Goes mist vernuft en verliest belangrijk duel Oostkapelle en Smerdiek verliezen Zeelandia Middelburg RCS sleept de tweede seizoenszege pakt punt na achterstand met pijn en moeite over de streep 2 SPORT 41 poortucaal - Goes heeft gisteren in de eerste klasse van het zondag voetbal een pijnlijke nederlaag gele den. Op bezoek bij concurrent Poortugaal werd met 4-2 verloren. Een goed vervolg geven aan de 4-i-overwinning op koploper Nieuwerkerk van vorige week. Dat was de intentie waarmee Goes naar Poortugaal afreisde. Het liep echter anders. Goes speel de ondermaats, liet na om te sco ren en stond bij rust met 3-0 ach ter. Tot overmaat van ramp had ook doelman Dennis Uyl rood ge kregen en omdat Goes geen twee de doelman op de bank had, nam veldspeler Dimitri Hooftman de positie tussen de palen over. „De omstandigheden waren slecht", liet trainer Jan Poortvliet weten. „Dat is geen excuus voor deze nederlaag, maar dat speelt wel mee. Wij gingen daar niet goed mee om. We wilden mooi blijven spelen, maar op zo'n slecht veld als vandaag, met zulk weer, gaat het om resultaat. Niet om schoonheid." Wat dat betreft mist Goes volgens Poortvliet wat slimheid. En ook doelman Uyl moet volgens de oe- fenmeester wat verstandiger wor den. „Dennis pakte een bal bui ten het zestienmetergebied en de scheidsrechter zag dat niet. Als je dan meteen doorgaat, blijf je met elf man staan. Maar Dennis bleef eigenlijk staan wachten tot de scheidsrechter hem alsnog rood gaf Dat kan natuurlijk niet." In de tweede helft probeerde Goes de schade beperkt te hou den en wat terug te doen. Dit luk te door een treffer van Frits Paap. Aanhaken lukte echter niet. Goe de kansen op 3-2 werden gemist en ook werd de Zeeuwen een penalty onthouden. Poortugaal scoorde nog wel de 4-1, waarna Bart Deprez vlak voor het laatste fluitsignaal de eind stand op 4-2 bepaalde. VLissiNGEN - Smerdiek en Oostka pelle verloren zaterdag in de eer ste klasse A van het vrouwenvoet bal met 3-1 van respectievelijk DSS en WIJ. Een klasse lager ging MZC'11 in de blessuretijd met 2-1 onderuit bij Barendrecht 2. Eerste klasse. DSS-Smerdiek 3-1: Het goed voet ballende DSS had moeite met Smerdiek. De ploeg van Servaas Brouwer gaf weinig weg en kwam op o-r door Naomi van Mierlo na een scrimmage. Uit het niets viel de r-r en de 2-r volgde kort er na. Na wat kansen op 2-2 maakte de thuisploeg er 3-r van. WIJ-Oostkapelle 3-1: In IJssel- stein voelde Oostkapelle zich be stolen. Zo werd een doelpunt afge keurd en werd de 2-r na een discu- table situatie wél goedgekeurd. Toch kwam Oostkapelle op o-r. Selena Paardekoper schoot van grote afstand raak. WIJ knalde de gelijkmaker heerlijk in de krui sing. Na de 2-r gingen de kopjes hangen en liep WIJ uit naar 3-r. IJzendijke-Delta Sports'95 1-1: Kelly van Leeuwen 1 -0. Eerste klasse. Barendrecht 2-MZCT1 2-1: Voor rust was MZC'n de baas en kreeg het goede kansen. Alleen Veerle Kok benutte er daar eentje van. De tweede helft was het anders om. Barendrecht voerde de druk op. Na een dikke kans op 0-2, be landde de gelijkmaker in de krui sing. Uit een corner in de blessure tijd viel ook nog de 2-r. Zou hij die rust niet pakken, dan zou het allemaal wel eens snel voorbij kunnen zijn, werd hem voorgehouden. El Hattach: „Maar ik kan het spelen voor Groene Ster, VC Vlissingen en het Neder lands zaalvoetbalteam niet uit mijn hoofd zetten. En zolang het goed gaat, blijf ik op deze manier doorgaan. Mijn knie is nu wel wat stijfjes, maar daarom zit ik elke zondagavond met een zak ijs op mijn knie naar Studio Voetbal te kijken. Daarna gaat het wel weer." Hoe lang hij dit ritme nog gaat en kan volhouden, is nog maar de vraag. Niet alleen wat betreft zijn knie, maar ook wat betreft de drukke - overlappende - speel schema's van de drie podia waar op hij acteert. En wanneer moet hij een keuze maken tussen de zaal en het