Verloren middag voor Kloetinge Tom Blomaard schiet Bruse Boys langs SSV65 38 SPORT TOPKLASSE Hoek sluit een roerige week verliezend maar tevreden aftegen koploper Kozakken Boys: 2-0. Dat was begrijpelijk. De rode kaart voor Ruben Hollemans na twaalf minuten wurgde de wed strijd. Zijn kompaan aan de ande re kant, Björn Quartel, werd in de rug geklopt en kon een directe voorzet niet voorkomen. „Die had ik niet verwacht", erkende Holle mans ruiterlijk. Zijn man, Jochie Sebrechts, was hem voor en Holle mans werkte hem onderuit. „Stom. Punt." De strafschop was volkomen te recht. Spelers en trainer hadden echter moeite met de rode kaart. Naar de letter van de wet had scheidsrechter Kloet echter ook daarin gelijk. Hollemans' ac tie was een schoolvoorbeeld van spelregel 12, waarin 'een duidelij ke scoringskans ontnomen wordt door middel van een overtreding'. KARAKTERISTIEK En de sanctie daarvoor is rood. De weerstand was niettemin be grijpelijk. In de praktijk zijn er zat scheidsrechters te vinden die het bij een gele kaart houden. „Als hij het een beetje aanvoelt, beseft hij dat we zo dubbel gestraft wor den", verwoordde Maaskant. Bijna was dat een halve waarheid, want doelman Jaco van der Schee pakte de strafschop van Mike Dam. In de rebound was het ech ter wél raak via Robert Steemers. De wedstrijd was meteen geen wedstrijd meer na de rode kaart. „Met een man meer is de winst nog geen zekerheidje", zei Ter Lee- de-trainer Henk Wisman, gelou terd in het profvoetbal. „Maar nu uiteindelijk wel." Op enkele spel- denprikjes na kwam Kloetinge niet meer gevaarlijk voor het doel van Ter Leede. „Je moet ook een beetje geluk hebben dat een bal goed valt", vond Maaskant. Toen kort na rust de 2-0 viel, was het bekeken. Ook toen voelde Kloetinge zich bekocht. Maas kant: „Jaap (Esser) stond gewoon, die aanvaller liep tegen hem aan en liet zich vallen." En Kloet zag er weer een strafschop in. Hoewel Van der Schee de bal weer raakte, schoot Dam nu wel meteen raak. Toen hield Kloetinge het voor ge zien. „Ik was zo giftig", aldus Maaskant. „Ik was in staat van het veld af te lopen." Kloet daagde hem uit door een kwartier voor tijd voor de derde keer naar de stip te wijzen. Duwfout van Es ser. De assistent-scheidsrechter constateerde daarvóór echter bui tenspel. Maaskant: „Of ik er echt was afgegaan? Dat zullen we nooit weten, hè." De kansloze nederlaag (Van der Schee voorkwam een nederlaag met grotere cijfers) maakte een einde aan een reeks van vier duels waarin Kloetinge acht pun ten pakte. En een keertje klagen over de arbitrage mag best. Kloe tinge zal de scherven nu moeten lijmen om in de laatste wedstrijd van dit kalenderjaar (zaterdag thuis tegen Noordwijk) een nieu we reeks te openen. WERKENDAM - Zo'n 75 minuten lang had Hoek zaterdag het beste van het spel tegen de koploper van de topklasse, maar de pluim die de Zeeuws-Vlamingen daar voor kregen was niet in te wisse len voor een (doel)punt. Want al binnen tien minuten maakte oud-prof Berry Powel het verschil met een doelpunt en een assist en kon Kozakken Boys de wedstrijd rustig uitspelen met een 2-0-voor- sprong op het scorebord. „We hadden na een kwartier al de controle over de wedstrijd", merkte trainer Kenny Verhoene zaterdagmiddag op. „We hebben ook echt een hele goeie wedstrijd gespeeld, op die eerste tien minu- KARAKTERISTIEK ten na. Maar na zo'n vroege ach terstand kun je het ook laten lo pen. Dat hebben