Vijf op een rij TOP en Tjoba Johnny de Leeuw Initiatiefloze koploper SKNWK blijft maar winnen blameert zich tegen hekkensluiter SPORT 45 Verhagen voor het eerst tegen oude ploeg VLISSINGEN - Het verhaal wordt voor TOP Arnemuiden en Tjoba met de week mooier. Beide korfbal ploegen wonnen zaterdag voor de vijfde maal op rij. TOP is nu (op doelsaldo) koploper in de over gangsklasse C, terwijl de equipe uit 's-Heer Hendrikskinderen samen met Avanti koploper is in de over gangsklasse D. TOP-Dindoa 31-12: Zonder enige aspiratie vanuit Ermelo afgereisd naar Arnemuiden was Dindoa een speelbal voor TOP. Coach Ar- co Goedkoop: „De uitdaging zat bij ons in het selecteren van de juiste kansen." De rebounders Corné Bezemer en Peter van Belzen stelden hun ploeggenoten daartoe veelvuldig in staat. De echte krachtmeting komt pas aanstaande zaterdag, wanneer TOP op bezoek gaat bij medekoploper Tweemaal Zes. Scores TOP: Jeanine Marijs 9, Jurgen Janse 6, Petra van Belzen 5, Anita de Ridder en Remco Bezemer 4, Emme- lie Bouwens 3. Tjoba-Rapid 25-22: Met de nodige moeite werd de Haarlemse tegen stander na een 16-14-achterstand verslagen. Dat het arbitrale duo de wedstrijd met onder meer zes tien strafworpen „dood floot", ver hoogde volgens coach Jouri van den Broeke de attractiewaarde van de wedstrijd niet. Vanaf 19-16 speelden de Bevelan ders de partij gecontroleerd uit. Tjoba deelt na vijf wedstrijden nog altijd de leiding met Avanti. Scores Tjoba: Dennis Broerse 5, Pa trick de Bruine en Dirk-Jan Westmaas 4, Anoek Braam, Esmee Walraven en Demi Mondeel 3, Sharona Goedege- bure 2, Niels Westmaas 1 Ondo-Oranje Nassau 23-14: Na een rommelig halfuur zorgde bij sturing in de rust (11-10) voor een veel dynamischer Ondo. Binnen acht minuten stond het 15-10 voor de Middelburgse tweedeklas ser en daarna sputterde Oranje Nassau niet echt meer tegen. Scores Ondo: Thomas Mesu 6, Den nis Witte en Ronald Wisse 5, Jeroen Mesu 4, Annemieke Toerse, Nikie Geervliet en Linda Burger 1. Seolto-Stormvogels 13-16: Zozeer als Seolto Stormvogels in het eer ste kwartier van de derby in de derde klasse overrompelde (8-1), zozeer domineerde de koploper uit Westkapelle in het vervolg. Vanaf 10-10 liep het Vlissingse achttal op het tandvlees, terwijl Stormvogels optimaal profiteerde van het lengteoverwicht. Scores Seolto: Mayella Kuizinga 4, Wouter Harthoorn en Pepijn Koppe- jan 3, Ralf Dourlein 2, Chris Mol 1 Scores Stormvogels: Arjen Schoe 7, Jonathan Koets 4, Niek Peene 3, Franc- ky Koole en Kristiaan Gabrielse 1. Atlas-DSO 14-13: Twee nerveuze ploegen maakten er geen hoog staande wedstrijd van. Doordat er, gezien de andere uitslagen in de poule, gewonnen 'moest' worden, hielden Atlas en DSO elkaar in een wurggreep. Spannend was het wel en de Ritthemse ploeg won. Scores Atlas: Tim Dibala 5, Ben van Hese 3, Johnny Forrer en Thomas Me su 2, Evi Ovaa en Seran de Witte 1 KVK-Togo 7-13: Togo's honger naar punten won het van de onze kerheid bij KVK. De Goese gasten verdedigden gedegen en verstoor den daarmee het ritme van de Ka- pellenaren. Na rust werd het op 6-7 even span nend, maar na vier Goese treffers knakte KVK. Zaamslag-Blauw Wit 12-9: Zaam- slag hield Blauw Wit ver van