6 Poolers Roadhouse Roadies verrassen hun huisgenoten 46 SPORT KORFBAL Zestien jaar nadat Ralph stopte, kreeg hij met zijn zoon Dylan en neef Joren twee opvolgers. Beiden zijn ambitieuze, balverliefde korfballers. Laatst was Ralph Gillis sen een balletje aan het schieten met een jonge, nieuwe speel ster in de selectie van Swift. „Op een gege ven moment vroeg ze me: heb jij zelf eigenlijk ook gekorfbald?" De assistent-coach bij de Middel burgse eersteklasser schiet in de lach als hij het moment aanhaalt. Ze zou eens moeten weten... „Maar joh, ik kan het haar niet kwalijk nemen dat ze mijn achter grond niet kent. Er komen ook steeds meer mensen die mij nooit hebben zien spelen. Zo gaat dat, hè." Ralph Gillissen is één van de gro te namen in de historie van Swift. Hij was één van de spelers die tweemaal met de Walcherse vere niging (inde seizoenen'89-90 en *93-'94) uitkwamen in hoofdklas se, toen nog het hoogste niveau van Nederland. En hij was niet be paald van het type 'veldvulling'. Floor Schreuders, de coach in die hoogtijdagen, zei in de PZC van 19 november 1993 namelijk over hem: „Ralph is geroutineerd, ge- truct en buit alle mogelijkheden uit. Daarnaast is hij tactisch sterk." Precies 25 jaar geleden begon het Als ik het goed begrepen heb, had mijn vader meestal wel over op zijn tegenstander talentvolle team van Schreuders aan het eerste hoofdklasseavon- tuur. Tegen PKC, in een uitpuilen de Voorborch. Daarna werden ook gerenommeerde ploegen als Deetos, DOS'46, Keizer Karei en Luto in de Middelburgse sporthal opgewacht. Swift verkocht zijn huid duur, maar degradeerde wel aan het einde van het seizoen. Vier jaar later gebeurde exact het zelfde. „Het was leuk destijds", zegt Gil lissen erover. Hij heeft acht plak boeken met krantenknipsels aan die jaren overgehouden. „De PZC besteedde hele pagina's aan ons. Maar goed, het was ook wel mooi wat hier allemaal gebeurde." Verder beschikt Gillissen over be wegende beelden van de kam pioenswedstrijd Die Haghe-Swift van 6 maart 1993. De Middelburg se equipe pakte toen de titel in de overgangsklasse en promoveerde voor de tweede keer in korte tijd naar de hoofdklasse. „Als je er naar terugkijkt, zie je dat het spel totaal anders was dan nu. In die wedstrijd hadden we bijvoor beeld een aanval met minimaal 25 passes en uiteindelijk ging Rob Sanderse in de hoek van het vak staan om te schieten. Tegenwoor dig zou niemand erover denken om zo'n kans te pakken." Dylan Gillissen, de achttienjarige zoon van Ralph, kent die beelden van het duel met Die Haghe wel, net als zijn vier jaar oudere neef Joren Gillissen. Beiden spelen sinds de zomer in het eerste team van Swift. Ze hebben ook verha len gehoord over de kartrekker van weleer. „Ralph was een echte spits. Eentje die met veel flair speelde", weet Dylan. „Als ik het goed begrepen heb, had mijn va der meestal wel over op zijn te genstander." Joren: „Ja, maar in de hoofdklasse waarschijnlijk niet, hoor." Dylan: „Nou ja, op dat ni veau misschien niet helemaal. Maar toch, hij was altijd wel be langrijk voor het team." Ralph Gillissen speelde tot medio 1998 in Swift 1. Vervolgens werd hij direct hoofdtrainer bij de Mid delburgse club; hij volgde Schreu ders op. Later zat hij achtereenvol gens op de bank bij Ondo, Fortis en weer Swift. In die tweede pe riode bij Swift was hij nog hoofd trainer, nu - in wat je zijn derde periode kunt noemen - is hij de assistent van Dennis Plantinga. De twee voelen zich beiden net zo verantwoordelijk voor het rei len en zeilen bij de Middelburgse ploeg, maar het coachen wordt voornamelijk gedaan door Plantin ga. Gillissen: „Dat komt doordat er officieel maar één persoon mag optreden als coach. Maar als ik tij dens de wedstrijden drinkbussen aanreik, kan ik ook de spelers nog wel wat meegeven. Van die mo menten moet ik het dan heb ben..." Zowel Dylan als Joren ziet de gro te meerwaarde van Ralph als assis tent. Joren: „Ralph hamert heel erg op de basics. Op schottech niek, balbehandeling.Ik denk COES/MIDDELBURC - Twee huisder- by's in de regionale eerste klasse van de poolcompetitie trokken de aandacht. In Goes zegevierden de biljarters van Goes Powerrrr royaal over Fluke Skywalkers. het werd 6-0. lin Middelburg was Roadhouse Roadies te sterk voor Roadhouse Blues. In