Delta Sport blijft goed bij de les 46 SPORT ATLETIEK Talentvolle Zeeuwse atleet combineert feest met deelname aan de Den Inkelcross in Kruiningen. Van Eenennaam beste schaker Milan Vader finisht als vierde in veldrit Milan Vader is zaterdag als vierde geëindigd bij de 35e nationale veldrit van Amers foort. De Middelburger ver raste vriend en vijand door tot de laatste ronde mee te strijden voor een podium plaats. Pas in de laatste me ters moest hij de profs Ra mon Sinkeldam (Giant Shi- mano) en Maurits Lammer- tink voor laten gaan. Voor mountainbiker Vader, eerste jaars belofte, was het zijn derde cross van dit seizoen. Davy Gunst zesde op de baan in Gent Davy Gunst reed in Gent zijn eerste baanwedstrijd van het seizoen. De wielren ner uit Yerseke legde in het eindklassement van het om nium beslag op de zesde plaats. In de scratch werd hij negen de, in de afValwedstrijd eveneeens negende en in de puntenkoers tweede. Samen met de Belg Gerben Tijssen eindigde Gunst in de koppel- koers op de zesde plaats. De Bat wint in Goofies Race In de derde Goofies zeilrace wisselden wind en windstil ten elkaar af en was er zon, regen en zelfs een hagelbui. Marco de Bat uit Terneuzen won met de Bateleur de ORCi/IRC i-klasse. De ORC 2 tm 4-klasse was voor Evert van de Zande uit Zie- rikzee met de Anne Mazur ka. In IRC 2 won Rinus de Jonge met de Wemeldinges. De Achiroe van Katrien Clae- ssens uit Brasschaat won de ongemeten 10 meter-plus. De la Ruelle snel in Bruggenloop Edwin de la Ruelle uit Koe wacht is in de Bruggenloop in Rotterdam op de zestien de plaats geëindigd. Hij leg de de vijftien kilometer af in 53 minuten en 58 secon den. In de leeftijdsklasse mannen 45+ werd De la Ruella derde. Leonie Ton uit Zierikzee pakte de derde plaats bij de vrouwen 35+ in 1.03,11. Paola van Gilst uit Goes werd vierde bij de vrouwen 40+ in 1.06.12. Bakx velt Jong PSV met twee treffers Istvan Bakx zorgde er zater dagavond met twee treffers voor dat zijn ploeg FC Oss in de eerste divisie Jong PSV de baas bleef. Het werd 2-0. De uit Vlissingen afkomsti ge Bakx maakte in de 36e mi nuut met een droge knal de 1-0. Na de pauze zorgde hij ook voor de 2-0. In de 68e minuut dacht iedereen dat hij de bal voor zou geven. In plaats daarvan schoot hij meteen op doel. kruiningen - Op de dag na sinter klaasavond pakte Neal Bouterse de zege in de 22e editie van de Den Inkelcross. Hij verwees favo riet Erwin Harmes naar de twee de plaats. Laurey van den Berge (Flakkee) prolongeerde haar zege van 2013 na een strijd met onder anderen de Belgische zussen Karo- lien en Sofie de Proft. De Belgische delegatie uit Lebbe- ke, met zo'n zestig hardlopers, schroefde het aantal deelnemers tot boven de driehonderd op. „We gaan elk jaar een keer naar het buitenland", liet één van de Belgische vrouwen weten. „Dit keer werd het de Den Inkelcross in Kruiningen." Lebbeke-trainer Bart Blommaert was vol lof over de cross: „Het was een leuke wed strijd. We komen zeker een keer terug." HOUFFATRAIL Op het gezellige knollenveld voor camping Den Inkel, voorzien van de nodige molshopen, namen Er- win Harmes en de Belgen Ben Quintelier en Tommy Weverberg meteen na de start de leiding. Hal verwege de eerste ronde nam Neal Bouterse, uitkomend voor av Castricum, de leiding over en stond die in de resterende acht ki lometer niet meer af. Harmes probeerde nog aan te klampen maar moest zijn meerde re erkennen in Bouterse, die in Castricum op een hardloopschool traint en op de Hoge School in Amsterdam een opleiding voor ju rist volgt. Het familiebezoek aan zijn ouders in Vlissingen leverde Bouterse zijn tweede zege op in de Den Inkelcross. In 2009 was hij al een keer de snelste A-ju nior. Bij av Castricum traint hij twee keer per dag, een zware op gave omdat hij dus ook nog stu deert. Over enkele jaren hoopt hij op de baan toptijden te realiseren van 1.45 op de 800 meter en 3.35 op de 1500 meter. Op 31 december loopt Bouterse de korte Sylvester- cross in Soest. Erwin Harmes, die vorig week nog knap de halve marathon in Nisse won: „Neal was gewoon te sterk." Ondanks zijn tweede plaats in Kruiningen gaat Harmes souverein aan de leiding in de crosscompetitie. Martijn de Kok uit Heinkenszand kreeg in de eindfase nog zicht op Harmes, maar kwam vijftien se conden te kort voor de tweede plaats. „Ik ben best tevreden", liet De Kok weten. Hij moest na de Kustmarathon was pijntjes weg werken. Inmiddels is hij die kwijt. „Ik train nu weer zes keer per week, waarin ik veel interval- werk doe." Bij de H35 moest Ralf Wiessner (Dynamica) twee