de korf af, waardoor de bezoekers ge forceerd werden tot schoten van grote afstand. Op Romy Abbink na miste het Bevelands achttal scherpte in de afwerking. Zaam- slag speelde het tactisch slim uit. Scores Zaamslag: Erwin Verhelst 4, Jeffrey Courtens 3, Marjan Verhage en Marco van Reeuwijk 2, Marianne van Delsen 1Scores Blauw Wit Romy Abbink 5, Annemarijne Holl 2, Danny Hoogstraate en Bastiaan Rijk 1. helft in gebreke. Een wissel - Pas cal Koppejan voor Timme Pro voost - pakte daarna goed uit. Chaïm Koole, de andere coach: „In de eerste helft hebben we het laten liggen. Bij rust was het 4-8. In de tweede helft hebben we nauwelijks iets voor Swift onder gedaan." Fortis kwam zelfs, onder aanvoe ring van Remco Crucq, terug tot 13-15. De thuisploeg hoopte nog de aansluiting te forceren, maar slaagde daar niet in. In de laatste zeven minuten scoorde Swift zelfs nog drie keer. Van Lomwei: „Daardoor lijkt het alsof we flink verloren hebben, maar zo voelt het niet. De krachtsverschillen waren niet zo groot." Voor Fortis, dat zesde staat, was het verlies overigens wel ingecal culeerd. „Wij moeten de punten pakken tegen ODO, Koag en Til- Voor Rachel Verhagen (19) was de derby Fortis-Swift extra speciaal. Zij korfbalde tot voor de zomer bij Fortis en maakte daarna de over stap naar de Middelburgse club. In sporthal Baskensburg stond ze voor het eerst tegenover haar oude ploeg. „Ik was toe aan een nieuwe uitda ging", verklaarde Verhagen haar transfer. „Ik was toe aan een nieu we omgeving, nieuwe medespe lers en een nieuw tactisch spel. Dat Swift op het veld in de over gangsklasse korfbalt, was natuur lijk mooi. Al wist ik van tevoren niet of ik in Swift 1 zou komen." Maar dat kwam ze wel. En hoewel ze soms nog wel moet wennen, heeft Verhagen wel haar plek ge vonden binnen de ploeg. „Ik ben ook goed opgenomen door het team", vertelde ze. „De overgang is wat dat betreft probleemloos ge gaan. Volgens mij gunden ze het me bij Fortis ook wel. Ik ben er niet met ruzie weggegaan." Voor de derby was Verhagen wel gespannen. „Maar zo'n gevoel kan ik altijd wel goed omzetten in fa natisme", zei ze. „Het was ook wel lekker dat meteen mijn eerste schot raak ging. Na die 1-1 in de eerste minuten was ik gelijk alle zenuwen kwijt" burg", zei Koole eerlijk. „Tot dus ver hebben we dat redelijk ge daan. Met deze jonge ploeg is lijfs behoud ons hoofddoel." 'S-GRAVENPOLDER - Johnny de Leeuw is ongenaakbaar in het Zeeuws damkampioenschap. Zater dag won de Goesenaar in het dorpshuis van 's-Gravenpolder voor de vijfde keer op rij. Omdat zijn overwinning op Aart Slager de enige winstpartij in de hoofdklasse was, vergrootte hij de kloof met zijn concurrenten. De koploper koos in zijn vijfde winstpartij voor een groots opge zette aanval. Voor Aart Slager la gen de beste kansen in een princi piële omsingeling, maar de man uit Scherpenisse koos voor een aantal passieve ruilen. Met enkele krachtzetten veroverde De Leeuw vervolgens de strategisch belang rijke velden waarna de tegen stand snel gebroken was. Jaap Veerhoek, die vrij was, en Ar- jo Kousemaker zijn de belangrijk ste gegadigden voor een podium plaats. Kousemaker maakte een fout tegen Niels Roelofsen, maar