een spannende wedstrijd versloegen ze het favoriete team met 6-2. Fluke Skywalkers - Goes Powerr rr o-6: De Skywalkers zouden na afloop het liefst onder de grond zijn gekropen na de kansloze 6-o-nederlaag tegen hun huisge noten. Henk Diepstraten en Gino de Ruyter wonnen met grote cij fers. Vincent Peemen moest als enige hard werken voor zijn overwin ningen. Tegen Mick Schoones en Arno Meuwese won hij met klein verschil. In de andere partijen wa ren Schoones en Meuwese kans loos. Johan de Vos van de Fluke Skywalkers kon geen enkele keer een vuist maken. Roadhouse Blues - Roadhouse Roadies 2-4: De Middelburgse huisderby in de regionale eerste klasse van de poolcompetitie le verde een daverende verrassing op. De favoriete Blues werden door hun huisgenoten met 4-2 af getroefd en vielen daardoor terug naar de derde plaats op de rang lijst. De Roadhouse Roadies ne men kort daarachter de vierde plaats in. De spanning was te snij den in de Middelbuirgse derby, want de onderlinge verschillen waren gering. Voor de Blues zorgden Chris van Renswoude en Jeroen Damman beiden voor een punt. Voor de Roadies was Mark van Wijngaar den twee keer succesvol. Rinus Witte en Abel van de Sande brachten het totaal van hun ploeg op vier. Naam Gillissen is terug in door Roeland van Vliet Dylan Gillissen Linksonder: Ralph Gillissen (met bal) in actie voor Swift in 1990. Rechtsbo ven zijn zoon Dylan en rechtsonder neef Joren. foto's Ruben Oreel f montage Donja Odijk 11 UITSLAGEN BILJARTEN Pool. Regionale eerste klasse. Fluke Skywal- kers-Goes Powerrrr 0-6: 8-ball. Mick Schoones - Vincent Peemen 4-6; Johan de Vos - Henk Diepst raten 0-6; 9-ball. Arno Meuwese - Henk Diepstra ten 0-7; Johan de Vos - Gino de Ruyter 2-7; 10-ball. Arno Meuwese - Vincent Peemen 4-6; straight. Mick Schoones - Gino de Ruyter 27-75. Roadhouse Blues - Roadhouse Roadies 2-4. 8-ball. Patrick Gilde - Mark van Wijngaarden 2-6; Joris Lodder - Abel van de Sande 4-6; 9-ball. Mar- tien Neumann - Mark van Wijngaarden 6-7; Chris van Renswoude - Johan van Beek 7-6; 10-ball. Bas Berg - Rinus Witte 4-6; straight. Jeroen Dam man - Johan van Beek 75-25. SCHIETINGEN Oudelande. Wip 1. Eerste hoofdvogel B. Vermeu len ('s-Heerenhoek), 2e hoofdvogel Ph. Rughst (Kwadendamme), 1e Zijvogel H. Jansens (Oude lande), 1e kal H. Groos (Wemeldinge), 2e kal L. Verstraate (Goes). Vliegende vogel R. v.d. Straate ('s-Heer Arendskerke), L. van Dijke (Kloetinge). Wip 2: 1e hoofdvogel C. Jeremiasse (Ellewouts- dijk), 2e hoofdvogel Sj. Raas (Kwadendamme), 1e zijvogel C. Riemens (Kwadendamme), 2e zijvo gel J. Raas (Kwadendamme), 3e zijvogel P. Nagel- kerke ('s-Heerenhoek), 1e en 3e kal K. Vlemmix (Oudelande), 2e kal R. v.d. Straate ('s-Heer Arendskerke). Meeste kleine vogels V.Jansens (Oudelande). Ovezande. Wip 1: hoofdvogel R. v.d. Straate ('s-Heer Arendskerke), 1e zijvogel D. Boonman (Ovezande), 2e zijvogel J. Rentmeester (Ovezan de), 1e kal J. Vermeule (Ovezande) 2e kal B. Ver meulen ('s-Heerenhoek), 1e kal Sj. Raas (Kwaden damme), 2e kal W. van lersel (Ovezande), 1e klep J. Booman (Ovezande), 2e klep L. Rentmees ter (Ovezande), 3e klep P. Rentmeester (Ovezan de), Vliegende vogel R. v.d. Straate ('s-Heer Arendskerke), C. Riemens (Kwadendamme). Wip 2: 1e hoofdvogel en 3e kal B. Vermeulen ('s-Heerenhoek), 2e hoofdvogel L. Rentmeester (Ovezande), 1e zijvogel H. Franse (Kwadendam me), 2e zijvogel en 2e kal R. v.d. Straate ('s-Heer Arendskerke), 3e zijvogel E. Maat (Ellewoutsdijk), 4e zijvogel j. Vermeule (Ovezande), 1e kal W. van Maaren (Wemeldinge), 4e kal R. Buijsrogge (Goes). ZWEMMEN Doha. WK kortebaan, finales. Vrouwen 100 vrij: 1. Heemskerk (Ned) 51,37, 2. Sjöström (Zwe) 51,39, 3. Kromowidjojo (Ned) 51,47. 400 vrij: 1. Belmonte (Spa) 3.55,76, 2. Van Rouwend aal (Ned) 3.57,76 (NR), 3. Zhang (Chn) 3.59,91. 50 vlinder: 1Sjöström (Zwe) 24,58, 2. Ottesen (Den) 24,71, 3. Dekker (Ned) 24,73. 4x100 vrij: 1. Nederland (Dekker, Heemskerk, Van der Meer, Kromowidjojo) 3.26,53 (WR), 2. VS 3.27,70, 3. Italië 3.29,48.100 wissel: 1. Hosszu 56,70 (WR), 2. O'Connor (GBr) 57,83, 3. Seebohm 58,19. 4x50 wissel: 1. Denemarken 1.44,04 (wereldre cord), 2. Verenigde Staten 1.44,92, 3. Frankrijk 1.45,89. door Joop van den Oudenhoven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 9