Belgen voor zich dulden. Wim van Sparrentak (Dynamica) was de snelste H45, voor Marco Geldof (Loopgroep Aart Stigter). Wim Wouters en Wim de Jonge hielden de eer van het organiserende AV'56 hoog door respectievelijk de klassen H55 en H65 te winnen. Laurey van den Berge had een ma tige start. Daarna werden een paar Belgische vrouwen opgerold en won ze, ruim voor de Bel gische Karolien Proft en Monique Verschuure (AV'56). „Ik kan maar 30 a 40 kilometer per week trai nen maar gelukkig is mijn snel- Mannen. Hercules 3-SV Orion 32-23: Het sprookje leek zo mooi. Debuteren in de hoofdklasse met vijf punten uit drie duels. Ruim een maand later is de wind ge luwd. De magere oogst, vier ne derlagen en een gelijkspel, is op zich niet verwonderlijk. De equipe van Jaap Sinke wordt ge teisterd door blessures en een ste vige schorsing. Voor de pauze liep het aanvallend niet lekker. Tal van doelrijpe werden gemist, waardoor er een 15-10-ruststand op het scorebord prijkte. Daarna was het spel niet veel beter. Orion had geen antwoord op de aanval len vanaf de flanken en moest met een 32-23-nederlaag terugrei zen naar Heinkenszand. Gemini 2-Delta Sport 25-28: Del ta Sport was goed bij de les bij het zwakker ingeschatte Gemini 2. Koen de Bruin wist met acht treffers de gaten in de Zoeter- meerse defensie aardig bloot te leggen. De zege leek bij de pauze eenvoudig binnen bereik: 8-15. „De dekking stond goed en voor in liep het ook lekker", zei de cir kelspeler na afloop. Na de hervat ting ebde het vertrouwen steeds verder weg. Enkele positiewisse lingen en de persoonlijke dekking op Kevin Meulmeester zetten de ruime marge flink onder druk: 18-20. „Iedereen zat hem toch even te knijpen", had De Bruin ge merkt. Enkele fraaie treffers van Martijn Ravia vanaf de rechter flank brachten het vertrouwen net op tijd terug. GHV 2-EMM 15-25: Vroeger dan verwacht lonkt de middenmoot voor de Middelburgse equipe. Be langrijke stimulans was de zege op De Beuk van vorige week. Gis teren kreeg de derde competitieze ge kleur dankzij belofte Brendon Meulmeester. Hij was met zes doelpunten trefzeker. Vrouwen. Helios'72-EMM 24-17: Om te kunnen stunten bij de on geslagen koploper moet alles klop pen. Dat was bij de ploeg van trai ner Ron de Waal gisteren niet het geval. In twee fases liep het aan vallend niet naar wens. „Met meer scherpte en overtuiging was de marge beslist kleiner geweest", had De Waal gezien. Het gaatje was bij de pauze al vijf treffers: 13-8. Helios liep daarna verder uit, maar uiteindelijk bleef de schade beperkt. „Het vertrouwen dat we snel punten gaan pakken is ge zien het vertoonde spel alleen maar gegroeid", aldus De Waal. Scores EMM: Marieke Riemens en Li- sanne Heijens 6, Martje Huijben en Demi van Strydock 2, Lotte van Hels- land 1. VLISSINGEN - Schaker Tim de Jon ge heeft in Vlissingen met succes zijn titel verdedigd in het jaarlijk se Pepernotentoernooi. In de AB-groep werd hij weliswaar niet overall eerste, maar in de A-cate gorie wel. Het toernooi was de vijfde in een serie Zeeuwse jeugd schaaktoernooien. Overall greep Joost van Eenen naam de winst. De speler van Denk en Zet kwam echter uit in de B-categorie, zodat de de titel naar De Jonge ging. Dennis van Driel werd tweede in de A-catego rie, voor Marcel van den Berge. In de B-groep hield Van Eenennaam Lydia Dubbeldam af van de hoofd prijs. Het podium in de C-groep werd bezet door schakers van Lan dau uit Axel, met Iris Schelleman op de eerste plaats. Fardin Hema- tyar won de D-klasse. In de E-groep werd Alex Karapetov win naar, de F-groep werd een prooi voor Tibe Debune. AMERSFOORT GENT COLIJNSPLAAT ROTTERDAM OSS Sint brengt B outer se door Sjaak Sinke Huub van Noorden domineerde dit weekeinde in de Houffa-X-trail in en om het Belgische Houffalize. De inwoner van Goes werd zater dagmorgen tweede in de Kamika- zetrail, een korte wedstrijd door moeilijk begaanbaar terrein. 's Middags won hij de trail over 25 kilometer en een dag later was hij ook het snelst in de wedstrijd over vijftig kilometer. Daarin raakte hij de weg kwijt, liep bijna zeven kilo meter om, maar kwam toch als eerste over de streep. Tim Pleijte uit Zoutelande won gis teren de wedstrijd over 25 kilome ter. middelburg - De handballers van SV Orion leden in de hoofdklasse opnieuw een nederlaag. Bij Hercu les 3 werd het 32-23. In dezelfde klasse won Delta Sport wel. Gemi ni 2 werd met 28-25 teruggewe zen. De vrouwen ven EMM kwa men te kort bij koploper Helios'72. oocenter flakkee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35