De Fouw blijft Eckel minder dan neuslengte voor BC Vlissingen verliest Edzard van Ewijk komt in Hulst uit met één punt verschil de schaduw en speelt eerste viool SPORT 47 heid niet veel minder geworden", liet de niet fitte Van den Berge weten. Voor Monique Verschuure is het altijd schipperen tussen de werkzaamheden in haar café De Sportvisser in Yerseke, trainingen en wedstrijden. Aangemoedigd door haar zoontje Jan (4) waren de bloemen voor de derde plaats voor haar. De korte cross was een drievoudige zege voor de Lebbe- kenaren, met Joël Aafjes (AV'56) net buiten de prijzen. Sanne van Mourik (Delta Sport) was de snel ste korte crosster in 12.09 over de 2970 meter, voor de Belgische Ilse Searens en nummer drie Caroline Veringa (Dynamica). De vierde wedstrijd voor de croscompetitie is op 10 januari in Westenschou- wen. Het persoonlijk kampioenschap driebanden derde klasse was met afstand het spannendste toernooi sinds jaren. Joop de Fouw verover de de titel met één carambole voorsprong op Sylvia Eckel, goed voor een verschil in moyenne van 0,002 punt. Voor aanvang van de finale had De Fouw dankzij zijn ongeslagen status de beste papieren. Eckel ver loor voordien met één punt ver schil van Marco Kooiman, die net als De Fouw en Eckel met twaalf punten zou eindigen, maar met een veel minder sterk moyenne. De strijd tussen De Fouw en Eckel moest de beslissing breng en. Eckel moest met ruim verschil winnen om de titel te veroveren. Winnen deed ze én met royaal verschil: 20-12. Het twaalfde punt van De Fouw, in de nabeurt gemaakt, deed Eckel echter de das om. Zij eindig de met evenveel punten op een moyenne van 0.469, De Fouw no teerde 0.471. De glimlach die na afloop op De Fouws gezicht verscheen, sprak boekdelen. Veel kon en durfde hij er niet over zeggen: „Ik ben goed weggekomen", was het enige dat hij uitbracht. Dat was een understatement ge zien de gang van zaken. Eckel was even heel teleurgesteld maar toon de zich een goed verliezer. „Ik heb het tegen Kooiman laten lig gen. Tegen hem stond ik met 19-17 voor en verloor met 19-20. Dat De Fouw in de finale zijn twaalfde punt maakte, was zuur maar ik heb een goed toernooi ge speeld en ik mag naar het geweste lijk kampioenschapschap. Dat maakt weer wat goed." Na de drie podiumklanten viel een groot gat van zes punten. De strijd om de andere plaatsen was even hevig, maar telde alleen voor de persoonlijke eer. De Stene Brug - Bottles/De Parel 4-4: Voor de pauze bleef de streek- derby keurig in evenwicht na een overwinning van Edwin Geluk voor de thuisploeg op Peter Snel- ders en een onverwachte neder laag van Wim de Kok tegen inval ler Rob Claerhoudt. Na de pauze won Rob van Linden met groot machtsvertoon van Theo Platjouw, maar verzuimde Joey de Kok twee matchballen te verzilveren. Dat was voor tegenstander Tony Dobbelaere precies genoeg om de overwinning alsnog te grijpen en daarmee zijn team een niet meer verwachte puntendeling te bezor gen. De Distel Biljarts 5 - Jacobs Man nenmode 7-1: Een pijnlijke oor wassing voor de Bevelandse for matie in de derde divisie. Martin Sturm redde met een gelijkspel de eer, voor zover daar nog sprake van kon zijn. René Koetsier verzet te zich nog hevig voor Jacobs, te kende en passant voor een serie van zeven, maar kwam bij de ein dafrekening één punt te kort. De nederlagen van Eric Niewen- huyse en vooral Rinus Pankow lo gen er niet om. Laatstgenoemde kreeg er met 35-28 van langs te gen Michael Zwakenberg, die 0.972 liet noteren mede dankzij een fraaie serie van acht. De be zoekers nemen na tien wedstrij den een tegenvallende tiende plaats in op de ranglijst. vlissingen - De basketballers van BC Vlissingen verloren in de eerste divisie met 79-78 van middenmo ter Virtus. Daardoor blijft de ploeg op de gedeelde laatste plaats staan. Mannen. Virtus - BC Vlissingen 79-78: Dankzij een prima zo ne-verdediging namen de Vlissin- gers een 3t-46-voorsprong bij rust. In het derde kwart deelde de