de Kapellenaar overzag de forcing waarmee hij winst had kunnen af dwingen. In de overige drie par tijen die gespeeld werden, werd het evenwicht niet of nauwelijks doorbroken. Alleen Kees Rijk mocht tegen Jos de Wild op meer dan een punt hopen, maar hij koos voor een verkeerd plan. René Dusebout voelt in de promo tieklasse de hete adem van Jan van den Ouden in zijn nek. Duse bout won zelf in een hekstelling- partij van Nico de Winter, maar Van den Ouden rekende af met Jan Grim en heeft nu weliswaar twee punten minder dan Duse bout, maar ook één wedstrijd min der gespeeld. vlissingen - Na een beschamende nederlaag tegen nummer laatst Vre derust is SKNWK koploper af in de vierde klasse B van het zaterdag voetbal. ZBVH is nu de ranglijstaan voerder. Rillandia boekte een 3-2-overwinning op WIK'57, dat het duel met acht spelers eindigde, en kwam op gelijke hoogte met SKNWK Stavenisse hield Halsteren op 1-1 en FC Bergen-SPS eindigde in 4-4. SKNWK-Vrederust 0-1: De thuis ploeg was slecht, toonde geen in zet en creëerde geen enkele kans. Vrederust had slechts een punt voor aanvang. De ploeg uit Halste ren kwam op 0-1 dankzij Thomas Raats en nam verdiend drie pun ten mee naar huis. WIK'57-Rillandia 2-3: In de eer ste helft was er niks aan de hand voor de thuisploeg. Het Schouwse team kwam op 1-0 dankzij Jeffrey van Kooten. Wilmar Berrevoets zorgde daarna voor de 2-0. Na de aansluitingstreffer van Arjan Koopmans volgden er drie dom me rode kaarten voor WIK'57. Eerst kon Dennis den Boer vertrekken (harde overtreding) en werd het 2-2 door Ali Gunes. Toen mocht ook Remon den Boer (duwen) gaan douchen en prikte Stefan de Leeuw de 2-3 raak. Ook Wilmar Berrevoets (neerhalen doorgebroken speler) moest SKNWK zakte naar de twee de plaats door een bescha mende thuisnederlaag te gen Vrederust. voortijdig het veld verlaten. Stavenisse-Halsteren 1-1: De ver dedigende tactiek pakte goed uit voor de thuisploeg. Het veldover- wicht leverde kansen op, maar die werden niet benut. Tien minu ten na rust kopte Mario Smits dan eindelijk raak voor Stavenisse. Het sterke Halsteren kwam terug tot 1-1. Peter Geense schoot de ge lijkmaker van grote afstand bin nen. FC Bergen-SPS 4-4: Tot drie keer toe kwam SPS terug van een ach terstand. De ploeg was dik tevre den met een punt. Eerst zorgde Marnix van der Slikke voor 1-1. Na dat FC Bergen op 3-1 kwam, schoot Van der Slikke de aanslui- tingstreffer binnen en maakte Leonard Quist er 3-3 van. Na de 4-3 van Yavuz Toskan leek een ne derlaag nabij, totdat Jan Deij in blessuretijd de 4-4 maakte. MAANDAG 8 DECEMBER 2014 door JaapJan Ritsema Scores KVK: Bart Nieuwenhuijse 3, Koen Volkers 2, Tonia Verdonk en Sas- kia Ruissen 1. Scores Togo: Marten Postema 4, André Goossens 3, Aman da Boelman 2, Anouk Hazelaar, Desi- ree Voshart, Sharona van Belzen en Dennis Boelman 1. magere derby Scores Fortis: Joyce Schoonaard 4, Remco Crucq 3, Lindy van Schijndel en Anita Wielemaker 2, Kim Baas en Rens van den Driest 1 Scores Swift: Lennart Hoogeboom 5, Dylan Gillissen, Joren Gillissen en Mi- rella Pouwer 3, Rachel Verhagen en Aisja Zuidweg 2. door Daaf Kasse door Robin Hamelink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 32