Enorme fakkel bij Dow Reaguurders almanak Coöperatie Zorg&Co garandeert minstens 50 zorgprofessionals een inkomen. FACTORY OUTLET CENTER 28 en 29 ZEELAND De Gpfóesti^at arde toedracht Het had er gewoon kunnen staan, een factory outlet center aan de zuidkant van Sas van Gent MAANDAG 8 december 2014 21 middelburg - Beduidend goedko per voor de klant en een gegaran deerd inkomen voor de zzp'er in de zorg. De zorgcoöperatie Zorg&Co gaat zijn 'voordelen' na drukkelijk uitventen in het ver grijzende Zeeland. „We kunnen minimaal 50 voormalige mede werkers een gegarandeerd inko men bieden als ze als zorgprofes sional aan de slag gaan", zegt di recteur Peter Geilen. De zorgcoöperatie is al tien jaar ac tief in Limburg (het hoofdkan toor staat in Maastricht) en Noord-Brabant, maar heeft sinds dit jaar een steunpunt in Middel burg. Het ledental is gestegen naar 460. In Zeeland werkt slechts een handjevol mensen via Zorg&Co. Nu Zeeuwse thuiszorg organisaties en ziekenhuizen on der druk van bezuinigingen hon derden banen gaan schrappen, vindt Geilen het hoog tijd op de tamtam te slaan. „Door de veranderingen in de zorg zullen veel medewerkers van zorginstellingen hun baan verlie zen. Ze kunnen natuurlijk op ei gen houtje aan de slag gaan, maar ik adviseer ze ook eens naar ons te kijken." Want, zegt Geilen, door het aantrekkelijke Neder landse belastingstelsel voor onder nemers kunnen zorgprofessionals bij een gelijke arbeidstijd netto aanmerkelijk meer verdienen dan collega's in loondienst. „Daardoor ontstaat voldoende financiële ruimte voor goede inkomensver zekeringen en een aantrekkelijk pensioen. We bieden dan ook een inkomensgarantie. Bovendien werken leden rechtstreeks voor verschillende opdrachtgevers. Er is geen sprake van schijnconstruc ties, waartegen het kabinet vol gend jaar meer en harder wil meer optreden." De zorgprofessional die lid wordt, blijft zelfstandig. De coöperatie neemt hem of haar wel veel werk uit handen, onderstreept Geilen. „We bieden zorgverleners die lid zijn administratieve ondersteu ning, waaronder urenregistratie, facturatie en incasso, maar ook hulp bij de incasso en het doen van fiscale aangiften." Ook voor de klant biedt de zorgcoöperatie voordelen, meent Geilen. „Een coöperatie werkt zonder winst oogmerk en we hebben geen le ger managers. Daardoor kunnen wij de klant tarieven bieden die 40 procent lager liggen dan wat gebruikelijk is. Voor de leden is er ook een plus: de winst keren we aan hen uit." Geilen zegt dat ontslagen zorgper- soneel in Zeeland niet met de ar men over elkaar hoeft te zitten. „Er vindt dan wel een hervor ming plaats, maar de vraag naar zorg in een vergrijzende provin cie als Zeeland zal alleen maar ver der toenemen." TERNEUZEN - Het affakkelen bij che miefabriek Dow Benelux in Terneu- zen ging eind gistermiddag ge paard met enorme vlammen. De fakkel was gisteravond tot op de Bevelanden en Walcheren te zien. Volgens de Veiligheidsregio Zee land was er geen gevaar voor de omgeving. Met het affakkelen wer den ongebruikte grondstoffen ge loosd. Gistermiddag deed zich een storing voor in de fabriek Ethyleen 1. Daarvoor was gisteren ook de bedrijfsbrandweer uitge rukt. De enorme fakkel leidde gisteren tot telefoontjes van verontruste omwonenden naar politie, brand weer en de gemeente. Wie bij deze krant de provincie van nieuws voorziet via de site van de PZC, heeft ook de schone taak om de reacties op de artikelen goed of af te keuren. Vaak leidt het lezen van de reacties tot gevoelens van on behagen, soms breekt de glimlach door, vooral als iemand die zijn pen in azijn pleegt te dopen iets niet hele maal goed begrijpt. Zo schreef Jilles over het bericht dat Zeeland de gelukkigste provincie van Nederland is: Gelukkig oeve me nie aolle Ollandseflauwekul zoas van da CBS voe waer an te neme ok ao motte me der meer dan henoh an mee betaele. De zich Stichting Vrij heid noemende reaguurder verkeek zich op de gebezigde taal en reageer de: Inburgeren! Het is nooit te laat! Zorgcoöperatie belooft werk door Frank Balkenende Coöperatie Zorg&Co garandeert zzp'ers een inkomen als die via haar aan de slag gaan in de zorg. foto Joyce van Belkom/Hollandse Hoogte pagina 23: Commentaar foto Romano Jungeling Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25