thuisploeg echter een flinke tik uit, waardoor de stand werd om gebogen naar 62-53. BC Vlissingen zette de achtervolging in, maar bleef op één puntje steken: 79-78. Scores BC Vlissingen: Dorde Karad zic 29, Benjamin Steenbeek 18, Raylin Jimenez 13, Amarvan Sluijs 13, Lean- der Both 3 en Jesse Brom 2. Vrouwen. Yellow Sox - BC Vlis singen 48-56: BC Vlissingen had veel moeite met Yellow Sox. Aan vallend draaide het niet lekker. Na de 23-25-ruststand nam de ploeg uit Bakel het initiatief over en bij 37-32 hing een nederlaag in de lucht. BC Vlissingen rechtte de rug. BC Vlissingen kon toch nog uitlopen naar de 48-56-zege. Scores BC Vlissingen: Sheri Bos 26, Lisa Kuiper 10, Charmey Koemans 6, Romana de Ridder 6, Nanon Doeland 4 en Elisa Kuipers 4. Vrouwen: Vossenberg - BV Sou burg 37-53: In het derde kwart nam BV Souburg een kleine voor sprong (32-39) en liep daarna steeds verder uit omdat de gevaar lijkste speelsters van Vossenberg goed werden uitgeschakeld. HULST - Het knaagde aan Edzard van Ewijk dat hij tot nu toe de tweede viool moest spelen in de wedstrijden om de Zeeuwse ATB Cup. Het was zaterdag in Hulst al snel duidelijk dat de coureur uit Wolphaartsdijk in de zevende wed strijd op zoek was naar een plaats op het erepodium. Scherp hield Van Ewijk vanaf de eerste meters de rest in de gaten, om in de slotfa se toe te slaan en de eerste over winning in de competitie veilig te stellen. Tot vorige week beheersten de jeugd en natuurlijk routinier Dan ny Sleeckx de wedstrijden om de ATB Cup. Edzard van Ewijk wilde daar graag een einde aan maken. „Ik stond dit seizoen dus nog droog en daar wilde ik verande ring in brengen. Vandaar dat ik zo gemotiveerd aan de start stond en ik meteen voor een controlerende rol koos. Ik wilde me niet laten verrassen", zei Van Ewijk, nadat hij als winnaar de finishlijn was gepasseerd. Voordat het zo ver was, werd er door de renners een interessante en vooral spectaculai re strijd gevoerd. Na een paar ron den reden er zes renners aan de leiding. Naast Van Ewijk waren dat de broertjes Mick en Tim van Dijke en de Belgen Danny Sleeckx, Günther Sterck en Bart Claeys. „Het was natuurlijk een sterke kopgroep en je kon van ie dereen verwachten dat ze een aan val zouden plaatsen. Daarom heb ik steeds geprobeerd op kop te rij den en om zo geconcentreerd te blijven dat ze me niet zouden ver rassen. Dat kostte wel de nodige energie", had de routinier uit Wolphaartsdijk ervaren. Immers, er werden wel enkele plaagstootjes geplaatst, door de Van Dijke's en Sleeckx. Telkens kon de Zeeuw die schade repare ren en koos hij uiteindelijk het juiste moment om een bres te slaan. „Het gat was eerst zestien seconden. Toen ze terugkwamen tot zes tellen, kreeg ik het even be nauwd." Het leek er daarna op dat de ach tervolgers niet voor elkaar wilden rijden. De voorsprong liep weer op en dus kon Van Ewijk de zege veiligstellen. Sleeckx won de spurt om de tweede plaats, voor Tim van Dijke. Simone Cornelisse uit Middel burg won met de spreekwoordelij ke twee vingers in de neus bij de vrouwen en Franky Taelman reed op zijn vertrouwde manier naar de zege bij de 40+. MAANDAG 8 DECEMBER 2014 de zege door Joop van den Oudenhoven SAS VAN GENT/KWADENDAMME - Joop de Fouw uit Colijnsplaat won in Café Reseda in Sas van Gent het persoonlijk kampioenschap drie banden groot derde klasse ten kos te van Sylvia Eckel uit Hansweert met tweeduizendste van een punt (0,002) verschil. De biljarters van De Stene Brug speelden in de der de divisie gelijk tegen Bottles/De Parel en Jacobs Mannenmode kreeg er in Roosendaal met 7-1 van langs tegen De Distel 5. door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing Scores BV Souburg: Kim Rijnberg 12, Melanie Lindenberg 11, Gitta Zijlma 9, Annemarie van der Kaaden 8, Im- mie Pattikawa 7 en Nathalie Franke 6. door Wim de Vos De deelnemers aan de Den Inkelcross zijn net van start gegaan, foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34