we juist niet ge daan. Daarom houd ik ook een goed gevoel over aan deze wed strijd. En dat na een zeer turbu lente week", doelde de Belg op het feit dat hij deze week aangaf dat hij aan het einde van het sei zoen bij de club vertrekt. „Deze wedstrijd bewijst dat er weinig aan de hand is, want er wordt van alles gesuggereerd. Maar wat er ook geschreven wordt: wij weten dat het goed zit", om er aan toe te voegen: „Schrijf je dit dan ook op?!" In tegenstelling tot een week eer der, toen directe concurrent FC Lisse de tegenstander was, creëer de Hoek dit keer wél meerdere kansen. Voor rust had Kyle Does burg de aansluitingstreffer op zijn schoen, maar de aanvaller kon een voorzet van Thomas van den Houten net niet in het doel wer ken. Na rust zette Hoek door, maar Giovanni Siereveld (kopbal onder de lat weggetikt door doel man Jesper Hogedoorn), Thomas van Renterghem en Gert-Jan van Leiden (beiden op de lat) kregen de beste kansen, maar troffen geen doel. En daardoor bleek de 2-0-tussenstand, waar Hoek ruim tachtig minuten lang tegenaan hikte, ook meteen de eindstand. Al in de zesde minuut werkte Po wel, oud-speler van onder meer De Graafschap, FC Groningen en Roda JC, een voorzet van rechts back Juriën Gaari tegen de tou wen. Nog geen drie minuten later kon Giovanni Siereveld de eerste inzet van Powel nog keren, maar toen deze de bal opnieuw in zijn bezit kreeg en aan de rechterkant van het strafschopgebied alsnog een voorzet kon produceren, was het Nasser el Khayati die dank baar profiteerde: 2-0. „Ik gaf die Powel iets te veel ruim te", moest Siereveld bekennen. De verdediger keerde deze wed strijd na een lange tijd terug in de basis in een competitiewedstrijd en was gematigd tevreden. SSV'65-Bruse Boys 3-5: Na ruim een halfuur opende Richard Schouten de score en een minuut na rust liep SSV'65 via Alex van Dongen uit naar 2-0. Bruse Boys werd daarna sterker en in de ze ventigste minuut kopte SSV-spe- ler Thomas Mattheijer in eigen goal. Tom Blomaard hielp de kop loper aan de 2-2 en na een mooie aanval zette Koen van de Berge de bezoekers op 2-3. Het venijn zat hem in de staart. Rick Mulder scoorde in de 92e minuut de 3-3, maar twee goals van Blomaard be zorgden 'Bru' alsnog de zege. Dauwendaele-MZC'11 0-2: Een leuk duel met twee voetballende teams. In de eerste helft vielen, mede door goed keeperswerk van Ruud van der Linde (MZC'11) geen goals. Na rust hielp Mathijs Hage, die zijn voet tegen de bal kon zetten na slecht ingrijpen bij Dauwendaele, MZC aan de 0-1. Met een inzet vanaf de rand van het zestienmetergebied gooide Ra mon Janson het duel op slot. Vlak voor tijd schoot Umut Ertem voor Dauwendaele nog op de paal. GPC Vlissingen-WC'68 4-1: „Een compliment voor het collec tief', sprak GPC-trainer Karl Verg ouwen. Zijn op zes plaatsen gewij zigde basiselftal kwam via Davy van Geersdaele op 1-0. Waar ieder een wachtte op de 2-0, maakte WC'68 in de veertigste minuut via Stein Verbeek gelijk. Op slag van rust zorgde Van Geersdaele er alsnog voor dat GPC met een voor sprong ging rusten. Na de pauze tekende Robin de Pagter uit een vrije trap voor de 3-1 en kreeg VVC-speler Maikel Geerts rood. Uit een corner zorgde Mitch van Dijk voor de 4-1. Arnemuiden-Zaamslag 0-0: Voor rust werd in korte tijd een inzet van zowel Leon van B elzen II als Maurice Elenbaas van de Zaamslag-doellijn gered en werd ook een doelpoging van Zaam- slag-spits Peter Dieleman op de