoop op fi nanciële medewerking. Hij kan, naar eigen zeggen, immers met keiharde cijfers het nut van de blijvende inzet van het pontje aantonen. De stichting heeft momenteel de beschikking over zeven gekwalifi ceerde schippers en een groep monteurs en andere vrijwilligers. De pont vaart 's morgens van 7 tot 10 uur en 's middags van 14 tot 17 uur. In de schoolvakantie blijft de pont voor de wal. SLUIS - Zaterdagmorgen rond 3.30 uur is ingebroken in een bedrijf aan de Nieuwstraat in Sluis. De daders vernielden een ruit. Of ze iets hebben meegenomen, wordt nog onderzocht. Een getuige zag de inbrekers in een zwarte auto wegrijden en gaf het kenteken door. De auto werd door de Bel gische politie korte tijd later gesig naleerd in Westkapelle, net over de grens. De auto reed zich vast in een steeg en de inzittenden vluchtten. De politie achtervolg de hen nog wel, maar ze ontkwa men. De auto is in beslag geno men en wordt nader onderzocht. HULST - Hulst int dit jaar minder geld aan parkeerboetes. De ver wachting is dat er over 2014 30.000 euro minder binnenkomt. Een oorzaak kon wethouder Adri Totté niet geven. Hij hield het er op dat parkeerders in Hulst kenne lijk minder vaak vergeten te beta len. Hij sprak de hoop uit dat de tegenvaller in de parkeerboetes zal worden goedgemaakt door extra parkeergeld. Dat zou opmer kelijk zijn. In 2013 viel de op brengst aan parkeergeld juist 50.000 euro lager uit dan ge raamd. In de begroting 2015 wordt een dalende trend in de par- keerinkomsten gesignaleerd. Eerste Poolse mis in rooms-katholieke kerk 22 E Pontje moet in de vaart blijven door Wout Bareman HULST/OOSTBURG - Terwijl de Sint en zijn Pieten zich za terdag aan het eind van de middag via de Steenstraat en de Dubbele Poort in Hulst uit de voeten maakten, stond de kerstman te popelen de taak van de Spaanse kinder vriend-collega over te nemen. In 's Lanshuis in Hulst werd eerst nog wel op feestelijke wijze afscheid van de Goed heiligman genomen. Wethouder Diana van Damme las hem een gedicht voor dat door kinderen uit Hulst was ge schreven. Daarna werd de Sint uitgezwaaid, lin Oostburg maakte de Kerstman zijn opwachting bij tuincentrum Life Garden, waar hij mandarijnen en kleurstiften uitdeelde, foto's Peter Nicolai Zeeuws-Vlaanderen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43