Duiveland laat op stoom Wisse breekt de ban SPORT 39 Graauw laakt leiding en staakt tegen Vosmeer Kriens weg bij VCK aan het eind van het seizoen „Ik dacht gelijk: dit ga je niet me nen! Sta je er weer een keer in en dan word je afgeschoten. Ga er maar aanstaan bij een 2-0-achter- stand tegen de koploper van de topklasse. Maar ze trapten daarna het gaspedaal wat minder hard in en daardoor kregen wij de ruimte om te voetballen." Dat spelbeeld - Hoek dat voetbal de, op zoek ging naar de aanslui tingstreffer en Kozakken Boys dat rustig achterover leunde, of zoals Siereveld het omschreef: „Ik denk niet dat ze nog echt van ons heb ben wakker gelegen" - sterkte Ver- hoene in de gedachte dat het wel goed zit in zijn selectie. „Deze week heb ik er de angel uit gehaald en zijn we naar deze wed strijd toe gaan werken", doelde hij opnieuw op zijn aangekondig de vertrek. „We begonnen met iets te veel respect voor de tegenstander aan deze wedstrijd, maar waar we vo rige week nog werden afgetroefd op felheid en mentaliteit, zag ik dat dit keer wel terug. En daarom is de discussie over systemen en wisselingen in het elftal en al dat soort zaken ook zo'n bullshit, voor mij. De taakverdeling is hel der, voor iedereen. De spelers we ten wat er van ze wordt verwacht en ik doe in feite hetzelfde als vo rig jaar. Maar de laatste tijd zijn er simpele uitvluchten gekozen. Ik vond het slap dat de spelers hun eigen prestaties minimaliseerden. Ik sta niet op het veld en ik geef de bal niet een lange haal naar vo ren. De spelers moeten het doen." „Maar we hebben vandaag laten zien dat het voetballend vermo gen in ieder geval wel in de ploeg zit", haakte Siereveld in op de woorden van zijn coach. „Kozak ken Boys heeft andere ploegen al een behoorlijk pak slaag gegeven, maar dat is ons bespaard geble ven. Het goede gevoel van nu moeten we meenemen naar vol gende week." Lachend: „En we zien dan wel wie er dan weer in staat." Nadat Dimitri Heijerman van Graauw om onduidelijke redenen rood had gekregen, scoorde Vos meer via Karei van Santen de 2-2. Omdat Graauw die treffer betwist te - Van Santen zou buitenspel hebben gestaan - besloot scheids rechter Koen uit Moerstraten tot een afkoelingsperiode van vijf mi nuten. Graauw wilde daarna niet verder spelen, zodat de wedstrijd voortijdig beëindigd werd. Graauw had al in de tweede mi nuut een i-o-voorsprong geno men via Fabian van Vliembergen. Dimitri Heijerman scoorde de 2-0 en Rick de Klerk had Vosmeer te rug in de wedstrijd gebracht. Duiveland-ZSC'62 3-2: De thuis ploeg kreeg veel kansen, maar sco ren was lastig. De eerste de beste aanval van ZSC'62 was wel raak en Robin Provoost was de maker. Na rust maakte Ronald Zwager ge lijk. Aan de andere schoot Pro voost zijn ploeg weer op voor sprong. De blessuretijd leverde Duiveland alsnog de zege op. Eerst maakte Zwager de gelijkma ker en in extremis zorgde Masoud Osmanie voor drie punten. DFS-Smerdiek 3-1: De eerste helft was er eentje om snel te ver geten. De enige kans werd door Kevin Veerhoek uit een vrije trap binnen geschoten. DFS ging beter voetballen en Stephan Dos Santos Carvalho bekroonde een goede ac tie: 2-0. Meteen daarna kopte Hil- bert Brinkman in eigen doel. In de blessuretijd schoot Brinkman wel raak in het goede doel. Noad'67-Kogelvangers 1-2: Nicky Messer opende na rust de score. Een prachtige aanval uit het boek je werd mooi afgerond door Bas Nieuwdorp en zo werd het 0-2. Vijf minuten voor tijd deed Jeroen Verwijs iets terug voor Noad'67. Krabbendijke-Den Bommel 4-4: Een sterke opening van Den Bom mel zorgde voor een 3-0-voor- sprong na 26 minuten. Patrick Ver- olme schoot twee keer raak en Wesley Bakker eenmaal. Krabben- dijke kwam op gang en twee keer profiteerde Elco lansen van fou ten. In de tweede helft trok Ar- min de Bat de stand gelijk en maakte Jansen er zelfs 4-3 van. In de laatste minuut kopte Verolme de 4-4 nog binnen. KOUDEKERKE - Trainer Edwin Kriens houdt het aan het eind van het seizoen voor gezien bij VCK. De Schouwse trainer maak te zijn beslissing zaterdag open baar. „Het