Politiek Sluis verdeeld over zaak Lauret Activiteiten bij strandpaviljoen Dorst wint Pauline van Weelprijs 34 SCHOUWEN-DUIVELAND VERZILTING NATUURGEBIED Gratis Wifi voor abonnees van internetprovider Zeelandnet Brouw op de Brouwersdam SLUIS - De Sluise coalitiepartij CDA en oppositiepartijen PvdA en SP be raden zich om opheldering van het college van B en W te vragen over het vertrek van oud-wethouder Stan Lauret (WD). Lauret stapte 19 oktober op, om dat 'hij zich niet langer thuisvoel- de in het college'. Al snel bleek dat er meer aan de hand was. Zo zou Lauret zich op een personeels bijeenkomst hebben misdragen. Uit documenten die in het bezit zijn van deze krant blijkt dat bur gemeester Annemiek Jetten al vóór die bijeenkomst een onder zoek liet doen naar vermeende be langen van Lauret bij de Ontwik- kelings Maatschappij Sluis (OMS), die een nieuwe parkeerplaats in de Maria- en Havenpolder aan legt. OMS'ers verwijzen die be trokkenheid resoluut naar het rijk der fabelen. Lauret deed gisteren in deze krant een boekje open over de gang van zaken. De mond van CDA-fractievoorzitter Aniek Uit- dewilligen viel open van verba zing. „Van dat onderzoek wist ik niets. Ik ga er vanuit dat we een toelichting krijgen van het colle ge. B en W houden vast aan de lijn om niet op de zaak in te gaan. Ik pleit voor meer openheid. Als je zelf niets zegt, is altijd de ander aan het woord. Het college kan volgens mij ook reageren zonder anderen te beschadigen." Mare Rijk van Nieuw Gemeente belang en Wim Huigh van D66 blijven de kwestie zien als een in terne WD-aangelegenheid „Hoe deze kwestie is afgehandeld ver dient geen schoonheidsprijs, maar ik vind het onterecht dat nu de burgemeester, het college en de gemeenteraad worden bescha digd", aldus Huigh. In het artikel is Lauret heel fel over de burgemeester. Huigh: „Ik ga uit van de versie van het colle ge. En die geeft aanleiding om aan te nemen dat het gedrag van Lauret op die bewuste maandag avond al reden genoeg was om hem buiten te zetten. Alle andere dingen die daarvoor speelden, de den er niet toe." Zijn coalitiegenoot Rijk wil ver der niet op de kwestie ingaan. WD-fractievoorzitter Conny Al- mekinders, zeer nauw betrokken bij de kwestie, onthoudt zich ook van commentaar. Francois Babijn van oppositiepar tij Lijst Babijn beperkt zich tot: „Ik hoop in het belang van de ge meente Sluis dat we vooruit kun nen blijven kijken en dat coalitie en oppositie er samen de schou ders onder zetten. Verder wil ik er niet op ingaan." Fractievoorzitter Robert Evers van oppositiepartij PvdA noemt Lauret 'politiek irrelevant'. „Hij is immers geen wethouder meer. De rol van burgemeester letten (ook van de PvdA) is wel van be lang. Maar het kan volgens mij echt niet zo zijn dat de hele we reld schuld heeft, behalve Lauret." Hij beraadt zich op het stellen van vragen. SP'er Rudy Eversdijk klimt vast en zeker in de pen. „Uit het artikel blijkt dat wij niet volledig zijn geïnformeerd." GOES - Abonnees van internetprovi der Zeelandnet zijn door energiebe drijf Delta uitgenodigd deel te ne men aan een proef met gratis draadloos internet. Onder de noemer WifiSpots wil len Zeelandnet en Delta de hele provincie voorzien van draadloos internet. Zeelandnet-abonnees krijgen een gebruikersnaam en wachtwoord. Het kost hen niets extra, maar klanten besparen wel op de mobiele databundel van hun telefoon of tablet. Het Wifi- Spots-netwerk is gescheiden van het reguliere internetverkeer, waardoor volgens Delta de priva cy is gewaarborgd. Goes is