Nijpjes voert klasse Z1 aan Oemoemenoe denkt al aan de Plate poule 44 SPORT KORFBAL Swift boekt moeizame zege bij Fortis (13-18), maar komt wel aan kop in eerste klasse. Tovaal lijdt een nederlaag Van Lieren wordt derde in Grand Prix Hockeyers van Olympia komen te laat op gang Nijpjes liep in de eerste proef op permachtig met de veel front en uitstraling door de baan gaande ruin Don't Worry N naar de over winning (69,70 procent). Met haar tweede troef, de Jo- hnson-zoon Digo, eiste de amazo ne uit Sint Laurens ook nog de tweede plaats (63,82 procent) voor zich op. In de tweede proef stuur de Chantal Nijpjes Don't Worry N andermaal naar een afgeteken de overwinning (72,47 procent). De combinatie sloeg hiermee een gat van bijna zes procent met de op dit niveau met merrie Chanel debuterende Anneke Delzenne. De amazone uit Yerseke toonde zich tevreden met de tweede stek. „Verliezen van Chantal is geen schande denk ik. Zij is een erva ren prof en ik ben een amateurtje. Chanel gaf mij meteen een goed gevoel en liep super. En drie winstpunten bij je debuut is niet slecht denk ik." Maxime Osse deed goede zaken in M. De amazone uit Heinkens- zand stuurde in de warmloopron de de ruin Estados met 68,00 pro cent naar de derde stek. Goed voor een startbewijs voor de fina le van het Zeeuws kampioen schap. In de herkansing eiste Maxime Osse de overwinning (68,66 pro cent) voor zich. Christianne Weyer, al in het bezit van een startbewijs voor het ZK, schreef met de vosmerrie Absolu tely Fabulous de eerste omloop op haar naam met een score van 69,66 procent. In de tweede manche eindigde de combinatie uit 's-Heer Arendsker- ke als tweede (68,33 procent). VLISSINGEN - „Heb je het al ge hoord: KCR en Vriendenschaar hebben verloren." Het bericht dat de twee concurrenten van Swift in de vijfde speelronde onderuit waren gegaan, ging zaterdaga vond als een lopend vuurtje door de Vlissingse sporthal Baskens- burg. Het was het goede nieuws dat de Middelburgse korfbalploeg wel kon gebruiken na het magere optreden tegen Fortis. Dan was er tenminste nog iets positiefs te melden. Swift, aan de Walcherse burenru zie begonnen als de nummer drie in de eerste klasse E, versloeg For tis met 18-13. Doordat koploper KCR en runner-up Vrienden schaar twee punten lieten liggen, schoof het team van trainer Den nis Plantinga op naar de met KCR gedeelde eerste plaats. „Dat is mooi", reageerde hij, wetende dat Swift de komende twee weken een relatief eenvoudig program ma heeft en de ploeg dus haast ze ker als ranglijstaanvoerder aan het korte kerstreces begint. „Maar het gaat erom dat we over negen speelrondes ook nog bovenaan staan." Over het duel met Fortis was Plantinga minder te spreken. „We zijn nooit in gevaar gekomen, maar vergaten duidelijk afstand te nemen", zei hij. Dat kwam onder meer doordat Fortis fel verdedigde. Swift had moeite de vrije persoon te vin den. Uiteindelijk bleek de ruimte bij de vier vrouwen te liggen, maar die profiteerden daar niet optimaal van. „Die stapten ge woon drie meter naar achter, uit de dekking, en schoten van ver der dan normaal. Ze scoorden wel, maar niet vaker dan wanneer we ook de mannen mee lieten draaien. En dus zijn we aan het einde van de tweede helft weer over alle schijven gaan spelen. Het was allemaal niet zo best vandaag. Echt een leerwedstrijd voor ons. Om te leren in te zien wanneer er naar een andere speel wijze omgeschakeld moet wor den." Bij Fortis was men, ondanks de nederlaag, positiever gestemd. „Verdedigend hebben we het van- heel goed opgepakt", zei coach Marco van Lomwei. „En het ene aanvalsvak deed het ook goed." Maar het andere aanvalsvak, met Rens van den Driest, Timme Pro voost, Joyce Schoonaard en Anita Wielemaker, bleef in de eerste Een nauwelijks denkbare zege had de Middelburgers alleen een bonuspuntje meer opgeleverd bij de start van de Plate poule, waar in uiteindelijk de laagst geplaatste club uit de ereklasse degradeert. Dat Eemland met 45-15 won, ver baasde