Praathuisje heeft een vloer vol wensen Niet te veel op maar wel te hard gereden TD N BEVELANDEN en THOLEN 25 Inbrekers op pad in buitengebied Het bijzondere zit hem echter aan de onderkant van de vloerdelen. Daarop staan tientallen toekomst wensen voor de leefbaarheid van inwoners van Sint-Maartensdijk en Scherpenisse. Mensen konden vorige maand voor twee euro zo'n plank kopen om er vervolgens een persoonlijke boodschap op te schrijven. Over tien jaar haalt de dorpstafel de vloer eruit om te be kijken welke wensen allemaal zijn uitgekomen. De achtergelaten boodschappen variëren enorm. Zo pleit de één voor het behoud van bibliotheek en zwembad, terwijl de ander graag zou zien dat de buitendijk se paden worden opengesteld voor fietsers en wandelaars, behal ve in het broedseizoen dan. Verder wordt gepleit voor onder meer betere afritten voor rolstoe lers, het behoud van een volwaar dige brandweerploeg, het invul len van de lege plekken in Sint- Maartensdijk-West en de terug keer van een wielerronde in de Smalstad. De dorpstafel gaat de wensen op papier zetten, plastificeren en op hangen in het praathuisje en bij de Fixet, zodat alle inwoners er kennis van kunnen nemen. „Het is echt de bedoeling dat een aan tal wensen gerealiseerd gaat wor den", stelt Piet Groffen van de dorpstafel. „Daar gaan wij ons hard voor maken. We gaan alle boodschappen binnenkort op een rijtje zetten om te kunnen bepa len welke zaken we als eerste op gaan pakken." De dorpstafel gebruikt het praat huisje sinds begin dit jaar voor haar maandelijkse spreekuur. Het wordt beetje bij beetje opgeknapt. 'S-HEER ABTSKERKE/KAPELLE - Inbre kers hebben zaterdagmiddag of za terdagavond ruiten vernield om zich toegang te verschaffen tot woningen aan de Postweg in Ka- pelle en aan de Zuidweg in 's-Heer Abtskerke. In beide gevallen werden de wo ningen van top tot teen door zocht. De boeven waren uit op computerapparatuur, sieraden en geld. Beide huizen staan enigszins afge legen in het buitengebied. De agenten volgden de bestuur der toen hij Serooskerke inreed, maar troffen de auto vervolgens leef aan in de Huismeet. De be stuurder rende er op dat moment vandoor. Even later troffen de agenten hem aan in een tuin van een woning aan het Prunjewek- ken. Toen ze hem wilden boeien, ging hij helemaal door het lint. Hij rukte zich los. Met behulp van pepperspray lukte het toch om hem onder controle te brengen. Een van de agenten kreeg hierbij ook pepperspray in zijn gezicht. De 45-jarige Schouwen-Duivelan- der werd naar het politiebureau in Zierikzee gebracht. Daar ver klaarde hij dat hij zo hard ging rij den, omdat hij dacht dat hij te veel alcohol had gedronken. Dit bleek na de ademanalyse echter niet het geval. Hij blies 90 ug/1 waar 220 is toegestaan. Nadat hij een bekeuring had gekregen voor het overschrijden van de maxi mum snelheid mocht hij het poli tiebureau verlaten. Dick Nieuwenhuis Groenstukjes maken voor jeugd Kinderen tussen 8 en 12 jaar kunnen woensdagmiddag 10 december terecht in Het Milieu Educatie Centrum De Bevelanden bij de Hol- landsche Hoeve Goes voor het maken van groenstuk jes. De materialen worden verzameld tijdens een wan deling vooraf. De middag be gint om 14.00 uur. Aanmel den bij MEC Bevelanden, tel: 0113-252628. Kerstmarkt bij Emergis In Dagcentrum Emergis, Oostmolenweg 101 in Kloe- tinge wordt donderdag 11 de cember een kerstmarkt ge houden. Het aanbod bestaat uit o.a. sieraden, beelden, poppen en natuurproduc ten. Ook is er een eetkraam, zijn er workshops en wordt er werk van het dagthera- peutisch centrum verkocht. Van 13.00 tot 17.00 uur. Hard gillen jaagt rovers op de vlucht Drie straatrovers hebben za terdagmorgen geprobeerd om in de Lammerensteeg in Middelburg een man te bero ven. Het incident gebeurde rond 00.45 uur. Een Middelburger werd daar door drie man nen aangesproken. Plotse ling bedreigden ze hem. Het slachtoffer zette het op een gillen, waardoor buren wer den gealarmeerd. De daders sloegen meteen op de vlucht zonder buit. 40 jaar volleybal in recreatief verband De club Recreatie Volleybal Goes (RVG) heeft zaterdag het 40-jarig jubileum ge vierd door nieuwe shirtjes aan te trekken. Dat doen ze bij elke verjaardag. De 17 teams van RVG doen niet mee aan een regionale competitie, maar spelen elke zaterdagochtend in Om nium in Goes tegen elkaar. Bij RVG kunnen zich altijd nieuwe teams aanmelden en ook losse spelers zijn al tijd welkom. Op zaterdag worden de wed strijden in de onderlinge competitie gespeeld die be ginnen om 9.30 en 10.30 uur. Annies Theater Toko in Vossekuil In de Vossekuil in Oud-Vos- semeer staat zaterdag 13 de cember 'Annies Theater Toko' op de agenda. Onder de bezielende leiding van juffrouw Annie (Heieen Suiker) spelen drie gerenom meerde kleinkunstenaars, Mars Teunisz, Dian Liesker en Gerard Wortel ieder hun eigen optreden van telkens 35 minuten. De voorstelling begint om 20.15 uur. MAANDAG 8 DECEMBER 2014 De laminaatvloer met wensen van de dorpsbewoners werd donderdag gelegd. Over tien jaar wordt hij er weer uitgehaald, foto's Leo Adriaansen door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Op het eer ste gezicht is er niks speciaals aan de nieuwe laminaatvloer van het praathuisje aan de haven in Sint-Maartensdijk, die deze week werd gelegd. SEROOSKERKE (S) - Aan het Prun- jewekken in Serooskerke (S) is zon dag vroeg een man aangehouden. Agenten zagen rond 3.15 uur over de Stoofweg vanuit de richting Re- nesse een bestelauto rijden met een snelheid van zeker 150 km/u. Tegelzetbedrijf Badkamer renovatie al mogelijk in 2 weken! Wij houden 2 weken lang open dagen! kom eens langs om onze geheel vernieuwde showroom te bekijken. Natuursteen vloeren Zompe 22 - 4353 RT Serooskerke - info@tdnbv.nl - www.tdnbv.nl GOES KLOETINGE MIDDELBURG GOES OUD-VOSSEMEER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 2