SPECTRUM 9 PASPOORT U luistert graag naar Russische koormuziek. „Ik gebruik het niet echt in mijn muziek. Misschien onbewust, qua sfeer, dat het gelaagder en zwaarder wordt. Maar het is niet zo dat het mij nou zo inspireert. Ik heb niet per se dingen nodig die mij inspireren, dat komt meestal vanzelf." Rusland is dit jaar heel veel in het nieuws geweest, vaak op een uitermate vervelende manier. Wat doet dat met u? „Het is heel dubbel. Aan de ene kant vind ik het natuurlijk verschrikkelijk wat daar gebeurt en gebeurd is, aan de andere kant steekt het dat mensen zo negatief over Rus land praten. Laatst ook in mijn vrienden club. Dan zeg ik: 'Hallo, het is wel half mijn ding.' Het stemt tot nadenken. Natuurlijk is daar een soort van gek aan de macht. Poetin is net zo'n jongetje dat denkt: eens kijken hoe ver ik kan gaan voor dat iemand zegt dat het klaar is. Maar dat betekent niet dat het hele volk zo is. Ik heb daar familie wonen, die zijn niet zo. En mijn vrienden weten dat mijn moeder echt niet zo was." U spreekt in de verleden tijd over uw moeder? „Ze is vijfjaar geleden overleden. Ze was pas 63. We hadden een heel sterke band, dat hakte erin. Erger dan ik liet blijken." U was een moederskindje „Ja, daar heeft het wel mee te maken. Mijn vader zat voor zijn werk in de automobiel branche vaak in het buitenland. Zo heeft hij mijn moeder leren kennen. Ik was enig kind. Doordeweeks was ik alleen met mijn moeder. In het weekend, als mijn vader weer thuis was, leek het of we telkens een verjaardag vierden. Mijn pa werkt nog, ondanks zijn pensioen, maar alleen nog in Nederland. We hebben ook een prima band." Steunden uw ouders uw keuze voor muziek? „Heel erg. Alleen zo heel af en toe zei mijn moeder, toen ik nog thuis woonde: 'Nu even niet op mijn nuchtere maag, zo 's ochtends vroeg...' Ze kwamen regelmatig kijken, waren mijn grootste fans." Uw moeder heette Prokovjeva. Familie van de componist Sergei Prokovjev, bekend van 'Peter en de Wolf? „We zouden verre familie zijn, heb ik wel eens gehoord. Zo ben ik ook ergens in de verte familie van Hardwell. Ja, echt waar! Mooi hè?" Verklaart het overlijden van uw moeder misschien de dip in uw carrière? „Het was geen fijne tijd, net daarvoor was ook mijn relatie voorbij. Ik kreeg heel erg last van een writer's block, er kwam niets uit mijn handen. Anderhalfjaar lang. Ik draaide af en toe nog wel, maar als je geen platen meer maakt, dan wordt ook dat minder. Ik was het gevoel kwijt, het was mijn passie niet meer. Tot het toch weer begon te jeuken. Nadat ik een ander programma op mijn computer had geïnstalleerd, ging het in één keer weer zó vlot. Ik had Het Gevoel terug!" Zeker in dit klooster is het niet blasfemisch bedoeld, maar herkent u iets in de titel van de megahit van Faithless, 'God is a dj'? „Ik ben helemaal niet gelovig, dus met God heb ik niks. Maar ik herken er wel het gevoel in. Vroeger stond de dj in een hoek je, was je een levende jukebox. Nu kijken de mensen naar je, creëer je met elkaar een sfeertje. Dan heb ik soms het gevoel dat ik het publiek zo vast kan pakken, dat ik ze alles kan laten doen, dat ik precies zie wat ze willen. Dat is een fijn gevoel. Toen het wat minder ging, draaide ik weer in kleine cafés en met carnaval. Zelfs dan voelde ik: 'Nu heb ik ze beet'." En dat gevoel verveelt nooit? „Ik snap de Rolling Stones wel. Wat je van je publiek krijgt, werkt verslavend. Ik ben nu 37, dat is nog niet te oud, je hebt dj's van rond de 50. Wat ik doe als ik straks 60, 70 ben? Tja, wat is 60? Geen idee. We grap pen er wel eens over met vrienden. Dat wij straks in het bejaardentehuis in ieder geval leuke feestjes krijgen..." Hoe wilt u herinnerd worden? „Vooral als een aardige gozer. En dat ik toch wel iets in de dancewereld heb betekend. Wat dat 'iets' is, weet ik niet, dat zal nog moeten blijken. Misschien wordt het wel die ene wereldhit in 2016. Ik vind nog steeds niet dat ik aan mijn plafond zit. Sterker zelfs, nu ik voor een nieuwe stijl heb gekozen, sta ik weer op het beginpunt en ga ik de groei meemaken. Dat vind ik fijn, daar word je heel eager door. Zo stel je jezelf doelen." Tot slot, heeft u een tip voor onze lezers, waar zouden ze wat vaker bij stil moeten staan? „Ga gewoon weer in gesprek met elkaar! Niet alleen op Facebook. Vroeger werden verhalen gedeeld aan de toog. Nu weet iedereen alles al door social media. Ik spreek nog altijd één keer in de week met vrienden af, nemen we de week door in de kroeg. En dan niet in 140 karakters, zoals op Twitter. Het leven is oppervlakkig geworden. We zouden allemaal wel weer wat socialer mogen worden." ZATERDAG 6 DECEMBER 2014 aardige gozer zij n Cor Fijneman: 'Ik snap de Rolling Stones wel. Wat je van je publiek krijgt, werkt verslavend.' foto's Ron Magielse/het fotoburo Naam: Cor Fijneman Geboorteplaats: Breda Woonplaats: Breda Geboortedatum: 9 april 1977 Beroep: dj en producer Burgerlijke staat: vrijgezel Flobby's: gamen Grootste succes: Venus (meant to be your lover), ft. Jan Johnston; hit in 2003

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 99