Dubbelkwartet met muziek van hoop i IJl 1 1 f$ r\ r /- a n ÏU Ml Verbod op parkeren in Poststraat Crowdfunding project en tekort invalidenparkeerplaatsen voor film over La Palma 24 SCHOUWEN-DUIVELAND PRESENTATIE WEEKKALENDER Astrid D'Olivo had drie jaar nodig om moed te vatten voor presentatie van haar 'Weekkalender'. Die naam van het vocaal ensem ble staat voor 'Muziek van hoop'. „De toren biedt een prachtige am biance en een prima akoestiek voor een zang- en muziekoptre- den", zegt dirigente Susanne van Nimwegen op basis van het eerste concert dat het koor hier vorig jaar bracht. „Wij willen er graag een traditie van maken. Hoewel de toren niet verwarmd is en we er zelf best veel aan moeten doen om de ruimte sfeervol in te rich ten met kerstverlichting en kaar sen. Daar staat tegenover dat ons repertoire heel goed past in deze monumentale toren. Bovendien beseffen de bezoekers wel dat zij zich warm moeten kleden en wel licht een fleece-dekentje moeten meebrengen. Verder wordt er tus sentijds Glühwein geserveerd om warm te blijven." Van Nimwegen is ervan over tuigd dat vooral ook het repertoi re het publiek zal verwarmen. Vroege barok wil zeggen muziek van omstreeks 1600. Composities van Schein, Scheidt, Heinrich Schütz en Melchior Franck zullen de St. Lievensmonstertoren vul len. Verder ook enkele werken van A. Hammerschmidt, M. Prae- torius en van wat minder beken de componisten. Muzikale solis ten zijn Marianne Jansen (cello) en Albert de Vos (luit). „De bezoekers zullen onbekende liederen horen, maar zullen zeker af en toe ook herkenning hebben met nummers uit het Liedboek van de Kerken. We zingen in het Duits en in het Latijn, maar er staan ook liederen in het oud-Ne derlands op het programma. Zo is er ook een compositie op de be kende tekst: 'O, kerstnacht, scho ner dan de dagen' uit de Gijs- brecht van Aemstel van Joost van den Vondel", vertelt de dirigente. Zij zingt zelf mee in het dubbel kwartet, dat bestaat uit twee vrou wen en zes mannen afkomstig uit Middelburg, Middelharnis en Roc- kanje. Het ensemble heeft Zierik zee min of meer als domicilie, want repeteert bij clavecimbelbou- wer Matthijs Mijnders in De Ave- ling. „Wij concentreren ons tot nu toe op het geven van kerstscon certen, maar overwegen komend jaar ook een zomerconcert te ge ven in de Dikke Toren", zegt Van Nimwegen. BRUINISSE - „Ik ben geen dieetgoe- roe", benadrukte Astrid D'Olivo uit Zierikzee gistermiddag bij de druk bezochte, feestelijke presen tatie van haar 'Weekkalender' in restaurant 'Grevelingen' bij Brui- nisse. Dat gebeurde bewust in het begin van een maand waarin extra veel aandacht aan eten en drinken wordt besteed, maar waarin ook goede voornemens op geld doen over 'minder eten in het nieuwe jaar'. De kalender, die per maand wordt uitgegeven, voorziet in 365 recepten voor gezond eten. D'Oli vo is dieetdeskundige, maar ge looft niet in allerlei theorieën die ten aanzien van afvallen worden gelanceerd. Zij begeleidt liever op gevoel en hoopt met haar Weekka- lender mensen vooral zelf te laten ervaren dat goed eten een goed ge voel geeft. In een persoonlijk ver haal erkende D'Olivo gistermid dag dat deze presentatie een ge weldige overwinning voor haar zelf betekende. „Het plan bestaat in feite al drie jaar, maar als ik be sefte dat ik het dan ook in de openbaarheid moest presenteren, dacht ik 'Ach, laat maar' en stopte ik het hele plan weer weg." In haar praktijk met individuele begeleiding van mensen met over gewicht paste zij de recepten ech ter wel toe. Uiteindelijk trokken de overtuiging van de werking van haar recepten en de aanmoe diging van gezin en vrienden haar over de streep. D'Olivo nam zichzelf als voorbeeld om niet op te geven ook als eerdere pogingen tot het doorbreken van leefge- woonten zijn mislukt. „Ik heb vijf mislukte pogingen gedaan om van het roken af te komen, maar de zesde keer is het gelukt." Wie kampt met overgewicht heeft volgens haar drie mogelijk heden: Niets doen, crash-diëten volgen en dus jojo-end oud wor den of op een gezonde manier af vallen. D'Olivo erkent dat dit laat ste niet altijd eenvoudig is en dat er discipline voor nodig is. „Het leven is nou eenmaal het le ven. Als alles op rolletjes