Zeeuws knopje, van wieldop tot ontstopper tijdens grote controle T/D/N Rovers vluchten na hard gegii Middelburgers nuchter WALCHEREN 25 Inbraken in meerdere woningen Natuurspreekuur in Terra Maris Op woensdag 10 december houdt Terra Maris in Oostka- pelle het natuurspreekuur 'Daar vraag je me wad. Het gratis natuurspreekuur, in de ontvangsthal, begint om 13.30 uur en duurt tot 15.30 uur. Er kunnen dan vragen worden gesteld over onder andere eigen vondsten en waarnemingen. Muziek- en Poëzie bij Nehalennia De Film- en Literatuurclub van Scholengemeenschap Nehalennia houdt donder dag 11 december een Mu ziek- en Poëzieavond waar in zowel leerlingen als be kende dichters en musici een optreden geven. Deze bijeenkomst vindt plaats op de locatie aan de Breeweg en begint om 20.00 uur. Computerclub over PowerPoint Op donderdag 11 december houdt Hobby Computer Club HCC Zeeland een the ma-avond over digitale foto grafie, aanvang 20.00 uur. Tijdens de bijeenkomst laat Fons Wijnacker PowerPoint presentaties en foto's zien over zijn reis naar Vietnam. De bijeenkomst is in Wijk centrum Majoraat. Goede Doelenmarkt in Kleine Kerk Een jaar geleden riep het CBK op om een nieuw Zeeuws product op de markt te brengen. Dat heeft geleid tot ruim vijftig inzendin gen, zo blijkt tijdens de expositie MIDDELBURG - Drie straatrovers probeerden zaterdagmorgen om in de Lammerensteeg in Middel burg een man te beroven. De da ders zijn zonder buit gevlucht, al dus de politie. Het incident gebeurde rond 00.45 waar duidelijk wordt dat het Zeeuws knopje nog voor veel meer gebruikt kan worden dan tot nu toe mogelijk was gedacht. Van funcondoom tot en met wieldop en natuurlijk ook als print op allerlei artikelen, van dek bedhoezen tot en met servetten, als gootsteenontstopper of als tas. Niet alleen het Zeeuws knopje dient als inspiratiebron voor ont werpers die met iets nieuws wil len komen. De klassieke Zeeuwse dracht zorgt ook voor inspiratie bij ontwerpers van kleding. Zo uur. Een Middelburger werd daar door drie mannen aangesproken. Plotseling bedreigden ze hem. Het slachtoffer zette het op een gillen, waardoor buren werden ge alarmeerd. De daders sloegen ge lijk op de vlucht. heeft Lara Zwaan een creatie ge maakt die volgens haar veel draag baarder is dan die kleding die hier en daar nog door een enkeling wordt gedragen. En Bernice Aal- ders heeft een hoodie ontworpen die geïnspireerd is op die dracht. De 17-jarige Victor de Leeuw, die samen met zijn moeder de exposi tie bezoekt, zegt dat die hoodie best wel eens kan slagen als het kledingstuk daadwerkelijk in pro ductie wordt genomen. Harmen Mol zet tijdens de exposi tie Krijn en Leuntje in als beeld- Van vrijdag op zaterdag vonden controles plaats in Middelburg en in Goes. Tijdens de controle in Middelburg werd niemand be trapt met een te hoog alcoholper centage in zijn of haar bloed. Op de Middelburgsestraat in Goes liep een bestuurster (37) uit Arnemuiden tegen de lamp. Tij dens de ademanalyse blies ze 300 ug/1 en kreeg een boete van 360 merk. Deze Walcherse boer en boerin kunnen volgens de gra fisch vormgever als een soort beeldmerk op allerlei producten komen te staan om de kopers een gevoel te geven dat ze iets echt Walchers gekocht hebben. Ze staan ook op een dekbedovertrek en kussens en zijn volgens Pieter de Vos wel zo aantrekkelijk vorm gegeven dat ze uitnodigen om te kopen. Alleen niet door hem. Want hun slaapkamer is wit, zo zegt de Goesenaar. „Dat geeft rust." euro. Op de Joachimikade werd een 21-jarige inwoner uit deze stad betrapt. Hij blies 375 ug/1. Hij is beginnend bestuurder en zijn rijbewijs werd ingenomen. Zaterdagavond en zondagochtend vroeg controleerde de politie in Zandstraat, Sas van Gent, Axel en Terneuzen. In de Dokstraat in Ter- neuzen bleek dat man (30) uit Dordrecht te veel had gedronken. Hij blies 255 ug/1 en kreeg een boe te van 360 euro. Hij had ook nog een boete van 76 euro openstaan, die hij moest betalen. Ook werd hij in kennis gesteld van een ande re boete die nog openstond, maar waar hij nog tegen in beroep kan. Op vrijdag 12 en zaterdag 13 december houdt de Stich ting Ontwikkelingssamen werking Veere de jaarlijkse Goede Doelenmarkt in de Kleine Kerk van Veere met veel deelnemers. Deze is ge opend op 12 december van 19.00 tot 21.00 uur en op 13 december van 10.00 tot 17.00 uur. middelburg - Zaterdagmiddag en -avond zijn in Aagtekerke, Grijps- kerke, 's Heer Abtskerke, Kapelle en Middelburg zes woningen opengebroken. Van de daders ont breekt nog ieder spoor, aldus de politie. In Middelburg werd zaterdaga vond een woninginbraak gemeld in de Steenloperstraat. Er werd een raam opengebroken en de wo ning werd doorzocht. Ook werd in de naastgelegen Zilvermeeuw straat rond diezelfde tijd ingebro ken. In Grijpskerke werd die avond een inbraak ontdekt door de bewoners van een woning aan de Schuitvlotstraat. De dader(s) hebben de woning opengebroken en de woning doorzocht. De be woners van een woning aan de Kelderweg in Aagtekerke kwa men die avond ook tot de ontdek king dat er bij hen was ingebro ken door een raam te forceren. Dick Nieuwenhuis MAANDAG 8 DECEMBER 2014 OOSTKAPELLE MIDDELBURG VLISSINGEN VEERE Krijn en Leuntje dekbed bij het CBK in Middelburg, foto Izaak Verkeste MIDDELBURG - Zouden er mensen zijn die onder een Walchers boer tje en boerinnetje willen slapen? Pieter de Vos denkt van wel, zo zegt hij zondagmiddag als hij sa men met zijn vriendin Marjan de Kok rondloopt op de tentoonstel ling Zeeuws Goed-Stik Goed van CBK Zeeland. middelburg - De politie hield vrij dag- en zaterdagnacht, verspreid over de provincie, een aantal alco holcontroles waarbij gecontroleerd werd of bestuurders van voertui gen te veel hadden gedronken. Tegelzetbedrijf Badkamer renovatie al mogelijk in 2 weken! Wij houden 2 weken lang open dagen! kom eens langs om onze geheel vernieuwde showroom te bekijken. Natuursteen vloeren Zompe 22 - 4353 RT Serooskerke - info@tdnbv.nl - www.tdnbv.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37