door niks en niemand te stoppen Radcliffe Emivattó 44 Mijn gezin is hier nog nooit geweest, ik wilde hen graag het land laten zien. 44 Er waren dagen dat ik met moeite 300 meter naar school kon lopen om mijn dochter te halen. 44 Records zijn er om gebroken te worden, maar deze liever nog even niet. SPORT 43 in de crosscountry, op de baan en op de marathon. De Engelse is een fervent tegenstander van do ping. In 2001 stond ze in Edmon ton langs de kant met een bord 'Epo cheats out' tijdens een wed strijd van Olga Yegorova. Gisteren in 's-Heerenberg, waar ze mee deed aan de Montferland Run, sprak ze wederom haar afschuw uit over het recente doping- nieuws uit Rusland. Om zelf de wereldtop te halen, moest Radcliffe veel tegenslagen overwinnen. Ze werd geplaagd door astma en bloedarmoede. Ze liep zelfs een keer een knieblessu re op tijdens het uitschrijven van bedankbrieven voor haar huwe lijkscadeaus. Maar haar linkervoet beroofde haar van in 2012 van haar mooiste sportmoment. In Londen wilde ze vlammen op de Olympische Spelen. Wereldre cords en titels had ze genoeg, maar olympisch goud ontbrak. Het kwam er niet van, door die voet moest ze afzeggen. „Ik ben in 2012 geopereerd en ik ben ont zettend blij dat ik nu weer kan lo pen. Het wordt nooit meer zoals vroeger. Ik ben niet meer zo snel, maar dat maakt niet uit." Ze wil echt fatsoenlijk afscheid nemen. „Daarom wil ik nog één keer de marathon van Londen lo pen. Dan is de cirkel rond. Daar haalde ik mijn grootste successen, daar ging ik als kind al met mijn vader kijken." Op weg naar Londen was de Montferland Run haar derde wed strijd sinds haar rentree in sep tember. In 's-Heerenberg werd ze voortdurend aangeklampt. „De toeschouwers waren geweldig. Zonde dat ik nog nooit eerder hier heb gelopen." cieel duel. De Koninklijke evenaar de daarmee het record van aartsri vaal Barcelona, dat tussen oktober 2005 en januari 2006 onder lei ding van Frank Rijkaard ook acht tien keer op rij won. Als Real Ma drid morgenavond thuis in de Champions League van het Bul gaarse Ludogorets wint, pakt het Barcelona een record af. De nareist en perfectionist Ronal- do zal ook al stiekem vooruit kij ken, naar maandag 12 januari. Op het Fifa-gala wordt dan de Gou den Bal uitgereikt aan de beste speler van 2014. Ronaldo, winnaar in 2008 en 2013, heeft concurren tie van Messi (vanaf 2009 vier keer op rij winnaar) en Manuel Neuer. Als het aan Ronaldo ligt, neemt hij die Gouden Bal voor de derde keer mee naar huis. Als alleen naar zijn huidige vorm zou wor den gekeken, zou hij de winnaar zijn. Want Ronaldo lijkt momen teel door niets en niemand te Ronaldo viert zijn derde doelpunt tegen Celta de Vigo, zijn 23e van het sei- Stoppen. zoen. foto Gregorio Lopez/VI Images OVER DE GRENS Pfixx solo. Montferland^ MAANDAG 8 DECEMBER 2014 Dennis Kimetto Paula Radcliffe I Op weg naar haar laatste marathon (in Londen) was de Montferland Run de derde wedstrijd van Paula Radcliffe sinds haar rentree in september. In 's-Hee- renberg werd ze voortdurend aangeklampt. „De toeschouwers waren geweldig. Zonde dat ik nog nooit eerder hier heb gelopen." Inzet: Dennis Kimetto. Paula Radcliffe Trainer Huub Stevens van VfB Stuttgart heeft na de ruime thuisnederlaag tegen Schalke 04 (0-4) hard uitgehaald naar zijn spelers. „Misschien heeft de 4-1-zege van vorige week niet goed doorgewerkt in het onderbewustzijn. Sommige spelers moeten blijkbaar nog een knop omzet ten", zei de 61-jarige coach zaterdag. Met dank aan Bas Dost heeft Wolfsburg in de Bundesliga nog enigszins zicht op koploper Bayern München. De Nederland se spits was zaterdag met zijn eerste com petitietreffer van dit seizoen belangrijk voor Wolfsburg in de zege (3-1) bij Hannover 96. Ricky van Wolfswinkel was zaterdag beslisend voor Saint-Etienne in de Franse competitie. Hij maakt het enige doelpun in de wedstrijd te gen hekkensluiter Bastia. Saint-Etienne bezet de vierde plaats in Li- gue 1 achter Marseille, PSG en Lyon. Newcastle United, met Daryl Janmaat als enige Nederlandse basisspe ler, heeft de spanning in de Premier League teruggebracht door kop loper Chelsea de eerste nederlaag van het seizoen toe te brengen. 'The Magpies' zegevierden met 2-1. Chelsea blijft bovenaan, maar ht verschil met concurrent Manchester City (1-O-zege op Everton) is nu drie punten. PSV treft donderdag in de Europa League met Dinamo Moskou een ploeg in vorm. De Moskovieten waren gisteren op eigen veld veel te sterk voor laagvlieger Amkar Perm. Het werd liefst 5-0 voor de num mer drie van Rusland. Oud-PSV'er Balazs Dzsudzsak scoord en gaf een assist op Kevin Kuranyi.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 20