lezen doe je toch in je eentje? Niet op Dizzie.nl! Van Liere en Capri Sonne debuteren met winst Dizzie.ni 66 Ik moet opletten dat ik niet te bang ben om iets goeds over het spel van Dylan te zeggen SPORT 47 dat dat soort zaken bij ons dank zij hem nu beter zijn dan een aan tal jaren geleden. Hij heeft echt oog voor details." Dylan: „Dennis kijkt meer naar de manier van spe len. De grote lijn, zeg maar. Ze vullen elkaar goed aan." Bij het eerste team van Swift ver anderde halverwege dit jaar veel. Na de promotie naar de over gangsklasse (op het veld) stopten Richard Geldof en Matthijs Pou- wer. En tijdens de zomervakantie brak Kris Huisman zijn been. Het gevolg was dat er in september drie nieuwe mannen ingepast moesten worden. Het was niet meer dan logisch dat Dylan en Jo- ren, die al een fraai koppel vorm den in het tweede team, werden doorgeschoven. Plantinga zette de neven ook bij Swift meteen bij elkaar in het vak. Het gevolg was dat ze flink wat druk voelden. Immers, zij moesten samen de kar trekken. Jo- ren: „Soms kwam het er wel uit bij ons, maar soms ook niet." Nu, in de zaal, zijn ze uit elkaar ge haald. Dylan heeft de meer erva ren Kris Huisman, die weer fit is, naast zich staan, terwijl Joren met aanvoerder Lennart Hoogenboom een koppel vormt. Dylan: „Beiden vinden we het prettiger zo." De twee hebben een verschillen de speelstijl. Dylan is een sober korfballende, doorgaans goed ge concentreerde spits. In de verdedi ging kan hij 'plakken' als één van de besten bij Swift. Joren: „Dylan kan echt goed één-tegen-éénver- dedigen en dus een man uitscha kelen." Dylan: „Ik denk dat ik wat dat betreft wel de uitzondering ben binnen de familie." Joren is de wat lossere korfballer. Er zit iets meer nonchalance en show in het spel van de reboun- der, die uitschuifarmen heeft. Jo ren: „In ons vak ben ik niet dege ne die de spits van de tegenstan der moet aanpakken. Maar ik kan het spel wel goed verstoren, ik probeer de druk zo hoog mogelijk te houden." De twee zijn te typeren als com pleet balverliefd. Graag experi menteren ze tijdens de trainingen (en soms de wedstrijden) met showballen. Thuis hebben ze ook allebei een korf in de tuin staan en pielen ze erop los als het kan. „Maar we zien wel dat het tijdens wedstrijden niet altijd gepast is", zegt Joren. „In het tweede team was ons rendement met die show- ballen veel te laag, we moeten het dus niet te vaak doen. Maar soms hebben we wel wat aan al dat geoefen. Een onehander doe je nu bijna instinctief." Dylan: „Door dat we het al zo vaak gedaan heb ben, hoefje er bijna niet over na te denken. Je moet alleen snap pen wanneer het kan en wanneer niet." Ralph is trots op het tweetal. „Het zijn ambitieuze jongens", zegt hij. „Beiden hebben ook wel een mooie uitstraling en je ziet hen groeien. Ik vind dat leuk om van dichtbij mee te maken, als trainer én vader en oom." Soms vindt hij zijn dubbelrol wel eens lastig. „Thuis is thuis en korf bal is korfbal, vind ik. Ik probeer dus steeds de ene pet voor de an dere te verwisselen. Maar dat is niet eenvoudig", zegt Ralph. „Ik moet opletten dat ik niet te bang ben om ook iets goeds over het spel van Dylan te zeggen. In mijn omgeving zeggen ze: je mag hem ook wel een keer een compliment je geven." Dylan zit in de selectie onder ne gentien jaar van het district Zuid west. Hij maakte ook al eens deel uit van de voorselectie voor Oran je onder negentien. Ralph rijdt hem vaak naar de trainingen en oefenwedstrijden. Hij geniet van de uren in de auto en sporthal met zijn zoon. „Met terugwerken de kracht snap ik nu ook wat mijn ouders voor