Politiebureau kan in gemeentehuis Reputatie Antwerpen is matig BB ZEELAND 35 Zeeuwen zijn het gelukkigst POLITIEBUREAUS VERDWIJNEN ZIERIKZEE - De ontwikkelingen op het gebied van de huisvesting van de Zeeuwse politie baren burge meester Gerard Rabelink van de ge meente Schouwen-Duiveland voor alsnog weinig zorgen. „Er zal wel iets veranderen, maar dat is zeker niet gigantisch." Schouwen-Duiveland is onder deel van het politieteam Ooster- scheldebekken, dat ook Zuid- en Noord-Beveland en Tholen om vat. Het hoofdbureau staat in Goes en dat zal ook zo blijven. Daarnaast is er, onder meer van wege de grote afstanden, een poli tiebureau aan het Kerkhof in Zie- rikzee. Burgemeester Rabelink houdt er rekening mee dat de politie het huidige pand in Zierikzee op ter mijn zal afstoten. „Voorlopig ver andert er voor Zierikzee nog niet zoveel, maar als het bureau wordt verkocht, zullen we de gesprek ken aangaan over een alternatief. Wat ons betreft zal dat het ge meentehuis zijn. Dat is tenslotte het huis van de gemeente." Rabelink gaat ervan uit dat de dienstverlening van de politie op Schouwen-Duiveland grotendeels op peil zal blijven. Vanwege de toeristenpiek in de zomermaan den beschikt de politie in die pe riode ook over een steunpunt in Renesse. Volgens de burgemees ter is het de bedoeling dat dit wordt gehandhaafd. ANTWERPEN - Voor Nederlanders, zeker uit het zuiden, is Antwer pen een geliefde stad. Ze trekken met duizenden naar de Schelde- stad die verrassenderwijs in de rest van de wereld weinig aanhan gers kent. Dat is de uitkomst van een grootscheeps onderzoek, uit gevoerd door het bureau Reputa tion Institute. In een aantal lan den werd gevraagd welke steden het meest aantrekkelijk waren. Maar liefst 19.000 mensen deden mee aan het onderzoek. Ze kon den kiezen uit 101 steden. Antwerpen scoorde matig en ein digde op de 37e plaats met 68 pun ten. Brussel en ook Amsterdam veroverden een plek in de top twintig met 72 punten. Volgens de onderzoekers speelt de onbekendheid Antwerpen ze ker parten. Investeerders laten de havenstad links liggen en zoeken hun heil bij de concurrenten. Ver der zeggen de onderzoekers dat buitenlanders niet het gevoel heb ben dat Antwerpen iets speciaals te bieden heeft. Opmerkelijk is weer wel dat toeristen die de stad bezoeken, opgetogen zijn. Ze vin den het een mooie stad met een groot cultuuraanbod. VLISSINGEN - Zeeuwen zijn de ge lukkigste mensen van Nederland. 92 procent van de mensen in Zee land voelt zich gelukkig en 88 pro cent is tevreden met het eigen le ven, wijst onderzoek van het Cen traal Bureau voor de Statistiek uit. BIJ NADER NZIEN In het artikel 'Nieuw dubbelglas bespaart 460 euro' in de krant van gisteren is een fout geslopen. Dubbelglas levert volgens glas.nl niet 23 euro aan energielasten per vierkante meter op, maar juist een gemiddelde besparing van 23 euro per vierkante meter. Zierikzee Wissen kerke Serooskerke [Middelburg Kapelle Heinkenszand Tholen Plaatsen waar nu nog een politie bureau is, maar waar straks alleen steunpunt komt. ZATERDAG 6 DECEMBER 2014 Gerard Rabelink door Rolf Bosboom door Romain van Damme infographic Donja Odijk Meer dan 250 pipers, drummers, zangeressen, muzikanten en danseressen voor een levensgroot kasteeldecor! Music Show Scotland geeft op 28 maart 2015 opnieuw een show in Ahoy Rotterdam. Na het grote succes van het afgelopen jaar, waarbij Ahoy volledig was uitverkocht, kan het Nederlandse publiek opnieuw genieten van deze indrukwekkende show. De kaartverkoop is al gestart, dus wacht niet en koop nu uw kaarten! Kaarten via ww.ntk.nl of 0900 9203 Georganiseerde dagtocht via www.brookhuisreizen.nl of 088 460 7050

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 85