Frisse herstart van hockeyers onder Caldas SPORT 37 Caldas gaf in het Indiase Bhuba- neswar zijn visitekaartje af met dominant hockey op de helft van de tegenstander en een solide laat ste lijn, die weinig weggaf. De suc- cescoach van de vrouwen staat de komende twee jaar voor de taak om ook de mannenploeg weer aan een grote prijs te helpen. Dat is deze Champions Trophy niet. Duitsland ziet deze toer nooien steevast als experimentele fase, waarin het resultaat onderge schikt is aan het leren. Op de Spe len van Rio de Janeiro in 2016 wordt pas echt afgerekend. Boven dien zeggen deze twee overwin ningen niets, in die zin dat in de opzet van de Champions Trophy alle acht deelnemers doorgaan naar de kwartfinales van donder dag. Maar het is voor Oranje altijd lek ker om de regerend olympisch kampioen even op de plek te zet ten. De Duitsers, die na het goud van Londen ook wat tegenvielen bij het WK in Den Haag, kwa men er weinig aan te pas gister middag. Wat bij het Nederlands elftal opviel is dat de drie debutan ten en de spelers met pas een paar interlands op hun naam moeiteloos meedraaiden. Aan het spel van Mirko Pruyser en Niek van der Schoot was niet te zien dat dit hun eerste kennismaking met internationaal hockey was. Diede van Puffelen (één interland tot deze Trophy) van Bloemen- daal scoorde in beide wedstrijden. Voormalig reservegoalie Pirmin Blaak keepte zaterdag tegen de Ar gentijnen foutloos, Caldas wisselt hem en Jaap Stockmann af onder de lat. Voor de Nederlandse hockeysters duurde de halve finale van de Champions Trophy één minuut te lang. Het Oranje van de dit toer nooi debuterende bondscoach Sjoerd Marijne ging tegen Argenti nië onderuit: 1-2. Carla Rebecchi zorgde in de laatste minuut voor het winnende Argentijnse doel punt. In de strijd om het brons won Oranje gisteravond met 2-1 van Nieuw-Zeeland. Voor de olympisch en wereldkampioen kwamen Xan de Waard en Lide wij Weiten in tot scoren. Tot zaterdag imponeerde de ploeg van Marijne nauwelijks op het toernooi in Mendoza. Oranje plaatste zich maar moeizaam voor de halve finale, door donderdag met 1-0 te winnen van Duitsland. Tegen Argentinië toonde Neder land in de eerste helft weer wat van de klasse waarmee in juni de wereldtitel werd behaald. Een vlotte aanval leverde al na een halve minuut een strafcorner op. Specialiste Maartje Paumen schoot de bal echter op de paal. Het eerste kwart leek zonder doel punten te eindigen, maar vlak voor het einde had Lidewij Wei ten nog een fraaie solo in huis, waarna Weiten alsnog de 1-0 kon binnenwerken. Oranje gaf de voorsprong in het derde kwart uit handen. Silvina D'Elia benutte een strafcorner: 1-1. Shoot-outs le ken de beslissing te moeten breng en, maar met minder dan een mi nuut te spelen bezorgde Rebecchi alsnog de winst aan Argentinië. Prijs voor Max Verstappen Autocoureur Max Verstap pen is bij het gala van de in ternationale autosportfedera tie FIA in Doha in de prijzen gevallen. De zeventienjarige Limburger, die volgend jaar als jongste Formule ï-cou- reur aller tijden aan het sei zoen begint, kreeg een tro fee voor de mooiste inhaalac tie van dit jaar. Het betrof een manoeuvre in een For mule 3-race. Verstappen haalde in de laatste meters nog een concurrent in. Tewelde wint Montferlandrun Atleet Hiskel Tewelde uit Eritrea heeft de Montfer landrun gewonnen. Hij kwam na 15 kilometer in 43.27 minuten over de streep. Hij liet de Kenianen Kigen en Koech achter zich. Dennis Kimetto, sinds okto ber wereldrecordhouder op de marathon, werd dertien de. Kirsten Wild pakt brons op omnium Kirsten Wild heeft brons ge wonnen op het onderdeel omnium bij de wereldbeker wedstrijden baanwielren- nen in Londen. De 32-jarige geboren Almelose hoefde na de zes onderdelen alleen de Engelse Laura Trott en de Belgische Jolien D'Hoore voor zich dulden. Wild werd vorige week nationaal kampioen omnium. Bij de vorige wereldbekerwed strijd, in het Mexicaanse Guadalajara, werd ze vijfde. Van der Poel derde in Druivencross Mathieu van der Poel is als derde geëindigd in de Drui vencross in het Belgische Overijse. De Nederlandse veldrijder moest de Belgen Tom Meeusen en Klaas Van- tornout voor zich dulden. Van der Poel reed enige tijd op kop, maar kon het niet volhouden. Hij werd bijge haald en geklopt door de twee Belgen. Sven Nys staak te voortijdig de strijd. Lars van der Haar deed niet mee. Trofeeën geroofd uit fabriek Red Buil Bij een inbraak in de fabriek van het Formule i-team van Red Buil zijn zeker zestig be kers en andere trofeeën buit gemaakt. De politie van het Engelse district Thames Val ley bevestigde dat zes man een auto gebruikten om dwars door de gevel van het pand in Milton Keynes te rij den. De politie meldde dat de bewakers die in het pand waren ongedeerd bleven bij de roofactie. MAANDAG 8 DECEMBER 2014 Ireen Wüst is in vorm. Ze won drie keer goud tijdens de wereldbekerwedstrijden in Berlijn, maar twijfelt of ze aan het EK in Rusland mee moet doen. foto Sander Chamid/Hollandse Hoogte door Rik Spekenbrink NIJMEGEN/BHUBANESWAR - Hockey- coach Max Caldas heeft zijn vuur doop met de Nederlandse mannen- ploeg prima doorstaan. In zijn eer ste twee serieuze wedstrijden als bondscoach werden Argentinië (3-0) en rivaal Duitsland (4-1) dit weekeinde op de Champions Trop hy overtuigend verslagen. De Oranje-hockeysters ver liezen de halve finale van de Champions Trophy in de slotfase van Argentinië. DOHA 'S-HEERENBERG pagina 42 en 43: Kimetto heeft veertien koeien LONDEN OVERIJSE MILTON KEYNES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 18