Autodief gepakt Bier Patrijske ten doop Varen door nieuwe sluis 530 Doens Food Ingredients in IJzendijke koopt pand van glasfabriek Sas van Gent voor uitbreiding van activiteiten. WWW.BNDESTEM.nl ZATERDAG 6 december 2014 I 29 SAS VAN cent - Het pand van glas fabriek Sas van Gent krijgt al een halfjaar na de sluiting een nieuwe bestemming. Het IJzendijkse be drijf Doens Food Ingredients, ge specialiseerd in biologisch voed sel en biologische voedingsingre diënten, neemt het gebouw van Sas Glas over. De opstallen van de glasfabriek (in totaal zes hectare, waarvan 2,5 bebouwd) stonden nog niet eens officieel te koop, vertelt directeur Maarten Visser. Ze waren al wel helemaal leeggehaald. De belang stelling van Doens Food Ingre dients was Visser dan ook een ver rassing. Walter Doens, directeur van het IJzendijkse bedrijf, verklaart al langer op zoek te zijn naar een an der, tweede pand. „Want we groeien in IJzendijke zo langza merhand uit ons jasje en uitbrei den kunnen we hier niet." De aan koop was volgens hem sneller ge regeld dan de aankoop van een te levisietoestel. Doens Food Ingredients blijft ac tief in IJzendijke. Doens wil zich daar op termijn specialiseren in glutenvrije producten. In de vesti ging in Sas van Gent zullen buik activiteiten plaatsvinden. „De lo catie is daarvoor ideaal", aldus Doens. „We doen nu veel in ha vens, onder meer in Rotterdam. Straks kunnen we een schip voor de deur laten afmeren in Sas van Gent, de lading overladen en op slaan." Momenteel werken bij het IJzen dijkse bedrijf dertig a veertig men sen. Doens verwacht dat het per soneelsbestand naar zestig mede werkers zal doorgroeien. Al in fe bruari, maart wil Doens aan de slag in Sas van Gent. „We kunnen er in principe zo in. Dat is ook het mooie ervan." Bij de glasfabriek werkten 89 men sen, van wie 86 in vaste dienst. Di recteur Visser meldt dat van hen er dertig elders werk hebben ge vonden en dertig zijn bezig met outplacement. De laatsten maken volgens hem redelijke kans werk te vinden. Visser is tevreden over dit resultaat. Sas Glas en Doens hebben iets gemeen, Sas Glas was actief sinds 1899, Doens is dat sinds 1891. HOEK - Een 33-jarige Vlissinger die in een gestolen auto reed, is vrijdagmorgen aangehouden op de Hoofdweg bij Hoek. De perso nenauto was op 7 of 8 november ontvreemd in Vlissingen. De be stuurder had ook een ongeldig verklaard rijbewijs waarvoor hij werd bekeurd. De man is voor ver der onderzoek naar het politiecel lencomplex Torentijd in Middel burg gebracht. EMMADORP - Patrijske is de naam van het natuurbier dat woensdag ten doop wordt gehouden in café Het Verdronken Land in Emma- dorp. De blonde triple is bijna he lemaal gemaakt met Zeeuws (-Vlaamse) ingrediënten en door Zeeuwse bedrijfjes geproduceerd: Zeeuwse witte (tarwe) en gerst van Zeeuws-Vlaamse bodem, mouterijen uit Kloosterzande en Bruinisse, bierbrouwerij De Hal ve Maen in Hulst. Met Patrijske stimuleren Het Zeeuwse Land schap, Stichting Landschapsbe heer Zeeland en werkgroep De Pa trijs de akkernatuur, en in het bij zonder de terugkeer van de pa trijs, in Zeeland. Het bier wordt woensdag gepresenteerd aan de Saeftinghe-gidsen. Het is te bestel len via patrijskebier@gmail.com. Melkfabriek doorn in oog van Kloosterzande 32 fi.BC 0 8 j Weet je het resultaat van november al? Joost geeft altijd actueel inzicht in je cijfers en de btw-aangiften worden per maand of per kwartaal met één druk op de knop verzonden aan de Belastingdienst. Koper pand Sas Glas door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Het haveninformatiecentrum Portaal van Vlaanderen op het slui- zencomplex in Terneuzen is uitgebreid met een hypermoderne 'presentatie desk', gewijd aan de nieuwe zeesluis. Managementassistente Liselotte Spues- sens was de eerste die in de stoel op de brug van het schip plaatsnam en uit leg over de bediening kreeg van technisch medewerker Rob de Roo. Bezoe kers van het centrum kunnen een virtuele vaartocht maken via de zeesluis over het Kanaal Gent-Terneuzen naar Gent. Er wordt ook alle mogelijke infor matie verstrekt over de bouw van de nieuwe sluis, foto Peter Nicolai Zeeuws-Vlaanderen j™st POWERED BY WEA Joost werkt bij WEA Zuid-West www.hallojoost.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 80