Lewedorpse Boys wint voor vijfde keer op rij fj -• Rovers helpt Patrijzen langs Vogelwaarde 40 SPORT HOOFDKLASSE A ZONDAG Verdediger Khalid El Hattach kan na het duel VC Vlissingen-OFC (1-0) terugkijken op een bijzondere week. 66 Je weet dat er een keer zo'n wedstrij'd als tegen Vogelwaarde aankomt 66 We bleven voetballen en kozen niet steeds voor een moeilij'ke oplossing Jong Ambon-Apollo'69 5-1: Jong Ambon had weinig moeite met Apollo'69. Ignacio Misaine maak te 1-0 na een goede aanval en Rud- ley St. Jago zorgde voor 2-0. Na rust maakte Yannik Taniwel de derde. Björn Langeveld schoot de 4-0 raak en St. Jago de 5-0. Peter Dekker redde de eer van Apollo door een vrije trap raak te schie ten. Hansweertse Boys-SVD/ Volhar ding 2-1: In de eerste 35 minuten was de thuisploeg heer en mees ter. Zo zorgde Yurben Zandee voor 1-0. Toen kreeg Wesley den Hollander zijn tweede gele kaart. Door Kai Dekkers werd het 1-1. Toch bleven de drie punten in Hansweert. Jasper Huisman schoot een strafschop binnen. Wolfaartsdijk-Colijnsplaatse Boys 1-1: De gehavende thuis ploeg gaf het hoger geklasseerde Colijnsplaatse Boys goed partij. Vlak voor rust kwam 'Colijn' op voorsprong na een benutte penal ty van Niels Versluis. Na rust werd de druk opgevoerd en zorg de Wilfred van den Dries voor de 1-1-eindstand. Spui-Lewedorpse Boys 1-4: In de eerste helft waren de bezoekers veel beter. Eerst schoot Marcel Rooze een vrije trap raak en daar na maakte Jasper Verdonk er 0-2 van. Hierna knalde Rooze weder om een vrije trap binnen. Robin Huijskens maakte de 0-4. In de tweede helft viel Lewedorpse Boys terug en raakte het alleen nog de lat. Door een kopgoal van Dimitri van de Lavoir werd het nog 1-4. Rooze kreeg een grote kans op een hattrick, maar zijn strafschop werd gestopt door doel man Bart Monsieurs. Bevelanders-Heinkenszand 3-2: De eerste helft was voor Hein- kenszand en Martijn Simonse en Sander Geldof waren doeltref fend. In het tweede bedrijf was Bevelanders feller en werd het be ter. Door Jim Strating werd het 1-2 en Matthijs van den Dries maakte een eigen doelpunt. We sley de Haze kopte de 3-2-eind- stand op het scorebord. Hoedekenskerke-Vlissingen 1-0: Vlissingen combineerde goed en schoot enkele keren van afstand. Hoedekenskerke legde veel strijd op de mat en beloonde zichzelf daarmee. Sander Rijk schoot van af de middenlijn de bal over de Vlissingse goalie. Kwadendamme-Waarde 4-2: De eerste helft was niet best. Alleen Iman Noordam mikte vanaf de strafschopstip raak: 0-1. Na rust werd er uit een andere vaatje ge tapt. Eerst waaide een corner van Ramon Vermue er rechtstreeks in (1-1) en schoot Vallon Memetti vanaf elf meter raak: 1-2. Vermue schoot de 2-2 binnen en Martin Smaardijk de 3-2. Eelco Raas zorg de na een counter voor 4-2. VLISSINGEN - Khalid El Hattach (24) kon gisteravond, traditiege trouw met een zak ijs op zijn knie en Studio Sport op tv, tevreden te rugblikken op een bewogen week, met als afsluiting een nipte 1-0-overwinning op OFC en een goed optreden tegen oud-prof Pius Ikedia. El Hattach had afgelopen week een bomvolle agenda. De verdedi ger van VC Vlissingen maakte op maandag zijn debuut in het Ne derlands zaalvoetbalteam, speelde een dag later tegen regerend Euro pees kampioen Italië, werd don derdag met een bos bloemen ont vangen op Schiphol en begon gis teren alweer in de basis bij hoofd klasser VC Vlissingen. Daar stond hij tegenover Pius Ikedia, de 34-ja- rige oud-speler van onder meer Ajax en RBC Roosendaal die deze week van de KNVB te horen kreeg dat hij speelgerechtigd was KARAKTERISTIEK voor OFC. „Maar hij heeft niet veel laten zien", concludeerde El Hattach gisterenmiddag tevreden. Aanvallend liet de kleine Nigeri- aan zich zelden gelden, waardoor ook hij niet tot een doelpunt kwam tegen de Vlissingers; verde digend vertikte hij het om achter El Hattach aan te sprinten. Want de dit keer als linksback op gestelde verdediger stond in de de fensie zijn mannetje, maar was ge regeld ook voorin te vinden als de mogelijkheid zich aandiende. Van vermoeidheid was bij hem geen sprake. Ook toen er een vrije trap werd verdiend, waaruit Etienne Mallie al in de 25e minuut de eer ste en enige treffer van de verder vrij gezapige wedstrijd maakte, was hij voorin te vinden. En dat was opmerkelijk, want El Hattach had deze week letterlijk en figuurlijk al flink wat kilome tertjes achter zich gelaten. Samen met de broers Saïd en Hoessein Bouzambou reisde hij zondag naar Italië, waar hij op maandaga vond in Pescara zijn debuut maak te in het Nederlands zaalvoetbal team. „De zenuwen gierden door mijn lijf man", blikte