dan ook niemand. Eemland liet er zaterdag geen gras over groeien. Na tien minu ten stond er al een io-o-voor- sprong op het scorebord en niet veel later was het na een vloeien de aanval al 17-0. Oemoemenoe kwam nog even terug in de wed strijd toen de referee drie achter eenvolgende overtredingen van Eemland in de scrum met een penalty-try bestrafte. Joey Luit- wieler benutte de conversion en even gloorde er nog hoop voor de Middelburgers, maar vlak voor rust werd het 24-7 en was het pleit beslecht. Kort na rust bracht Eemland Oe moemenoe twee keer met hoge kicks in de problemen en beide keren leverde dat een try op: 38-7. De thuisclub breide voor de eigen supporters toch nog een mooi slot aan het duel door de eind stand uiteindelijk op 45-15 te be palen. Oemoemenoe heeft tot 10 januari de tijd om de wonden te likken en treft dan Diok, Amstelveen, Hookers, Waterland en Ascrum in de Plate poule. LEIDEN - De rugbyers van Tovaal gingen in de vierde uitwedstrijd op rij onderuit. Op kunstgras werd van LSRG verloren met 17-5. Tovaal begon slecht aan het duel, want na twee minuten kwam de thuisploeg op een 7-0-voor- sprong. Tot overmaat van ramp viel Harm Moes daarop uit met een armblessure. Ray Blackburn was zijn vervanger. Alex Vlieland ging naar de hookerpositie en Blackburn ging verder als scrum-half. Tovaal was gelijkwaar dig aan LSRG. Vlak voor rust kreeg de ploeg loon naar weken, toen Jan-Joost Wiebrens in de ui terste hoek van het veld scoorde. De conversion van Maurice Boel houwers belandde net naast de pa len: 7-5. De tweede helft was het wachten op een score van Tovaal, maar in de slotfase gooiden de Leidse stu denten het duel met twee try's op slot. ROOSENDAAL - Dressuurruiter Lau rens van Lieren is in de kür op muziek van het internationale concours in Roosendaal op de der de plaats geëindigd. Met zijn paard Ulysses la Haya scoorde de inwoner van Schore 74,917 procent. Met deze klasse ring verbeterde hij zich ten op zichte van de Grand Prix die hij eerder deze week in Roosendaal reed. Daarin werd hij vierde. De kür werd gewonnen door de Belg Jeroen Devroe. Jeanine Nieuwenhuis uit Seroos- kerke (W) legde in de klasse voor Young Riders met de Hexagons Baldacci beslag op de tweede plaats. De combinatie kreeg van de jury een score van 74,917 pro cent. Dinja van Liere werd in de kür van rijders tot 25 jaar tweede. Met Hexagons Roumanda scoorde ze 71,837 procent. GOES - Het inhaalduel in de vier de klasse van de hockeycompeti- tie tussen Goes en Olympia ein digde in 1-2. Olympia was vrijwel de gehele wedstrijd beter. Alleen in de fase voordat de eerste treffer viel was er sprake van evenwicht en had Goes pech dat het de paal trof. Na dat Douwe Boerbooms voor 0-1 had gezorgd, was Olympia de bo venliggende partij. In de vijftigste minuut scoorde Gijs Schueler uit een strafcorner 0-2. Olympia gaf acht minuten voor het einde echter alsnog de controle over de wedstrijd uit han den. Na de 1-2 van Aaron Reijn- ders werd het hachelijk voor de bezoekers. Enkele strafcorners en rommelige situaties zorgden voor een enerverend slot. Olympia hield echter de minimale marge vast. door Lucien Roelandt HEINKENSZAND-Veel deelnemers zagen zaterdag in de dressuurwed- strijd van De Paardebloem hun proef beloond met hoge punten en een startbewijs voor het Zeeuws kampioenschap. De klasse Z1 werd in manege Vermue in Heinkens- zand aangevoerd door Chantal Nijp jes. Toch door Roeland van Vliet goed nieuws na Joyce Schoonaard van Fortis (midden) zoekt in een goed gevulde Baskensburg naar een afspeelmogelijkheid. Rachel Verhagen (derde van rechts) voorkomt dat de bal naar Anita Wielemaker kan. foto Lex de Meester door Hans Markusse Amersfoort - De rugbyers van Oe moemenoe wisten vooraf dat er van het laatste duel van de regulie re competitie in de ereklasse wei nig verwacht moest worden. Eem- land moest winnen om een plaats bij de bovenste zes veilig te stellen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33