loopt, is het wel te doen, maar als het te genzit of als er verdrietige gebeur tenissen zijn, verval je soms in je oude eetpatroon." In haar met humor gelardeerde in leiding maakt zij verder onder scheid tussen mannen, vaak Bourgondiërs die alles lekker vin den en vrouwen die eten vanuit emoties: boosheid, verdriet of on zekerheid. H Ik jL--r 1 DE WEEKKALENDER KOMT IN MAANDELIJKSE EDITIES „Geparkeerde auto's geven een rommelig uiterlijk en passen niet in het gewenste straatbeeld. De Poststraat heeft zich ontwikkeld als winkelstraat. Manoeuvrerende voertuigen zijn daar ongewenst", luidt de motivatie voor dit be sluit. Het betreffende gedeelte van de straat ligt bovendien binnen het door verzinkbare palen afgesloten gebied, dat als autoluw is aange merkt. De bewoners in de Poststraat kun nen door de voorgenomen maatre gel hun auto straks niet meer voor de deur parkeren. Compensa tie daarvoor zoekt de gemeente in het omzetten van de zeven betaal de parkeerplaatsen voor het voor malige postkantoor in vergun- ningshoudersplaatsen. Naast de Wilhelminalinde daar zal tevens een tweede invalidenparkeer plaats worden gecreëerd. De ge meente erkent dat er sinds het af sluiten van het Havenplein regel matig klachten komen over een te kort aan parkeerplaatsen voor in validen evenals over de bereik baarheid van het centrum. De ge meente heeft echter weinig moge lijkheden voor aanleg van extra in validenparkeerplaatsen. Zodra een mogelijkheid zich voordoet, wordt daar gebruik van gemaakt, zoals in dit geval. Als compensatie voor het verdwij nen van de betaalde parkeerplaat sen in de Poststraat wil de ge meente te zijner tijd ruimte ma ken in de Raamstraat na de sloop van de gymzaal daar. Dat duurt echter nog wel even, omdat daar voor ook het bestemmingsplan moet worden aangepast. Het duo wil een fdm maken over het Canarische Eiland La Palma en dan specifiek over de bijzonde re wijze waarop daar carnaval wordt gevierd. Tijdens dat festijn wordt lustig met talkpoeder ge strooid. Wellicht verwijst dat ge bruik naar de viering van de te rugkomst van emigranten uit Cu ba destijds. Het verhaal gaat dat een van de schepen vroeger een la ding bloem verloor. Maar nog lang niet alles over het waarom van dat strooien met talkpoeder is bekend. Dat willen Verhage en Versteeg gaan uitzoeken. „We heb ben niet zoveel geld nodig, maar wel iets om de vergunningen te betalen en voor ons verblijf tij dens het maken van de film half februari", laat het duo weten. Boodschap is: 'goed eten doet goed voelen' door Ali Pankow zierikzee - Musica Delia Speranza heet het dubbelkwartet dat zater dagavond 13 december optreedt in de Dikke Toren in Zierikzee met een programma vol vroeg-barokke kerstmuziek. Zat. 13 dec., St. Lievensmonstertoren, Zierikzee, 20.00 uur; toegang €10,- (t/m 12 jaar en 65+ €8,-; reserveren: tel. 0187-641553. door Ali Pankow De Weekkalender biedt 365 me nu's voor gezond eten. De kalender komt in maandelijkse edities beschikbaar. Dat gebeurt via toezending online of door overhandiging bij het Dieetadviesbureau van Astrid D'Olivo in Zierikzee. Voor de opzet van maandelijkse edities is gekozen om elke maand contact te hebben met de gebrui kers over hun ervaringen. De aanschaf van de eerste maand met weekrecepten kost €20,--, in clusief de houten lijst voor de ka lender. Elke volgende maand met weekre cepten kost €15,~. Dieetadviesbureau 'Volg'As'; tel. 0111 -407909; www.astriddolivo.nl De meeste bezoekers lieten zich het Zeeuws spek goed smaken. iiir f Musica Delia Speranza onder leiding van Susanne van Nimwegen (tweede van links) treedt zaterdag op in de Dikke Toren in Zierikzee. door Ali Pankow zierikzee - De gemeente gaat een parkeerverbod instellen voor de Poststraat vanaf de kruising Man huisstraat tot aan de Appelmarkt in Zierikzee. door Ali Pankow zierikzee - „Wij gaan heel mooie beelden maken en we slepen daar jullie helemaal in mee", beloven amateurfilmmakers Henk Verhage en Janine Versteeg uit Zierikzee in hun promofilmpje bij het crowdfun- ding-project dat ze zojuist zijn ge start. Nadere informatie over hun project: http://voordekunst.nl/vdk/project/vie w/2940-zwerftocht-door-la-palma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 27