42 SERVICE Groepsexpositie rond 'Feest' Reymerswale lezing VI The Night of the Friends in Porgy Doelpuntenregen bij Tjoba Piet Brakman in 't Kerkje Kunstliefhebbers worden onthaald op een lezing en een feestelijke opening. Ook voor muziekliefhebbers is er ruim aanbod. s-* Feest is het thema van de *4 I groepsexpositie die zater dagmiddag om 15.00 uur wordt geopend in galerie Anna Blom Art in het Vrij- poortje 2 in Zierikzee. Charlotte Beunders verbeeldt met 'Verbor gen Schoonheid' de Zeeuwse mos- selhangcultuur. Mieke de Waal verbeeldt 'Feest van de vrijheid' met soft sculptures. Anna Blom brengt 'bacchanten van alle tij den' in beeld en Gerard van Groe ningen toont met zijn fotoserie 'De Wijnboer bij u over de vloer". Arjan van Dixhoorn ver zorgt vanmiddag om 14.00 uur in het Zeeuws Mu seum de zesde lezing over werk van Marinus van Reymers wale (1490-1546). Hij doet in het kader van de expositie Tasten in het duister over herontdekt werk van de kunstenaar. Van Dixhoorn belicht Van Reymerswale in het licht van de opkomst van de filo sofische cultuur waarin praktij ken van kennen en maken steeds meer op elkaar inwerken om de wereld beheersbaar te maken. The Night of the Friends /A I wordt weer een echt l_p feest vandaag, zaterdag, in het Terneuzense cul tuurcafé Porgy en Bess. Drie bands (Whatever, The Natu ral Born Eastmen en Band Down Low), deejay Martin en gitaar school 5-Mof treden op. Ze doen dat, zoals gebruikelijk tijdens The Night of the Friends, voor een goed doel. Dat is dit jaar de stich ting Hospice Zeeuws Vlaanderen. De toegangsprijs is tien euro. Het muziekfeest begint om 20.00 uur. De korfballers van Tjoba uit 's-Heer Hendrikskinderen gebrui ken vooral de thuiswedstrijden dit seizoen om hun tegenstan ders er ongenadig van langs te geven. De koploper in de over gangsklasse D won al een keer met 28-19 en 33-20. Zaterdagavond om 19.45 uur begint het derde thuisduel in de zaal. In sportcom plex Omnium in Goes ontvangt de ploeg van trainer Jouri van den Broeke het Haarlemse Rapid, de nummer zes in de stand. Als de spit sen Dirk-Jan Westmaas en Dennis Broerse hun dag hebben, kan de sco re weer flink oplopen. Zanger-cabaretier Piet Brak man treedt zondagmiddag op in 't Kerkje van Elles- diek. Hij brengt dan zijn nieuwste programma met de titel Er is zoveel nog niet verteld. Brak man beschouwt daarin zijn le vensloop en met het vaste pa troon van liedjes en conferences neemt hij het publiek mee naar al lerlei herinneringen en herkenba re situaties. Kritiek op actuele si tuaties wordt niet geschuwd, maar de humor maakt het mild. De middag begint om 14.30 uur. kerk Feest in beeld en muziek in

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 93