mij gedaan heb ben toen ik nog speelde. Mijn va der was destijds teambegeleider bij ons. Achteraf zeg ik: wat mooi dat hij er toen zo bij betrokken was." Vandaag speelt Swift de derby te gen Fortis. Beide ploegen zijn te rug te vinden in de middenmoot van de eerste klasse. „Een bijzon der duel, zoals elke Zeeuwse der by", vindt Joren. „Fortis had ook zomaar onze club kunnen zijn geweest", voegt hij. eraan toe. „Wij wonen allebei in Middelburg-Zuid. Dicht bij Oost- Souburg en dichter bij het veld van Fortis dan dat van Swift. Maar ja, ik weet niet of wij die keuze hadden kunnen maken." De naam Gillissen is immers on losmakelijk met Swift verbonden. Derby driebanders in evenwicht Het Zeeuws-Vlaams duel in de tweede divisie tussen de driebanders van Pearle Opti ciens en Polka Print eindig de in een gelijkspel, 4-4. Aanvankelijk zag het er niet goed uit voor de bezoekers toen Louis Dallinga een dik ke nederlaag te slikken kreeg van Robin Claerhoudt en Koen Saver op achter stand werd gezet door Eddie van Goethem. Van Goethem viel echter in de eindfase stil en de winst ging naar Sa- ver. Na de pauze werd Jean Paul de Kraker kansloos gela ten door Pascal Claus, maar repareerde Meerten Dallin ga de schade door winst op Cor de Jonge. SBS koopt rechten Champions League SBS heeft de uitzendrechten van voetbalwedstrijden in de Champions League bijna binnen. De Uefa, die de rech ten verkoopt, zit exclusief met het mediabedrijf om de tafel. De NOS heeft momen teel de rechten. SBS is op zoek naar een deal waarbij de tv-zender de wedstrijden komend seizoen uitzendt en grootaandeelhouder Sano- ma beelden kan gebruiken voor de nieuwssite Nu.nl. Via de website zou ook geld kunnen worden ingezet op voetbaluitslagen. Weer rugblessure skiër Van Heek Skiër Marvin van Heek is op nieuw geblesseerd. De Fran se Nederlander komt dit weekeinde niet in actie op de afdaling en de super-G in het Amerikaanse Beaver Creek. „Ik moet even rust nemen", aldus Van Heek, die vorig jaar wegens een hernia aan de kant stond. Hij maakte vo rig weekend zijn rentree in de wereldbeker met de 41e plaats op de afdaling van La ke Louise. Deze week ging het mis in de training. Een MRI-scan toonde aan dat hij een geïrriteerde wervel- schijfheeft. Kom in contact met andere boekliefhebbers Lees recensies van kritische boekenfans Houd een eigen boekenblog bij Vooral Dinja van Liere uit Kapelle komt goed uit de verf met haar jonge hengst Duval's Capri Son ne. Bij haar eerste wedstrijd in de Prix Saint George greep ze met een de winst. Met de score van 75,579% bleef de amazone van Stal Hexagon uit Schore haar 35 concurrenten ver voor. Stéphanie de Frel uit Koewacht werd met Carstenwaard zesde met 69,921%. Ook de kür op muziek was een prooi voor de combinatie, met een score van 76,425%. Stéphanie de Frel werd hier elfde. In de Intermediate II onder 25 jaar werd Van Liere met Hexagons Roumanda tweede met 71,263%. In de landenwedstrijd van de Young Riders eindigde Jeanine Nieuwenhuis uit Serooskerke (W) met Hexagons Baldacci als tweede met een score van 70,921%. In de individuele test werd ze vierde. Laurens van Lieren, net als Van Liere en Nieuwenhuis van Stal Hexagon, toonde in de Grand Prix progressie met Ulysses la Haya. De combinatie werd vierde met 69,48%. De mooiste boeken ontdekje samen! ZATERDAG 6 DECEMBER 2014 eerste team Swift Ralph Gillissen SAS VAN GENT ROTTERDAM BEAVER CREEK m VLissiNGEN - De Zeeuwse dressuur- rijders doen het goed tijdens inter nationale wedstrijden in manege De Goubergh in Roosendaal. bakker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 8