bezig met een eigen 'wifi-deken' in de binnenstad, maar de Delta-proef rijdt dat volgens wethouder Jo-An- nes de Bat niet in de wielen. „Ons netwerk is voor alle internetge bruikers, niet alleen voor Zeeland- netabonnees." BROUWERSDAM - Strandpaviljoen Brouw aan de Brouwersdam heeft de komende weken verschillende activiteiten gepland. Maandag start een veiling ten bate van de 3FM Se rious Request actie. Zowel Brouw als strandpaviljoen Beware Beach doneren uitjes. De actie loopt nog tot en met 26 december. Zaterdag 20 december treedt Boo- gert live op bij Brouw. Hij speelt nummers van onder meer Johny Cash en Elvis geheel in stijl. Hij speelt gitaar, mondharmonica en hij zingt ook. Het concert duurt van 15.00 tot 17.00 uur en is gratis toegankelijk. Op dinsdag 23 december kunnen belangstellenden tussen 14.00 en 17.00 uur een kerststukje komen maken. Deelname kost 20 euro, in clusief alle materialen en koffie en thee. Deelnemen kan alleen na inschrijving. Op eerste en tweede kerstdag staat een kerstbrunch op het programma en zaterdag 27 en zondag 28 december vermeldt de agenda vanaf 11.00 uur oud-Hol landse spelletjes. Op zondag 4 ja nuari vanaf 12.00 uur krijgen be zoekers bij Brouw verrassingsme nu's voorgeschoteld waarvan ze zelf de prijs kunnen bepalen. Van maandag 5 januari tot en met don derdag 12 februari is Brouw een paar weken gesloten. ZIERIKZEE - Geriatrisch verpleeg kundige Wim Dorst uit Nieuwer- kerk heeft de Pauline van Weel pa- tiëntvriendelijkheidsprijs gewon nen. De prijs wordt eens in de vijf jaar uitgereikt aan een afdeling of medewerker van het Van Weel Bethesdaziekenhuis in Dirksland. Aan de prijs is een geldbedrag ver bonden van 5000 euro. „Ik was helemaal verrast", zegt Dorst. „Ik wist wel dat patiënten en collega's weer iemand konden nomineren, maar dit had ik niet verwacht." Volgens het juryrap port staat Dorst 'model voor de manier waarop je met mensen omgaat en met name met kwets bare ouderen'. Dorst was vooral verrast omdat de afdeling geria trie nog maar kort bestaat. „We zijn in april 2013 begonnen de af deling op te bouwen." De Pauline van Weelprijs is inge steld door de cliëntenraad van het ziekenhuis. Het aan de prijs ver bonden geldbedrag moet worden besteed aan patiëntvriendelijk heid binnen het ziekenhuis. Waar aan Dorst het geld gaat besteden is nog niet bekend. Hij heeft zijn Geriatrisch verpleegkundige Wim Dorst uit Nieuwerkerk heeft de patiëntvriendelijk- heidsprijs gewonnen collega's gevraagd om suggesties. „Maar een idee zou kunnen zijn dat we een valmat aanschaffen. Als mensen onrustig zijn en uit bed dreigen te vallen moeten we helaas nog fixeren. Een valmat leg je naast het bed en als mensen dan uit bed vallen kunnen ze niets breken en gaat er gelijk een signaal naar de verpleging. Dan hoef je niet meer te fixeren. Een ander idee is nachtlampjes, zodat niet gelijk een hele kamer in het licht wordt gezet als iemand naar de wc moet en alle patiënten wak ker zijn." Geriatrie is een afdeling zonder bedden binnen het ziekenhuis in Dirksland. De afdeling wordt al tijd ingeschakeld bij opname van een patiënt van boven de 70 jaar. door Raymond de Frel Rammegors heeft Boswachter Dirk Fluijt maakt foto's als het Oosterscheldewater het Rammegors in stroomt, foto Leo Adriaansen Links het voormalige Rammegors. Rechts het nieuwe Rammegors bij hoogwater, impressies Rijkswaterstaat Meer informatie en aanmelden voor activiteiten via www.brouw.nl. door Melita Lanting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 60