veld? Dat zijn zorgen voor morgen, meent El Hattach. „Tot de tijd dat ik een keuze moet gaan maken, geniet ik ervan." vlissingen - Zeelandia Middelburg kon gisteren opnieuw niet winnen in de tweede klasse E van het zon dagvoetbal. Na de 3-1-nederlaag te gen Oosterhout werd het op eigen veld 2-2 tegen Cluzona. HVV'24 be leefde een offday en werd in Goirle met 7-1 afgeserveerd door Voab. Zeelandia Middelburg-Cluzona 2-2: Met de wedstrijd tegen Oos terhout nog in gedachten begon Zeelandia Middelburg fel en agres sief aan het duel met Cluzona, maar het waren de bezoekers die de eerste tikken uitdeelden. In de elfde minuut schoot Marcel van der Sloot van afstand raak en twee minuten later was het Barry Perk die voor 0-2 zorgde. Halver wege de eerste helft herpakte de thuisclub zich en liet Gennaro Ei kenhout uit een voorzet van Luuk Schmelzer r-2 aantekenen. Vanaf dat moment was Zeelandia de bo venliggende partij. Nadat Daniel Wissel de paal had geraakt, was het in de 64e minuut Sander Ou- werkerk die met een schitterend schot de gelijkmaker scoorde: 2-2. Voab-HW'24 7-1: „Je hebt van die dagen dat er niets lukt", ver zuchtte trainer Ralph Zegers na afloop. „Vandaag was zo'n dag." Thijs van Lisdonk zette de thuisclub al in de eerste minuut op voorsprong en na een kwartier zorgde Maarten Immink voor 2-0. Jari Vyaene bepaalde de ruststand op 2-r. Later viel hij met een knie blessure uit, en met Jens Verstra- eten als vervanger van de duizeli ge Tim Siersema in het doel, werd HVV'24 overlopen. Walter Neeft, Casper van Beers (2x) en Stijn van Laarhoven voerden de score op. VLISSINGEN - RCS won gisteren ver rassend met 3-2 van FC Bergen, de nummer drie van de ranglijst in de derde klasse A van het zondagvoet bal. Daarmee boekten de Soubur gers de tweede zege van het sei zoen. Bij Alliance-Breskens stond de 7-1-eindstand halverwege al op het bord en RIA W-Terneuzen werd een spektakel, waarbij de thuisploeg een 4-0-voorsprong uit handen gaf maar toch won: 5-4. FC Bergen-RCS 2-3: Met een fraaie kopbal bij de eerste paal opende Yordi Nijland na ruim een kwartier de score namens de bezoekers: o-r. Kort hierna kreeg RCS een strafschop, nadat een speler van de thuisploeg de bal met zijn arm had getoucheerd, en ook vanaf elf meter maakte Nij land geen fout: 0-2. In de tweede helft ging FC Bergen fanatiek op zoek naar de aansluitingstreffer, maar er werd echter aan de ande re kant van het veld gescoord toen Thomas de Rijke in de 73e minuut de bal uit een ingooi on derschepte en de Brabantse doel man passeerde. De tweede sei zoenszege voor de Souburgers leek bij deze 3-0-tussenstand al binnen, maar in de slotfase kwam deze toch nog in gevaar toen de thuisploeg in korte tijd via Ro land de Leeuw en Stephan van Rooijen terugkwam tot 2-3. Een gelijkmaker viel er echter niet meer. MAANDAG 8 DECEMBER 2014 door Daniel Vervelde door Robin Hamelink hoofd zetten' Verdediger Khalid El Hattach (rechts) gaat het duel aan met oud-prof Pius Ikedia. „Hij heeft weinig laten zien", con cludeerde de verdediger gistermiddag tevreden na de 1-O-overwinning op OFC. foto Lex de Meester door Eddy van der Hooft door Jos van Belzen Philippine-Unitas'30 2-3: Lunven Ver meer 1 -0, Reardon Tujeehut 1 -1 Maarten van Hecke 2-1, Jordy Bol- laard 2-2, Matthijs Broos 2-3. Alliance-Breskens 7-1: Jovi Akker mans 1-0, Faysal Bensiali 2-0 en 3-0, Gijs Gommeren 4-0, Bart van de He mel 4-1, Faysal Bensiali 5-1, Gijs Gom meren 6-1, Anwar Tarfit 7-1 Internos-Clinge 0-0. RIA W-Terneuzen 5-4: Jos Wester hout 1 -0 en 3-0, Yannick Vanhijfte 2-0, Pieter Cornelis 4-0, Joris Corijn 4-14-2 en 4-3, Mare Verwei 4-4, Roniël Uranie 5-4. Yordi Nijland scoort twee keer voor RCS, dat voor de tweede keer een competitiewedstrijd wint dit seizoen. De uitwedstrijd tegen FC Bergen wordt met 3-2 gewonnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 30