doellijn gepareerd door Patrick Siereveld. Hylke Stroo (Zaamslag) en Max Roovers (Arnemuiden) kregen na rust grote mogelijkhe den. In de 91e minuut liep Arne- muiden-speler Jasper Pruijsers te gen rood op. Terneuzense Boys-Zwaluwe 1-0: Het duel werd gekenmerkt door een aantal ongelukkige botsingen en het nodige oponthoud. In de negentigste minuut viel de enige goal. Een bal in het strafschopge bied van Zwaluwe werd niet goed weggewerkt en invaller Martijn Michels hielp de ploeg van trainer Alexander van Keulen na twee ne derlagen weer eens aan een zege. WHS-De Meeuwen 1-4: „Het is geen pech meer dat wij veel duels verliezen. Dit heeft puur met kwa liteit te maken. In deze klasse wor den duels op details beslist", al dus WHS-trainer Erwin de Nijs. Menno de Nooijer zorgde voor 0-1, Rudi Ridderhof voor de 1-1 en daarna scoorde De Nooijer - die nog voor rust uitviel met een hamstringblessure - opnieuw. Een inzet van WHS'er Arvin de Witte werd van de doellijn gered. In de zeventigste minuut gooide De Meeuwen via Robin Davidse het duel op slot en Jordan Francke schoot daarna ook de 1-4 er in. Oostkapelle-Tholense Boys 1-1: Scheidsrechter Bos strooide over en weer met gele en rode kaarten. In de 33e minuut rondde Jarno Poortvliet een mooie Oostkapel- le-aanval af en tien minuten later gaf Bos Oostkapelle-speler Ralf Namrit zijn tweede gele kaart. Voor rust kreeg ook Noureddine Benjilali van Tholense Boys zijn tweede gele kaart en daarover heen direct rood wegens commen taar. Na rust leek Oostkapelle op weg naar de zege, maar diep in blessu retijd bezorgde Matthijs van Stee Tholense Boys een punt. door Rudy Boogert sassenheim - Na een warme douche was de ergste frustratie weggespoeld. Maar Kloetinge-ver- dediger Michel Maaskant deed in de catacomben toch hoofdschud dend zijn verhaal na de 3-0-neder- laag bij Ter Leede. De vroege rode kaart voor Ruben Hollemans én de tweede strafschop voor Ter Leede waren de hoofdbestanddelen van zijn analyse. Ter Leede-Kloetinge 3-0 (1-0). 13. Robert Steemers 1-0, 52. Mike Dam 2-0 (strafschop), 69. Robert Steemers 3-0. Scheidsrechter: M.J. Kloet (Spijkenisse). Rode kaart: 12. Ruben Hollemans (Kloetinge). Gele kaart: Mark Schuit (Kloetin ge), Jonathan Robertson (Ter Lee de). Aantal toeschouwers: 400. Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartel, Michel Maaskant, Jaap Esser, Ruben Hollemans; Mark Schuit (67. Urvin van Heke len), Aart Veldhof (57. Timo Jan sen), Remco van Tiggele, Julius Bliek (83. Dangelo Martien); Jason Tjien Fooh en Yves Nyemb. Onrust is 'bullshit' door Mitchell Minnaard Kozakken Boys - Hoek 2-0 (2-0). 6. Berry Powel 1-0, 9. Nasser el Khayati 2-0. Scheidsrechter: C. Prooi (Hellevoetsluis). Aantal toe schouwers: 630. Hoek: Jordi de Jonghe; Thomas van den Houten, Mateusz Kuz- micki, Giovanni Siereveld, Mathieu Voet (22. Kyle Doesburg); Fabian Wilson, Birgen Martens, Reguillo Vandepitte; Nick de Groote (58. Guillaume Clinckemaillie), Mattis Persoons (71. Gert-Jan van Lei den), Thomas van Renterghem. door Klaas Verspoor VLISSINGEN - Bruse Boys omzeilde in de tweede klasse E van het zater dagvoetbal de lastige klip SSV'65. Mede door drie goals van Tom Blomaard won de koploper in Goes met 5-3. De achtervolgers MZC'11 en GPC Vlissingen wonnen even eens. 6 Bij het duel tussen SSV'65 en Bruse Boys vallen zes doelpunten in de laatste twintig mi nuten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29