is op eigen initiatief. Ik zie bij VCK de selectie de komen de jaren niet veranderen", liet Kriens weten. De oefenmeester uit Renesse is bij VCK bezig aan zijn tweede seizoen. De Walcher- se ploeg neemt in de derde klasse A momenteel de achtste plaats in. Trainer Vincent van Noord en zaterdag-derdeklasser Duiveland hebben besloten om na één sei zoen al uit elkaar te gaan. „Maar Vincent maakt het seizoen wel ge woon af', liet Duiveland-voorzit- ter Hans van der Have zaterdaga vond weten. Fysieke belasting, ge zondheidsproblemen en de reisaf stand liggen ten grondslag aan het besluit. Nieuwland-Wemeldinge 1-2: Nieuwland begon goed, maar een goal van Jonathan Donk werd af gekeurd door arbiter De Zwarte. In de zeventiende minuut kreeg Wemeldinge een penalty, maar Chris Bras trof de paal. Vier minu ten later opende Dennis Wisse, nadat hij alleen voor de doelman verscheen, alsnog de score. In de 36e minuut zorgde hij op identie ke wijze voor de 0-2. Verder dan de 1-2 - een halve volley van Joey van Belzen in de 61e minuut - kwam Nieuwland niet meer. VCK-Kapelle 2-2: „Wij hadden voor rust de betere kansen", vond VCK-trainer Edwin Kriens. Hij zag dat Ibi el Uarichi na een kwar tier de 0-1 maakte. Julian van der Meulen (VCK) schoot op de paal maar in de twintigste minuut scoorde Simon Voet de 1-1. Kapel- Ie raakte voor rust ook nog de lat. In de zeventigste minuut zette Luc Martens VCK op 2-1, maar in de 79e minuut tekende Jordy Ma- tondo voor de 2-2. Nieuwdorp-Domburg 4-3: Jos de Nooijer zorgde voor de 0-1, maar door een goal van Niels Mulder stond het 1-1 bij rust. Met een ach terwaartse kopbal zette Chiel Ma- ranus Domburg in de 55e minuut op 1-2, maar een eigen goal van Michiel Bernard leidde tot de 2-2. Teun Rentmeester zette Nieuw dorp weer op voorsprong en Ralf Kole tekende in de 89e minuut voor de 4-2. Maranus scoorde ver in blessuretijd nog tegen. Veere-Serooskerke 1-3: Voor rust hield Veere-doelman Alex Bakker zijn ploeg op 0-0. Direct na de pauze had hij wel het nakijken bij een inzet van Gijs Zoutewelle. In de 55e minuut schoot Robin de Rijke een bal in de kruising (1-1), maar J orden Louwerse zorgde ver volgens voor de 1-2. In de 79e mi nuut kopte Peter Gideonse 'Seroos' naar de verdiende 3-1-ze- ge. Arendskerke-Walcheren 3-4: Met een treffer in beide goals zorgde Mark van der Eijk voor de 1-1. Steve Schalkwijk zette Wal cheren voor rust nog op 1-2 en na de pauze tekende hij ook voor de 1-3. Een vrije trap van Frank Da- vidse betekende de 2-3, maar Schalkwijk tilde de marge naar twee goals. Uit een strafschop maakte Justin le Conté er nog 3-4 van. FC Axel-Yerseke 4-1: Uit een voorzet van Marco Plasschaert opende Urmeion Martis de score, maar in de 39e minuut maakte Ar jen de Koeijer gelijk. Na rust scha kelde de koploper een tandje ho ger. Vier minuten na de pauze scoorde Martis de 2-1 en in de 77e minuut zorgde hij ook voor de 3-1. Vlak voor tijd kopte Danny Aarnoutse de 4-1 nog binnen. De Noormannen-MZVC 1-1: Voor rust geen goals, maar wel veel kansen en strijd. Mark Min- derhoud schoot namens de thuis ploeg een strafschop de paal. Een kwartier voor tijd schoof Rens de Visser de 1-0 binnen, maar een minuut later maakte Ainsley Jan sen na een prachtige aanval 1-1. MAANDAG 8 DECEMBER 2014 Fabian Wilson (rood shirt) zet de achtervolging in op Berry Powel van Kozakken Boys. Op de achtergrond kijkt Birgen Martens toe. foto Orange Pictures Erich Snijder VLissiNGEN - De wedstrijd tussen Vosmeer en Graauw in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal is gisteren na vijftig minuten ge staakt bij een 2-2 stand. door Robin Hamelink vlissingen - Duiveland boekte in de derde klasse B van het zaterdag voetbal een 3-2-overwinning op ZSC'62. Kruiningen-Hellevoetsluis werd afgelast na het overlijden van een bestuurslid van de thuisclub. door Klaas Verspoor VLISSINGEN - Wemeldinge is in de derde klasse A van het zaterdag voetbal van de hatelijke nul af. De ploeg boekte tegen Nieuwland de eerste competitie-zege.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 28