hij terug op zijn debuutwedstrijd tegen Polen, die voor hem maar enkele minuten besloeg. „Al was de entourage rond de wedstrijd tegen Italië van een dag later pas echt bijzonder. Er zat ruim drieduizend man op de tribune... Dat deed me een beetje denken aan een bomvolle Baskensburg." Donderdag kwam de selectie van Oranje aan op Schiphol, waar de drie Vlissingers een bloemetje ontvingen van de club waar het voor hen allemaal begon: Groene Ster. Met die bos bloemen in de hand pakte het drietal de eerste trein naar Vlissingen, om hun ge zichten te tonen bij de training van VC Vlissingen. Er moest naar de wedstrijd van zondag worden toegewerkt. Maar al dat gehaast en al die ar beid beginnen steeds meer hun tol te eisen bij El Hattach. Drie jaar geleden schoot zijn rechter knie op slot tijdens een wedstrijd tegen Nemelaer, en sindsdien is er sprake van slijtage aan het kraakbeen in zijn knie. „Ik heb ook al drie operaties aan mijn me niscus achter de rug, dus ik loop er al een tijdje mee", zei hij. „De sportarts van de KNVB heeft me geadviseerd om wat vaker mijn rust te pakken, dus ik heb nu ook voor mezelf gekozen. Na een wedstrijd of training doe ik de volgende dag even niets." Patrijzen-Vogelwaarde 1-0: De bezoekers werden voor rust op achterstand gezet toen Raymond Rovers van dichtbij mocht aanleg gen uit een vrije trap: 1-0. Deze stand bleef lang op het bord staan, waardoor de wedstrijd spannend bleef. Tot een gelijkmaker kwam Vogel waarde echter niet, en ook de kop loper vond het doel niet meer. „Je weet dat er een keer zo'n wed strijd aankomt. Maar ja, twee we ken achter elkaar achterin de nul gehouden is weer positief', aldus de winnende trainer Hans de Nooijer na afloop. Hontenisse-Luctor'88 1-1: Na een eerste helft waarbij het spel zich voornamelijk op het middenveld afspeelde, kwam de wedstrijd na rust goed op gang. Vanaf de aftrap was er een goede kans voor Dennis Malcontent, maar Barry Olierhoek opende kort hierna aan de andere kant de score: 0-1. Vervolgens kwamen Jeroen Verschuren, Maxim de Clippelaar en Rutger van Rossum in scoringspositie en had de thuis ploeg pech met een inzet tegen de lat. Tien minuten voor tijd was het wel raak en bepaalde Dennis Mal content, van wie ook nog een doelpunt werd afgekeurd, op aan geven van De Clippelaar de eind stand op 1-1. Koewacht-Zeeland Sport 0-1: De Vlissingers wisten voetballend een overwicht te scheppen. Veel kansen leverde dit niet op, maar achterin gaf de met veel inzet spe lende ploeg weinig of niets weg. Na de 0-1 van Wouter van Belzen in de zestigste minuut kwam de overwinning niet echt meer in ge vaar, ondanks dat Koewacht steeds opportunistischer ging spe len en meer aandrong. „We ble ven voetballen en kozen niet steeds voor een moeilijke oplos sing. Zo hebben we slim de drie punten gepakt", zei de winnende trainer Jaimy van Bloppoel na af loop. door Robin Hamelink 'Ik kan dit niet uit mijn VLISSINGEN - Koploper Jong Am- bon won zaterdag in de vierde klas se A met 5-1 van Apollo'69. Hans- weertse Boys versloeg SVD/ Volhar ding met 2-1 en Colijnsplaatse Boys speelde met 1-1 gelijk bij Wolfaartsdijk. Voor de vijfde week op rij won Lewedorpse Boys: dit keer werd Spui met 4-1 verslagen. door Mitchell Minnaard VC Vlissingen - OFC 1-0 (1-0). 25. Etienne Mallie 1-0. Scheidsrechter: L. Wagner (Den Haag). Gele kaar ten: Josimar Pattinama (VC Vlissin gen). Luciano Dompig, Stefan van der Grijp (OFC). Aantal toeschou wers: 280. Vlissingen: Joan van Belzen; Daniël Jansen, Ferry Alfons, Milton Roem- eratoe, Khalid El Hattach; Ray mond Wolff (69. Said Bouzam- bou), Etienne Mallie, Thomas Ra- gut, Salim Ben Sellam; Abdoe Ab- denbi (85. Hoessein Bouzambou), Josimar Pattinama. y-fi r- -y-' p fr-.'- door Jos van Belzen VLISSINGEN - Patrijzen en Steen kenden allebei een goede aanloop naar de topper van volgende week in de vierde klasse A, als de ploe gen tegen elkaar aantreden in 's-Heerenhoek. Gisteren won Steen met 4-0 van Schoondijke, terwijl Pa trijzen met moeite Vogelwaarde versloeg: 1-0. LuctofBB speelde met 1-1 gelijk bij Hontenisse en Zeeland Sport won weer eens: het werd 1-0 tegen Koewacht door een doelpunt van Wouter van Belzen. Hans de Nooijer Steen-Schoondijke 4-0: Kenneth Triest 1-0 en 2-0, Arno Thuij 3-0, Da- mian Dam 4-0. Sluiskil-Biervliet 1-2: Hassan Kesibas 1-0, Erik Adam 1-1 (strafschop), Ri chard Versluis 1-2. IJzendijke-Aardenburg 2-1: John Pari- daen 0-1, Sander van Buren 1-1, Job Wiersum 2-1. Oostburg-Corn Boys 4-0: Davy Maes 1 -0 en 2-0, Leon Monteau 3-0, Davy Maes 4-0. Jaimy van Bloppoel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31