Bus- vakanties Sabotage reactor Doel 4 mogelijk terreurdaad Aantal overvallen op benzinestations daalt in eerste tien maanden dit jaar fors. Er valt steeds minder te halen. Extravagante lichtkunst 10 en 11 zomer 2015 zwemploeg beleefde het succesvolste WK kortebaan ooit. MAANDAG 8 december 2014 BUNNIK/LEIDERDORP - Tanksta tions zijn minder vaak slachtoffer van overvallers. In de eerste tien maanden van dit jaar werden 49 overvallen geregistreerd tegen 57 in dezelfde periode vorig jaar. Be tere beveiliging en het toene mend betalen met de pinpas zor gen ervoor dat overvallers zich minder op tankstations richten. Nieuwe technieken kunnen het aantal overvallen nog verder te rugdringen, denkt branchevereni ging Bovag. Morgen geeft minis ter Ivo Opstelten (VVD, Justitie) in Leiderdorp het startsein voor een beveiligingsproject van brand stofleverancier Total. Het bedrijf gaat de camerasystemen van alle 360 Nederlandse tankstations zo danig aanpassen dat de beelden li ve vanuit de meldkamer van de politie te zien zijn. Dat gebeurt met tussenkomst van een particu liere beveiliger. Bij een overval kan de beveiliging met een druk op de knop live meekijken in het tankstation en beslissen of de beelden ook meteen naar de poli tie moeten worden doorgezet. De politie kan beelden terugspoe len om bijvoorbeeld te kijken met welke auto de overvallers zijn ge komen. Agenten in de buurt we ten dan meteen waar ze op moe ten letten. Opstelten ziet het mid del als een belangrijke stap in de strijd tegen overvallers. Vijf jaar geleden vonden er nog r8o over vallen op tankstations plaats. Door betere beveiliging en meer pinbetalingen is er voor dieven minder te halen, zegt Bo- vag-woordvoerder Tom Huys- kens. Grote bankbiljetten worden meteen vanuit de kassa in een be veiligde koker gestopt. „Eigenlijk kun je alleen nog sigaretten buit maken." Ook het gegeven dat er simpel weg minder bemande tanksta tions zijn, speelt een rol. Dat er in de eerste tien maanden bijna vijf tig stations zijn overvallen, is een flinke vooruitgang, maar het blijft te veel, stelt Huyskens. Het bevei ligingssysteem dat Total nu gaat uitrollen draaide al proef bij 22 tankstations van het brandstof- merk. Bovag stelde het systeem eerder al met korting beschikbaar voor aangesloten leden. Busvakanties Kras.nl/brochures of bel 0900-9697i Dat verklaarde directeur André Vandoren van het Orgaan voor de Coördinatie en de Analyse van de Dreiging (OCAD) gisteren voor de Belgische zender RTL-TVi. On der leiding van het federaal par ket is een onderzoek opgestart. Volgens Vandoren wijst de inter ventie van het federaal parket in dit dossier erop dat de onderzoe kers een terreurdaad vermoeden. Begin augustus liet iemand met opzet 65.000 liter olie weglopen waardoor de turbines zware scha de opliepen. De centrale werd stil gelegd voor reparaties. 19% 81% Eindhoven heeft Glow en Amsterdam heeft het Light Festival. Maar de Franse stad Lyon spant de 'lichtkroon' met het Fête des Lumières. 256e jaargang nr. 289 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Editie: Bevelanden/Tholen Wisselend bewolkt met buien Tankstation niet in trek bij dief door Paul Bots Bestel nu snel, eenvoudig én gratis de nieuwste brochure Busvakanties 2015 op kras.nl/brochures 5 cpm BRUSSEL - De sabotage in de Bel gische kerncentrale Doel 4 van af gelopen zomer werd mogelijk ge pleegd met een terroristisch oog merk. DE STELLING Reageer op pzc.nl Nederlandse schaatsers moeten gewoon naar het EK in Rusland UW MENING 537 reacties Drie politiebureaus is genoeg voor Zeeland EENS ONEENS 00

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1